Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogos, ha emiatt...

Szerintetek jogos, ha emiatt nem szívesen bízom anyósra a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan anya, aki szerint csak ő vigyázhat a gyerekre, mindent neki kell csinálnia, mert más úgyse tudja. Már pár hetesen is rá mertem bízni anyukámra a lányom, amíg elmentem boltba vagy hagytam, hogy elvigye babakocsival sétálni, amíg én otthon kicsit pihenek. Anyósnak is lenne erre igénye és kérdezi is, hogy mikor lehet nála. Már az elején meg volt köztünk az a pár lépés távolság, mert teljesen más típusúak vagyunk, más a gondolkodásunk, de ez nem befolyásolna abban, hogy az unokájával milyen legyen a kapcsolata. De a férjem már a kapcsolatunk elején mondta, hogy nincs jó emléke a gyerekkoráról, mert mindenért leszidták, sokszor meg is verték. Olyan dolgokért ordítottak vele és verték meg, amiről nem is tehet (nem mintha szerintem erre lenne mentség), például hogy véletlen eltört valamit vagy rosszul csinált. Nem gondolom, hogy most annyira mások lennének és nem hagynám, hogy a gyerekemmel is így bánjanak.
2014. nov. 27. 22:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
22%
a gyereket nevelni kell, az unokát babusgatni és csokival tömni.
2014. nov. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a férjed beszélje meg vele négyszemközt, hogy a verési nevelési elveit hanyagolja az unokájánal. Ha kompromisszumkésznek tűnik, akkor bízzátok rá kezdetben rövid időre (pl. elszaladsz boltba) aztán utána egyre hosszabb időkre. Ha meg kioktatást kezd arról, hogy mennyire fontos néha elverni a gyereket, akkor meg ne bízzátok rá.

De szerintem itt fontos, hogy a férjed vitassa meg vele kettesben és bízd rá a döntést, a férjed ismeri jobban, az ő anyja.

2014. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Anno az anyukám ès apukám szülei is szigorúak voltak a szüleimmel.Volt olyan hogy szíjjal lettek elnáspángolva.Szigor volt ès vasfegyelem!Viszont velem az unokájukkal olyanok voltak mint amilyenről egy gyermek álmodik hogy legyenek a nagyszülei.Egyedül a tiszteletet követeltèk meg.Egyéként édesek voltak!Sajnos nem èlnek már.De ha rájuk gondolok elönti a szìvem a melegsèg!
2014. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
12%

Anyósomban és az ő anyjáékban én sem bízom meg. Egyszerűen nem értünk egyet. Ők fél évesen már pörkölttel etették volna az egyébként még kizárólag anyatejes gyerekemet. Hat hónaposan kezdtük csak a hozzátáplálást.

Ja, és az első naptól fogva teáztatni akarta a kislányomat, mert ő a tápszeres gyerekeiből indult ki. Nekem ez egy remek tejapasztó módszer lett volna a kis újszülöttelha megfogadom... Persze nem hogy nem fogadtam meg, hanem a férjem még el is küldte a francba. Persze van aki ad vizet vagy teát, de olyan is, aki nem. Az én kislányom a mai napig nagyon cicis, pedig már mindent eszik jó étvággal és 1,5 éves. Kb. 1 éves koráig nem engedtem át egyedül anyósékhoz és ez a kicsivel sem lesz másképp. Egyszerűen megbízhatatlanok. Már nem egyszer buktak le olyannal, amit megtiltottam. Mondjuk esetemben nem csak feltételezés, hanem bizonyított tény, hogy nem lehet bennük megbízni. Egy 1-1,5 éves gyereknél kisebbet 10 percre sem bíznék rájuk. Szóval nem te vagy az egyetlen.

2014. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki egy esélyt. Aztán ha utána is úgy érzed, hogy nincs biztonságban a gyerkőc, akkor teljesen jogos, hogy legközelebb nem vigyázhat rá (legalábbis én így csináltam, hogy ne az legyen, hogy el akarom tiltani tőle). Végül is, attól, hogy régen milyen volt, még változhatott pozitív irányban.
2014. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk az egész családban minden nagyszülő teljesen más az unokákkal. Sokkal engedékenyebbek, türelmesebbek, csak kényeztetik őket, minden szülő csodálkozik is, hogy na persze, bezzeg őt anno.


