Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem pénzelni anyósoma...

Kötelességem pénzelni anyósomat hó végén, mikor elfogyott a pénze?

Figyelt kérdés

Ő 100 fölött keres, emellett kap ilyen-olyan összegeket az államtól (fiatalkorú gyermek, elhunyt férj után). A férjem jelenleg munkanélküli, csak jövő hónaptól lesz munkája. Én minimálbéren vagyok. Az életszínvonalunkon nem sokat kellett változtatni 1 fizetéssel sem, mert van tartalékunk, és amúgy sem szokásunk szórni a pénzt.

Ma reggel felhívott anyós, hogy adjak már neki 10-15 ezret, mert a dohányboltban jött rá, hogy üres a pénztárcája. Mondtam, hogy majd munka után megbeszéljük, de nem tudom mitévő legyek. Segítek rajta, ha szükséges, de arra nem szívesen adnék, hogy elbagózza, és hogy a hónapban a 3. új cipőt vegye meg a lányának. Azt se tudom elmondjam-e a férjemnek... Volt már rá példa, hogy összekaptak, amikor ugyanígy hó végén odaadta a bankkártyáját a férjem (akkor még nem is ismertük egymást), hogy vásároljon be anyuka, és lenullázva adta vissza. Ha most nem adok, az elég jó lecke, hogy ossza be a sajátját, de túl gonosz se akarok lenni. Te mit tennél?


2015. márc. 27. 14:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom, már mindegy, de én adnék neki, kölcsön. Az már az ő dolga, hogy mire költi, nem is értem, mi ez a mánia, hogy itt az emberek meg akarják szabni, hogy más felnőtt ember mire költhet. Az én olvasatomban arra költ, amire akar, viszont amint megjön a pénze, adja vissza. Így tiszta az ügy.
2015. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
15%
21-nek igaza van.Addig amig vissza adja neked nem tök mindegy mire kéri?Szerintem van benned irigység is,mert a vesz a gyerekének akár 3 pár cipőt is.na de mára már jó napod lesz hisz lefujtad a be vásárlást.ha tőlem valaki kér,már pedig szokott nem foglalkozok vele mit vesz rajta.A lényeg mindig vissza adja.
2015. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
91%

itt viszont szó se volt visszaadásról.

és azt igenis eldönthetjük mire költjük el a saját pénzünket és azt is más mire költi el a mi pénzünket.

2015. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Haha, 15-ös, honnan veszed, hogy mettől-meddig tart a műszakom? :D

22-es, lehet, hogy te irigy vagy olyanokra, akik nem tudják beosztani a pénzüket, én special nem, szerintem értelmetlen az az életstílus, hogy hó elején libamáj van pezsgővel, hó végén meg száraz kenyér vízzel.

Egyébként nagyon bedurcázott anyósom, később sírva hívta fel a férjemet. Ő meg konok mód kihangosította, hogy én is halljam. Jól leskótozott, aztán addig addig mondta a magáét, hogy kiforrt a lényeg: nem is érti, hogy vehetett el a kicsi fia egy ilyen smucig libát. Eléggé összevitáztak, kiosztotta a férjem az anyját. Megkerestük sógornőmet, hogy van-e valami fizetnivalója (suli, gyógyszer, akármi), de ő köszöni, rendben van, és ő se érti a helyzetet, hisz tele van a hűtő, meg a fagyó. Na mindegy, azt hiszem nem kell találkoznunk egy darabig.

2015. márc. 30. 14:24
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Anyósod lehet, hogy nem tudja beosztani a pénzét, de a leírásod alapján nem fürdik benne. Azt írod 100 felett keres, mondjuk keressen 110-et, csp kn 15, árvaellátás jövedelemfüggő, de talán 40. Összejön neki kb 160 000ft-ja/hó. Na ebből dőzsöljön gyerekkel. Nekem a kiadásaim, kk:46 000, villany 12 000, tv/net 8000, tel számla: 4 000.

Hasonló kiadásai lehetnek neki is. Kb marad 90 000ft-ja, ebből iskolázza,öltöztesse a gyereket mosson, főzzön kettőjükre, stb. Gondolkodj már! Talán amikor pénzt kap, olyankor megveszi amit megennének, és drágább. Elvileg ők nem is élnek, hiszen ami marad neki, kb élelemre is alig elég kettőjüknek, és még hol a többi, amiket havonta meg kell venni?

Na mindegy, hogy segítetek e neki, vagy nem, azt eldönthetitek, de ítélkezni nem kellene felette. Sosem tudhatod, mikor milyen helyzetbe kerültök ti magatok is.

2015. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!