Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogos, ha emiatt...

Szerintetek jogos, ha emiatt nem szívesen bízom anyósra a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan anya, aki szerint csak ő vigyázhat a gyerekre, mindent neki kell csinálnia, mert más úgyse tudja. Már pár hetesen is rá mertem bízni anyukámra a lányom, amíg elmentem boltba vagy hagytam, hogy elvigye babakocsival sétálni, amíg én otthon kicsit pihenek. Anyósnak is lenne erre igénye és kérdezi is, hogy mikor lehet nála. Már az elején meg volt köztünk az a pár lépés távolság, mert teljesen más típusúak vagyunk, más a gondolkodásunk, de ez nem befolyásolna abban, hogy az unokájával milyen legyen a kapcsolata. De a férjem már a kapcsolatunk elején mondta, hogy nincs jó emléke a gyerekkoráról, mert mindenért leszidták, sokszor meg is verték. Olyan dolgokért ordítottak vele és verték meg, amiről nem is tehet (nem mintha szerintem erre lenne mentség), például hogy véletlen eltört valamit vagy rosszul csinált. Nem gondolom, hogy most annyira mások lennének és nem hagynám, hogy a gyerekemmel is így bánjanak.
2014. nov. 27. 22:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
96%
Azt mondják a szülő feladata a nevelés a nagyszülőké a kényeztetés...amikor kiskoromban kiműveltem dolgokat nagyszüleimnél anyum viccesen meg szokta jegyezni hogy ő már ezért kapott volna...engem meg egyszer sem ütöttek meg sőt le sem szidtak pedig elég rossz gyerek voltam :D
2014. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
69%
Kérdezõ és az anyud sohasem kiabált vagy csapott a fenekedre?
2014. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
79%

Engem is állandóan elseggeltek fakanállal, ha valamit csináltam, szülőnek nem voltak alkalmasok, mert csak ilyen módszerekkel tudtak napi szinten "szabályozni", pedig nem voltam rossz gyerek. Ez egy fokú szülői tehetetlenségnek a megnyilvánulása. Az unokát viszont belátható időn belül visszaviszik a szülők, addig kell "kibírni", tehát nem kell szabályozni, hanem lekenyerezni, hogy az a kis idő minél zökkenőmentesen teljen el ("a mamánál mindent szabad")


Amúgy meg van egy adu a kezedben. Ha ilyen előfordul, akkor soha többet nem viszed oda. Viszont az esélyt meg kell adni, mert a gyereked nagyszülei.

2014. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
64%

Jó, ha most összehasonlítgatjuk ki milyen szülő volt és milyen nagyszülő lett... Az én nagyanyám seprűnyéllel vert ha a szüleim náluk hagytak és sírni mertem utánuk. A nagyapán 2 éves koromban felrúgott, mert lassan totyogtam előtte (mai napig viselem a nyomát). Volt hogy olyan szintig fajult a dolog, hogy nem engedtek be a házba pisilni ha olyan kedvük volt, de bátyámat is 3 évesen lelökték a lépcsőről, mert nem volt meg a tempó...

Nem hiszek benne, hogy minden rossz szülőből válhat jó nagyszülő. Az én nagyszüleim szörnyű szülők voltak, de nagyszülőnek még szörnyűbbek.

2014. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Egyszer emlékszem kaptam a fenekemre, mert csúnyán visszaszóltam. És igen, voltam már megszidva olyanért, mert rossz jegyet hoztam, mert olyat csináltam, ami veszélyes vagy mert nem megfelelően viselkedtem. Igen, emlékszem rájuk, de egyik miatt se haragszom anyukámra. Már gyerekként beláttam, hogy jogos volt minden, még ha duzzogtam is miatta.

De azért szerintem ez kicsit más, mint ami a férjemmel volt. Megverte, mert véletlenül lelökött valamit és miközben megverte az anyja, megrándult a csuklója, erre még mérgesebb lett és hozott egy nagy fakanalat és azzal folytatta még dühösebben.

Szerintem a kettő között nem kell elmagyarázni a különbséget.

De még átgondolom a dolgot.

