Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, ha 20 évesen...

Normális dolog, ha 20 évesen még nem érzem magam felnőttnek?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom, hogy ennyi idősen egyedül élnek, dolgoznak, eltartják magukat, külön élnek,saját családjuk van a fiatalkonak. Külföldön tanulok, a szüleim támogatnak anyagilag. Nálunk ez a normális, úgy tartják, amíg tanulok, az kötelességük, hogy támogassanak, ha nem fogadnám el, megsérteném őket. Nyáron dolgozok, de azt tartják, azt a pénzt tegyem félre, vagy menjek belőle kirándulni, az nem arra van, hogy a tanulmányaimat fizessem. Nem érzem magam elkényeztetettnek, de amíg a saját megélhetésemet nem biztosítom gyereknek tartom magam, nem érzem a felnőttséget. El sem tudnám magam képzelni, hogy a saját családom legyen egy halom felelősséggel. Ti ezt normálisnak tartjátok és csak én bonyolítom túl a dolgot, vagy ennyi idősen már nem elfogadható, hogy valaki ennyire a szüleitől függjön? (itt akár azt is értem, ha bármi probléma van, segítenek megoldani)

2014. dec. 13. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem emberfüggő,élethelyzetfüggő.Van aki 19 évesen szül,elköltözik a barátjához,s ott élnek.Van aki 30 éves koráig vagy tovább a szüleivel él mert dolgozik s próbálja megteremteni az alapot a családhoz.Van aki simán csakúgy elköltözik az egyetemi évei alatt koleszba.Nem gáz egyik sem,a te életed ,ne mások megitélése szerint éljèl hanem ahogy neked tetszik.
2014. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
En egyetertek veled. Nem is igazan ismerek olyat, aki a felsofoku tanulmanyai mellett teljes mertekben el tudna tartani magat.
2014. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg normalis es jo, hogy bevallod magadnak. Nem is erdemes ilyenkor meg nagyon komolyan gondolkodni. Bulizz, ismerkedj, lazulj el :)
2014. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
És az, ha 30 évesen? :S
2014. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. 23 leszek mire egyáltalán végzek az egyetemmel, közben meg van olyan volt osztálytársam, nem is egy, aki már babázik, vagy éppen most terhes. El se tudom képzelni hogy csinálják. Szerintem fölösleges ezen izgulnod. Ne érdekeljen mások véleménye, csak a saját életed.
2014. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
En is 20 eves vagyok, bejaros vagyok a kozeli egyetemre, es itthon lakom, hozzam kepest te mar kesz felnott vagy. :D
2014. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is, bár én Magyarországon járok egyetemre, viszont sokat utazok külföldre. Amíg nincs önálló keresetünk mire föl tartsuk magunkat felnőttnek? Nyáron dolgozok, de az még messze van az önállóságtól. Egyenlőre élvezzük az egyetemi éveinket. (bár most vizsgaidőszakban ez nem olyan egyszerű), bulizzunk, lássunk világot, éljünk. Majd a pelenkázásnak és a számlafizetesnek is eljön majd az ideje.
2014. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Én 19 évesen elköltöztem otthonról, messze laktak a szüleim az egyetemhez képest, és úgy éreztem mivel már nagykorú vagyok, nem várhatom el, hogy ők finanszírozzanak. Szóval és 19 éves korom óta magamat látom el, 8 órában dolgoztam az egyetem mellett, ami nem volt könnyű, de mivel egész életemben elég önálló voltam és sose voltam szülő függő nem jelentett nehézséget. De ez ember függő. Már 30 éves vagyok, azóta saját házam van a gyors saját lábra állásnak köszönhetően, és már van 1 gyerek is. Viszont ez nagyon emberfüggő, nem mindenkinek való a gyors leválás, ha nem érzed magadat még elég erősnek és felnőttnek plusz a szüleid tartanak még el és finanszíroznak, akkor tényleg gyerek vagy, de ezt nem lehet sürgetni, mert rosszúl is elsülhet. MAjd akkor válj le, amikor te is úgy érzed hogy eljött az idő, ezt lelkileg is meg kell élni, még jobban talán mint anyagilag.
2014. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
2014. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2014. dec. 13. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!