Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez komolyan normális dolog?

Ez komolyan normális dolog?

Figyelt kérdés

A párommal albérletben lakunk. A város, ahol vagyunk, elég drága, 1 szobáért fizetünk annyit, mint az ország más részein egy lakásért. Mivel az én fizetésem nem sokkal több (10-15-20ezer forinttal, attól függ, milyen a beosztásom az adott hónapban), mint a bérleti díj, úgy állapodtunk meg, hogy a szobát az én fizetésemből rendezzük. Így nekem marad egy hónapra körülbelül 15ezer forintom, amit "magamra költhetek." Ebből veszek bérletet, tampont, illetve a főzéshez szükséges dolgok nagy részét is ebből finanszírozom ...

Az elején úgy gondoltam, hogy ha elfogy az én általam keresett pénzből megmaradt összeg, akkor kérhetek a páromtól, hiszen azt a többtízezret azért is fizetem a főbérlőnek, hogy ő is itt lakhasson és nem az x. felsőt meg nadrágot veszem belőle. Sajnos ez úgy tűnik csak az én agyamban fogalmazódott meg így... Akárhányszor kérek tőle (ez kb. a harmadik hét körül szokott előfordulni), forgatja a szemét, látni rajta, hogy nem tetszik neki.

Ő heti fizetést kap, egy hónapban a háromszorosát megkeresi az enyémnek. Most is szerettem volna tőle kérni, mert nem tudok miből karácsonyi ajándékot venni, és közölte, hogy nem tud adni, mert neki sincs sok és még abból kell ajándékot vennie. Pár napja kapott fizetést, (több tízezret..), amiből tudom, hogy valamennyit biztosan elköltött, de akkor is kellett volna még maradjon jó 20-30ezer forint... Gyanítom az anyjának adta, aki egy munkanélküli rinyagép.

Ahogy leírtam ezeket én is érzem, hogy ez nem a legnormálisabb felállás... Köszönöm, hogy kiírhattam magamból, bármilyen tanácsot, véleményt szívesen fogadok.


2014. dec. 23. 17:57
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Ha közösen megyünk vásárolni (nem gyakori) akkor ő fizet illetve az autó költségeit fizeti, de azt ő is használja, néha befizeti a telefonszámlám vagy ha az én fizetésem nem elég a rezsire teljesen, akkor azt kipótolja. Azt hiszem ennyi. Erősen gondolkodom, de nem tudok többet. Nyilván az anyjának adja a pénz nagy részét, mert megtakarításunk sincs..
2014. dec. 23. 18:23
 12/39 A kérdező kommentje:
Az albérlet kicsi. :) Olyan városban élünk, ahol a kis albérlet 80-90ezer+rezsi.
2014. dec. 23. 18:24
 13/39 kovpet ***** válasza:
100%

De miért olyan bonyolult összeadni a költségeket és elosztani 2-vel? Mire ez az ad-hoc költés, hogy te mindent, de ő néha ezt meg azt.

Legyen felesben az, amit együtt használtok.


Vagy a jövedelmek arányában.


A közös kasszát nem említem, mert ha azt akartatok volna, akkor az lenne már most is és nem született volna ez a kérdés :)

2014. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Szerinte ez közös...
2014. dec. 23. 18:30
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hidd el, hogy van megtakarítás ott, csak te nem tudsz róla...
2014. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 kovpet ***** válasza:
100%

A közös kassza az, amikor egybe teszitek az összes bejövő pénzt, abból fedezitek az összes költséget és a közösen meghatározott tartalék elrakása után maradó összeget is közösen használjátok fel.

Ha van enyém és tied, akkor az nem közös kassza.


Ez persze alapvetően nem baj, ha mindkét résztvevőnek jó így, de jelen esetben ez az állapot nyilván nem áll fenn.

2014. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezt az albérlet dolgot. Mivel végig forintokról beszélsz, azért feltételezem Magyarországon éltek, majd arról beszélsz, hogy ott milyen drága az albérlet. Szerintem itthon Bp-en legdrágább az albérlet, de ott is kijön egy garzon jóval 80 ezer alatt rezsi nélkül.
2014. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte ez közös..."


Ez nem közös. Ne légy már ennyire hülye!

Ha közös lenne, akkor nem kéne pénzt kérni, és nem csak te fizetnél szinte mindent.


Melyik város ez? Csak mert én laktam az V. kerületben egy nagyon szépen felújított garzonlakásban, és az is olcsóbb volt.

2014. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Magyarországon élünk... Közel az osztrák határhoz.. ( [link]

Nem hiszem, hogy van megtakarítás... Azt hiszem inkább, hogy a munkanélküli boszorkány van támogatva..

2014. dec. 23. 18:49
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM közös kassza!


Sokaktól hallottam már, hogy ő ennyit ad bele, a másik meg emennyit, és akkor még marad, neki ez meg az.... Marad?????


Nálunk úgy van, hogy akármelyikünk (a párommal ketten lakunk) kap akármennyit, akkor betesszük egy VALÓJÁBAN közös kis dobozkába.

Kifizetjük az albérletet a rezsit, a többi számlát, kaját veszünk, tankolunk, stb.


Ha valamire szüksége van valamelyikünknek, azt megbeszéljük a másikkal és ha van rá keret akkor megvesszük ha nincs akkor várunk vele.


(Ha fontos akkor meg mindenképp megvesszük, pl. egy gyógyszer, egy állatorvosi költség, stb.)


De nem veszünk semmit egymás háta mögött, nincs olyan, hogy kérni (????????) kell a másiktól.


Ha valami összeget magunkra költünk (fodrász, ruha, akármi) azt nem fogjuk forintra kisakkozni, hogy akkor te X összeget költhetsz erre vagy arra.


Nem tudom ez az egész nekem nagyon fura.

2014. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!