Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelező vasárnapi ebéd -...

Kötelező vasárnapi ebéd - normális dolognak tartjátok?

Figyelt kérdés

Kedves Feleségek, kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Anyósom, akivel jó viszonyt ápolok, és egy tündér, ragaszkodik hozzá, hogy minden héten összegyűljön a nagycsalád nála egy közös ebédre. A férjem nagy örömmel is jár rendszeresen, én azonban túlzásnak tartom, és azt érzem, a férjem nem tudott leválni a szüleiről. Emellett mennek a mindennapos levelezések is köztük. A házasságunkba persze nem enged nekik a férjem semmiféle betekintést, ez így rendben is van. Én a felmenőimmel negyedévente, ha találkozom, nagyon szeretem őket, de megvan már az új családom. Nagyon feszít belül már ez a helyzet, emellett sértettséget és dühöt is érzek, én nem a szüleihez mentem feleségül, nem szeretném ilyen gyakorisággal tartani velük a kapcsolatot!!! Akárhányszor nem akarok menni, anyósom folyamatos levelekkel bombáz, hogy nekem is ott a helyem. És ha szerintem meg nem? Mit gondoltok, indokolt a felháborodottságom? Köszi a válaszokat, komolyan érdekel, én reagálom-e csak túl, másoknál mi a helyzet ezen a téren?



2015. jan. 28. 23:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
20%

Mi is (majdnem) minden vasárnap a szüleimnél vacsorázunk. Délre megyünk, 1-2 fele meg már jövünk is haza. Soha nem gondoltam, hogy emiatt még mindig a szüleimhez tartoznék.

Az sem normális, hogy eltaszítod a te szüleidet magadtól, mert, hogy neked már férjed van..

"nem szeretném ilyen gyakorisággal tartani velük a kapcsolatot!!!"

Ember, heti 1 ebédről beszélünk, ne már..

2015. jan. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen hozzáállással jó úton haladsz, hogy összerúgd a port férjed családjával. Ahelyett, hogy örülnél neki, hogy értelmes emberek keresnék a társaságod.

Következő nyavalygás az lesz, hogy nem mentek sehova, a férjed sokat dolgozik, blablabla...

Neked mindig lesz valami.

2015. jan. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
95%

Bár nem feleség vagyok, de a helyzet aktuális, mert nemrég óta a párommal lakom már. Minket is hívtak már vasárnapi ebédre, néha el is megy, de minden vasárnap elég rossz lenne.

Lehet jönni azzal, hogy összetartó a család, de jó, de szép...de állandóan tényleg megterhelő.. Havi 1 is bőven elég lenne (azon felül néha összefutni), de tudom, hogy ha ezt kérték akkor nehéz nekik megmondani, hogy havi 1 is elég, mert akkor jön részükről a duzzogás.

Aki szerint heti 1 ebéd belefér az nem érti milyen rossz, ha a rövid 1-2 napos hétvégét így bekorlátozzák...

Elég lenne néha hetente 1 nap átszaladni 1-2 órára, mint így rákészülni folyton a drága hétvégénkből.

Ezt csak az érti, aki benne van. Egy ilyen akaszkodó család már nem olyan szép, mint kivülről tűnik, inkább idegesítő.

Megmondani nem tudod a szemébe, de a férjednek elmondhatod és hátha megbeszéli a szüleivel. De ha férjed is hajthatatlan, na az már tényleg idegesítő és kiborító tud lenni.

Akkot mondd, hogy néha te is szeretnél otthon vasárnapi ebédet a férjednek (vagy gyerekeknek ha vannak), mert ti már egy külön család vagytok.

22N

2015. jan. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
25%
Mielőtt hozzá mentél volna feleségül, akkor is tudtad, mennyire szoros kapcsolatot ápol a szüleivel, testvérével. Ha ez neked nem tetszik, előbb kellett volna gondolkodnod.
2015. jan. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%
Ha teher akkor nincs ebben semmi szép.
2015. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
26%

A férj feleség a szűkebb család, a szülők, testvérek a bővebb család, de NEM idegenek. Elég baj, hogy te a saját szüleiddel nem tartasz olyan kapcsolatot, mint a férjed a sajátjával. Adódhat még olyan helyzet, hogy örülsz, ha a férjed családja tud segíteni.

Ha egy városban éltek, akkor ez a közös ebéd nem megterhelő.

Inkább örülnöd kellene, hogy ennyire összetartó családba kerültél.

2015. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
76%
Veled értek egyet. Le kell válni a szülőkről. Én feleség vagyok, van 3 gyermekünk is, anyu itt lakik 2 percre, de csak havonta egyszer ebédelünk együtt. Anyós a másik faluban, kb. évente egyszer hív minket ebédre, de nem is szeretném nála tölteni a hétvégéinket. Dolgozunk, rohanunk egész héten, itt vannak a gyerekek, kell a közös idő és a pihenés is.
2015. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
70%

Három éve vagyunk házasok a férjemmel,lassan hat éve vagyunk együtt,és csak annyit mondhatok,nálunk majdnem minden hétvégén kötelező a férjem családjával az együtt ebédelés,szombat-vasárnap.Mondjuk,nagyon közel lakunk hozzájuk,az is igaz.Egyik nap kötelező nekem főzni.Nagyon elegem van belőle.Nem azzal van bajom,hogy együtt eszünk,még csak nem is a főzéssel,hanem a kötelező jelleggel.Hogy én nem dönthetem el,hánykor kelek fel hétvégén,akarok-e ebédelni vagy sem,vagy egyáltalán mit akarok a hétvégémmel kezdeni.Mikor ezt szóvá tettem a férjemnek,közölte velem,hogyha nem így lenne,abból nagyon nagy sértődés lenne és jajj,hát ő azt nem akarja.Világos,az nem baj,ha én úgy érzem,rám van kényszerítve,de az baj,ha a családjának a lelki világa kicsit felborul.Egyébként napi kapcsolata van minden családtagjával,nem csak találkoznak,de még telefonon is beszélnek.Ha már egy nap nem látják egymást,megy a telefon,hogy jajj,mi van veled/mi történt?Egyszóval:meg tudlak érteni.A kényszer érzése a legrosszabb az egészben.Szerintem nem normális dolog,de őszerintük meg igen.És ki döntheti el,hogy mi normális és mi nem?Igyekszem elfogadni,hogy az ő családjuk ilyen,így nevelkedtek,ez számukra a "normális".Talán így próbálja az anyósod "összefogni" a családot és azt érezni,hogy hozzá tartoznak még a gyerekei attól függetlenül,hogy már megvan a maguk családja is.Nálatok más a szokás,más a felfogás.

De mivel véleményeket kértél:igen,jogos a felháborodásod.Én is háborgok:)Csak hosszú távon nem jó,mert ronthat a kapcsolatotokon.Esetleg nem lehetne felajánlani,hogy mondjuk csak két hetente menjetek?

2015. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
10%
Ha nincs probléma, csináljunk egyet....
2015. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
17%
Mi havonta járunk anyóshoz ebédre, de 2 hetente is elbírnám viselni. Nekem inkább a te hozzáállásod furcsa, azért mert férjhez mentél, már a szüleid nem is a családod? Negydévente látod őket? Inkább a tenfelfogásod a nem normális. Nem új családod lett, hanem bővült 1 férjjel.
2015. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!