Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelező vasárnapi ebéd -...

Kötelező vasárnapi ebéd - normális dolognak tartjátok?

Figyelt kérdés

Kedves Feleségek, kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Anyósom, akivel jó viszonyt ápolok, és egy tündér, ragaszkodik hozzá, hogy minden héten összegyűljön a nagycsalád nála egy közös ebédre. A férjem nagy örömmel is jár rendszeresen, én azonban túlzásnak tartom, és azt érzem, a férjem nem tudott leválni a szüleiről. Emellett mennek a mindennapos levelezések is köztük. A házasságunkba persze nem enged nekik a férjem semmiféle betekintést, ez így rendben is van. Én a felmenőimmel negyedévente, ha találkozom, nagyon szeretem őket, de megvan már az új családom. Nagyon feszít belül már ez a helyzet, emellett sértettséget és dühöt is érzek, én nem a szüleihez mentem feleségül, nem szeretném ilyen gyakorisággal tartani velük a kapcsolatot!!! Akárhányszor nem akarok menni, anyósom folyamatos levelekkel bombáz, hogy nekem is ott a helyem. És ha szerintem meg nem? Mit gondoltok, indokolt a felháborodottságom? Köszi a válaszokat, komolyan érdekel, én reagálom-e csak túl, másoknál mi a helyzet ezen a téren?



2015. jan. 28. 23:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
22%

Mindkettőjük hozzáállását túlzásnak tartom.

A minden vasárnap ott ebédelni akaró férjét, de a feleséget is, aki negyedévente látogatja a maga szüleit (hacsak nem laknak nagyon messze).

Ami szerintem normális: szülők névnapjához, születésnapjához kötődően, karácsony és húsvét valamelyik napján ott ebédelni, és ezenfelül még kb. havonta-kéthavonta egyszer.

Ugyanakkor a legjobb ellenszer az volna, ha a feleség is visszahívná időnként a szülőket (saját szüleit is, párjáét is).

2015. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
78%
31. Mikor hívja vissza, ha minden vasárnapot náluk kell tölteni, szombatonként? :D
2015. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
19%

32.

Ne értetlenkedj!

Elmennek vasárnap anyóshoz és ott közli, hogy jövő vasárnap ő szeretné vendégül látni anyósát, apósát. Mit nem lehet ezen érteni????????

2015. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy örül, ha nem kell mennie, nem még ő is hívja őket!

Az ilyen piócákat az ember a háza közepére nem kívánja!

Mert ami sok, az sok, és pont ezzel fogják tönkretenni a szülők a jó kapcsolatot.

Szerintem azt kellene kipróbálniuk végre, milyen 2-3 hétvégét csakis kettesben eltölteni.

2015. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős a szitu.7évvel ezelőtt én is hasonló cipőben jártam.A mi kapcsolatunk ez miatt ment tönkre.A folytonos családi összejövetelek eltávolítottak minket egymástól,mivel mi mindketten a hét többi napján dolgoztunk,és nem nagyon volt időnk egymásra.Szépen lassan kimaradtak az intim együttlétek,és aztán szakítás lett a vége.Az akkori élettársam megkérte ugyan a kezem,de én szakítottam vele.Pont ez miatt,mert nem akartam egy életen keresztül bájcseveregni a családjával.Szerettem ugyan őket,de haragudtam is rájuk,mert elszakítottak attól akit szerettem.Sajnos én válaszút elé állítottam az exem de nem tudott nemet mondani az állandó vasárnapi ebédekre én meg elhagytam őt.
2015. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
85%

Megértelek, azzal nincs baj, hogy néha el kell menni, de hetente és kötelezően már annál inkább.

Sértődés-puffogás ide vagy oda, én bizony nem mennék - persze, megmondanám, miért nem.


Heti öt napot dolgozok, nehogy már vasárnap is megmondják, mit KELL csinálnom... felejtős. Meg amúgy is, alapból utálom a kötelező dolgokat, meg jópofizást.


Barátomékhoz havi egyszer utazunk le, de akadt, mikor minden második héten mentünk. A harmadik alkalom után mondtam, hogy én, nem.

Vártak, meg szeretik, hogy megyek, de az, hogy minden második hétvégémet ezzel töltsem (szombat délelőtt megyünk, vasárnap este jövünk), mikor lenne jobb dolgom is (a barátnőimmel találkozni, vagy csak pihenni, végre), hát, köszönöm, de nem.

Persze megbántódtak kicsit, ám fikarcnyit sem érdekelt, aztán elmagyaráztam. Felfogták, azóta nem kötelező mennem - és néha bizony itthon maradok.


Amúgy a családommal én sem igazán találkozok, nem is szeretek ott lenni, feszengek, az elmúlt évek (mikor hagytak majdnem meghalni a struccpolitikájuk miatt) eléggé mélyen élnek bennem, hogy ne akarjam látni őket.

2015. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Azért mert te nem szeretnéd,a párodnak attól még a családja.jól is érzi magát velük ami neked nem tetszik.Ez nem arról szól nem tud leszakadni,miért is kéne?Ő ebben nőtt fel össze tart a család,azért mert te nem szereted, ők szeretik egymást nekik fontos az össze jövetel.Maradj otthon kötögess vagy dühöngj rajtad áll,de ne akard szét robbantani ezt a szokást náluk.Az nem a párod hibája,te annyira nem vagy kiváncsi a saját szüleidre,nálatok nincs olyan erős családi kötelék.
2015. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek pont az a baja hogy neki is menni kell. A párja menjen ha akar, de miért kell vinnie a párját?

Az enyém is ilyen vagyis hála égnek anyós 160 kmre lakik innen de mindig szeretné ha mennénk, a párom meg menne ha lehetne, szerencsére vannak anyagi korlátok azért ilyen távolságnál.

Az utolsó vitaféleség az volt, hogy anyós azt akarta hogy menjünk karácsonykor, de közben a párja egyik gyereke negyedmagával már ott volt és én mondtam, hogy abba a kis lakásban nem fogok menni úgy hogy ott van anyós, após, após lánya, annak 2 gyereke, pasija, a sógornőm, párom, a kislányunk és én. Bocsi, nem, nem érdekel kinek mi tetszik, ráadásul 6 hónapos terhesen nem fogok kocsikázni 320 km-t egy nap alatt. Úgy hogy hazafelé nekem kell vezetni mert após úgyis leguríttat a párommal 1-2 felest.

Volt szájhuzogatás, de nem mentünk.

Én mondtam a páromnak hogy menjen Ő a tesójával, mi az akadálya én nem megyek és a lányunk sem, mert tudom, hogy fog inni én meg nem engedem így a gyereket. Nekik az anyjuk, menjenek, nekem nem az anyukám, én akkor a sajátommal töltöm, a karácsonyt, Ő menjen az övéhez.


Csak zárójelesen: az én anyukám közvetlen szomszédom, de nincs kötelező ebéd, nem járkál át.... jó ha heti 1 órát összesen itt van. Ő tiszteletben tartja hogy az én szűk családom a párom és a kislányom, és a születendő baba.


A kérdezőtől nem érthető miért hanyagolja a szüleit, szerintem havonta 1-1 ebéd mindkét családdal még elfogadható kompromisszum lenne.

Ha anyósom itt lakna a közelben akkor a havi 1 alkalommal kiegyeznék úgy hogy az én anyukám és ők is. A párom szakács, csodajó ebédeket szoktunk rittyenteni :)

2015. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!