2014. nov. 27. 23:22
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Én otthon annak idején kaptam egy-egy maflást amikor elszaladt velem a ló, de a szüleim az unokákat (se az én, se a tesóm gyerekeit) soha meg nem ütötték, még csak a kezükre se csaptak.


A volt férjem nagypapája anyós szerint kemény kézzel nevelte a gyerekeit, nem ritkán nadrágszíjjal vagy vesszővel verte őket. Amikor az unokája eltört valamit amin napok óta dolgozott, a család minden tagjában meghűlt a vér, hogy a gyerek most nagyot kap. De a nagypapa csak szomorúan azt mondta, hogy akkor most újat kell csinálnia.


Nincs rá garancia, hogy nem fogja soha megütni az anyósod a gyereked, de nem is biztos csak azért, mert a férjedet megverték. Ha bármi felmerül, hogy a gyerekkel nem megfelelően bánnak, akkor persze korlátozhatod a találkozásokat vagy nem hagyod ott a gyereked, de amiatt ne, mert azt hiszed, hogy talán megütik...

2014. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tiltom tőle, csak félek teljesen rábízni.
2014. nov. 27. 23:25
 18/41 anonim ***** válasza:
54%

Tudod én a saját anyámra nem bíznám a gyerekem, mert tudom milyen, rossz az életfelfogása és éretlen a gondolkodása, megy a csordaszellem után, engem hibáztatott mindenért, iszonyatosan megpróbált korlátozni, és "NEVELNI", ami úgy igazán egyszer sem sikerült neki, nem is értem a 19 év alatt hogy lehet vki olyan, hogy nem tanul a kárából. Mikor felhúztam vmivel az volt az első hogy ütött. Öszintén előttem már semmilyen becsülete nincs, nem is figyelek arra amit mond, tudom milyen és a mondás szerint, ne azt nézd amit mond, hanem azt hogy ki mondja! Lehet, hogy a gyerekemmel máshogy bánna, mert hát elvileg nem is az övé, de én tudom mennyire bántó egy ilyen szülői hozzáállás, és emiatt még véletlenül sem hagynám rá. Szerencsére nem vagyok egy hülye gyerek, és megtanultam előnyt kovácsolni ebből, így már tudom hogy ne bánjunk egy gyerekkel. Tudod én először mindenkire pozitívan nézek, és nem érdekel az ki mit mond róla, meg ilyen éretlen gondolkodásmódú emberek szavai, sosem szerettem éretlen társaságban lenni, volt velük rengeteg élményem, tanítónak viszont jók voltak, 19 éves koromra, szilárd céljaim vannak egészséges gondolkodásom és mindent megértettem ami igazán fontos az életben, és a kicsimet hadd "SZERESSEM" én, hisz az enyém, és bármilyen megdöbbentő, csak a szülőnek van kötelessége iránta.

Persze nyugodtan elmagyarázhatod neki ha nagyobb lesz hogy mi miért van úgy, meg fogja érteni és utána hagyd hogy döntsön ő, értelmesebb minden felnőtnél a gyerek érzi ő ha nem szeret velük lenni :)

19/F

2014. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csak egy ürügy, hogy ne kelljen az anyósnak adni a gyereket.

Csak, hogy tudd: Szülőként és nagyszülőként is másképp viselkednek. Az én anyósom borzalmas volt szülőnek. A férjem is mesélt olyan dolgokat amitől felállt a szőr a hátamon. Anyósom sem tagadta, sőt mondott ő is dolgokat. Mégis a kisfiammal aki az unokája egy angyal. Soha még csak a hangját sem emeli fel, sőt nem is olyan régen pont nála voltunk amikor a fiam eltörte az egyik kristálypoharát. Azt se tudtam, hogy kérjek elnézést, de anyósom csak legyintett: Ugyan! Az csak egy pohár! Lehet pótolni bármikor! Ne foglalkozz vele. Inkább fogd meg a kicsit amíg összeszedem, összeporszívózom a szilánkokat.

Szóval amíg nem tapasztalod ki anyósod viselkedését az unokával szemben addig csak ürügyeket kreálsz.

2014. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Anyosom ugyanilyen szigoru volt a gyerekeivel,fer
2014. nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!