Egyrészt mivel már végigcsinálta, van tapasztalata, rájön, hogy milyen félelmeinek, elvárásainak volt értelme stb. na meg úgy is van vele, hogy úgy is te vesződsz vele, ő meg csak élvezi a jó oldalát, miért strapálná magát? Olyan ez, mint a vasárnapi apuka, akinek csak az a lényeg, hogy a gyerek jól érezze magát, mindent megenged neki, mindenhova elviszi, mindent megvesz neki péntektől vasárnapig egy hónapban kétszer, hogy jól érezze magát, szeressen ott lenni és megveregethesse a vállát saját magának, hogy milyen jó apa, aztán a kis táskájával együtt vasárnap este visszaadja az anyjának, hogy az meg vesződjön vele a következő két hétben, hogy "de apa megengedte" "apánál lehet" "apánál jobb" "apa apa apa". :)



Persze ez nem mindenkire igaz, nyilván először csak felügyelettel lennének együtt, aztán meg figyelnék arra, hogy a gyerek mit mesél milyen volt, akar-e menni stb. De hát ez alap mindenkinél.

2014. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ja és pl. apámat meg a testvéreit annak idején nagyanyám vesszővel verte meg ilyesmi, mert akkor az volt a szokás. nem lelkisérültek meg semmi, mondom akkoriban ez normális volt, viszont mikor engem otthagytak nála, akkor ki volt adva, hogy egy ujjal sem, mert többet nem hoznak. Nem is kaptam sose. Másik unokatesómat viszont elverte a konyhakendővel mikor sárosan homokozás után az ágyba mászott, de én nem kaptam sose, mert meg volt tiltva és betartották. :D
2014. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
Ugyanez a kérdés bennem is felmerült! Engem egyfolytában vertek gyerekként általában nadrágszíjjal, fakanállal, bottal, többnyire azért mert folyton bekakiltam és bepisiltem egészen 10 éves koromig, de mindenféle ilyen dologért is kaptam amit leírtál. Volt, hogy a kórházban kötöttem ki, persze édesanyám megbánta, hogy túl nagyot ütött a bottal. Ma a szülők-gyerekek-kollégák által megbecsült pedagógus vagyok a gyerekek nagyon szeretnek, van egy szintén pedagógus menyasszonyom, akivel hamarosan gyermeket szeretnénk. Én nem tudom a választ, de szerintem másképp viselkedik egy nagyszülő mint egy szülő, másrészt visszafordíthatatlan károkat nem tud benne tenni, ami a verést illeti, azt legfeljebb csak a szülők tudnak. Végülis veletek kell, hogy eltöltse a legtöbb időt, ti nevelitek, ti vagytok a gyerek számára anya és apa, a ti felelősségetek. Az én nagyszüleimtől legfeljebb egy-egy körmöst vagy a fenekemre kaptam, de ez semmilyen nyomot nem hagyott bennem. Szerintem nincs félelemre okod, legfeljebb akkor lenne ha ez már bekövetkezett volna, de ahogy leírtad semmi ilyen nem történt. Anyósodtól pedig nem tagadhatod meg hogy az unokájával legyen, a gyereked sem fogja ezt megérteni. Én is így fogok tenni, aztán én azért figyelemmel fogom követni a dolgok alakulását :) Remélem tudtam segíteni
2014. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

Saulus megtért, és Pál lett belőle... de azért ez ritka esemény.

Ha valaki felnőtt korában elfogadhatónak tartja, hogy fizikai erőszakkal érjen el valamit (pont a saját gyerekénél), akkor az 20 évvel később mitől lenne másabb ember?

Nekem négy gyerekem van, összesen kaptak egy pofont, és egy seggreverést, de nagyon megbántam mind a kettőt, - aztán mégis rendes, komoly emberek lettek.

A férjed is nyilván azért mesél erről, mert ő se bízik az anyjában.

Nem rekeszd ki, de rajta legyen a szemed!

2014. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
60%

"Ha valaki felnőtt korában elfogadhatónak tartja, hogy fizikai erőszakkal érjen el valamit (pont a saját gyerekénél), akkor az 20 évvel később mitől lenne másabb ember?"


Nagyszülő - szülő mivoltában ez nem ritka! Anno apám is osztott nekem simán nagy pofonokat, de az unokájának nem, hogy nem adna, de ha én mint anyja esetleg a fenekére vagy a kezére csapok (véletlen sem akkorát, mint amekkorákat én kaptam) már ajvékol is, hogy hogy tehetek ilyet szegény gyerekkel. A nagyszülők inkább teljesen mások, mint ugyanolyanok, mint szülőként.

2014. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!