Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam el a páromnak...

Hogy mondjam el a páromnak hogy nem akarom hogy az anyja bejöjjön a kórházba amikor szülök?

Figyelt kérdés
A probléma ott kezdődött, hogy anyósom minden áron azt akarta, hogy vetessem el a gyereket mert "minek az nekünk" az ő fiának nem kell a gyerek (hozzateszem bejelentettuk előre hogy szeretnénk gyereket, akkor anyós örült a legjobban). Megmondtam neki hogy ezt felejtse is el, erre elkezdte hivogatni a szüleimet hogy beszéljenek rá az abortuszra. Azóta nem keresem nem szólok hozzá stb... Húsvétkor tiszteletből elmentem hozzájuk a párommal persze meg se szolaltam , a történtek után nincs mondanivalóm a számára. Ez után elmentunk az én szuleimhez, majd amikor oda érték sogoromek is anyosekhoz felhivlak hogy menjünk vissza mi is. Vissza mentünk meg tíz percre és indultunk haza. Amikor sogorek hazaertek felhivtak páromat, hogy mi volt ez a feszült hangulat és miért sírt az anyjuk amikor ők odaertek? Még van pofája az áldozatot játszani? Mit csináljak vele? Azt semmi fele keppen nem szeretném hogy amikor kórházba leszünk odajojjon jopofizni mintha mi sem történt volna, mert biztos hogy azt csinalna... Csak felidegesitene újra. Szóval hogy közöljem a párommal mert ő meg imádja az anyját..

2015. ápr. 17. 14:14
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Azért nem haragudtam rá mert elmondta a véleményét, de amikor már a hátam mögött hivogatta a családomat hogy vetessem el beszéljenek rá akkor már nagyon beragtam rá
2015. ápr. 17. 20:56
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

20-as, mármint a kérdező kérjem bocsánatot?????

Mégis, ah nem is próbálom megérteni.

2015. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 omba ***** válasza:
80%

#20: azt írod: "az abortusz gondolata nem nekem szólt, hanem annak az adott helyzetnek." - ez jól hangzik, de ha hallgatnak rájuk Téged nyuvasztottak volna ki, nem az adott helyzetet.

A példád meg azt mutatja, hogy egyáltalán nem baj, ha a gyerek tud arról, ki-hogyan várta az érkezését.

2015. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
10%

Na ilyen menytől is a jó isten mentsen meg!

Én a saját lányomat próbáltam rábeszélni az abortuszra,mert nem volt se anyagi alap,se lakás,csak szintén albérlet és a kapcsolatukat se láttam tartósnak!De mindenekelőtt a lányomat féltettem,mert szeretem és nem akartam neki rosszat,mert az anyaság nem egy fáklyásmenet ám és egy életre szól!Nem hallgatott rám és én elfogadtam a döntését és onnantól segítettem ahogy tudtam,mert ő mindezek ellenére nem lökött el magától mérgesen fröcsögve,hanem megértette az én indokaimat is! És az előzményektől függetlenül imádom az unokámat,de sajnos a párkapcsolatukat illetően igazam lett!:( A tiednek is annyi lesz,ha nem békélsz meg! Nem kell szeretni a mamát,de amit csinálsz azért az már enyhén szólva is túlzás!

2015. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Akkor elismetlem... Nem azért haragudtam meg rá mert elmondta a véleményét hanem azért mert a hátam mögött hivogatta a családomat holott pont aznap ott voltam anyosomnal beszélgettünk, meg sem említette hogy szeretne beszélni a szüleimmel, majd miután eljottem tőle elkezdett "intézkedni"... És akkor nekem kéne bocsánatot kérnem tőle mert nem olom meg a gyerekem?
2015. ápr. 17. 21:34
 26/36 anonim ***** válasza:
20%

Nem azért, hanem a családi béke érdekében kellene.


Ez pedig szintén a gyermeki szemszög. Anyukám és a nagymamám állandóan ölik egymást. Gyerekfejjel is szörnyű volt, felnőttként is az. És őszintén: a mai napig képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem lehet normálisan, kulturáltan viselkedni.


Érthető, hogy berágtál, a hátad mögötti szervezkedés nagyon nem szép. Ettől még nem az a megoldás, hogy nem beszélsz vele, hanem az, hogy leülsz és azt mondod neki:


Mama kedves, ne zaklassa a szüleim és ne szervezkedjen a hátam mögött. Nem akarok vitatkozni, de a gyerek a mi gyerekünk, és majd mi eldöntjük, hogy mi lesz a sorsa. Tudom, hogy felnevelte a férjem, amiért hálás vagyok, de bízzon annyira a nevelésében, hogy az képes egy ilyen döntést felelősséggel meghozni.


Gyereket vársz. Családanya leszel. Ez a gyakorlatban azt is jelenti, hogy már felelősséggel tartozol a családodért és nem viselkedhetsz úgy, mint egy durcás kamasz. Akkor sem, ha nem tetszik, amit az anyós mond. Ennél várhatóan csak cifrábbakat fog mondani. És teljesen mindegy, hogy kinek van igaza, a férjednek ő az anyja, a gyerekednek ő a nagyanyja. Az ő érdekükben muszáj okosan viselkedned.


Persze lehet szajkózni az igazad, de ezzel épp széttúrsz egy családot. Pontozzatok le ismét, de ez sokkal nagyobb bűn, mint telefonálgatni úgy, hogy amit mond, az úgyis falra hányt borsó.

2015. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell bocsánatot kérned semmiért, csak le kell higgadni, és végiggondolni a helyzetet. Az anyósod hibázott, igen. Idiótán reagálta le a helyzetet, nem lett volna szabad a szüleidhez fordulnia, nem lett volna szabad beleavatkoznia az életetekbe, ez mind így igaz. Anyósod idióta volt, de szerintem nem rosszindulatból idióta! Úgy lett beállítva, mintha ő lenne Hitler és Báthory Erzsébet szerelemgyereke, akit maga a sátán vett magához.


Igazából az abortuszt kivéve minden részmomentumra ráismerek a környezetemben.


- Egy haveromra is mindenki kiborult, hogy albérletben alapít családot, és mindenki felelőtlen p*csnek nevezte (). Az idősebb generáció sokszor képtelen feldolgozni, hogy valaki olyan otthonban alapít családot, ami nem az övé, és nem is a családé, és "bármikor kirakhatják onnan". Persze, ha lakáshitel lenne, az sokkal jobb, na mindegy ez más téma...


- Anyósom is folyamatosan túldrámáz mindent. Az olyan szintű kérdéseket, hogy adunk e sapkát a gyerekre úgy kezeli, mintha felelőtlenül a gyerek életével játszanánk, és a mai napig háborús szörnyűségként meséli, hogy a sógornőm négy gyerekéből az egyik (azaz 4/1) megfázott csecsemőként. Ugyanígy anyósod is drámát kerít abból, hogy ti nem saját családi fészekben alapítotok családot.


- Ezekben a kérdésekben anyósom sem képes tiszteletben tartani, hogy mi másképp gondoljuk, és akaratunkon kívül minden manipulatív szart bevet, mindent bevállal "csak nehogy baj legyen", utólag meg zokog, mert ő csak jót akart és nem érti, mi ezzel a gond. Anyósodnak is meggyőződése, hogy a gyereknek nem lesz jó így, el kéne vetetni, és nem képes felfogni, hogy ebbe nincs joga beleavatkozni.


- Csak a családomon belül a sógornőm és a keresztanyám is eljátszotta, hogy ha valami vitában nem bírtak megegyezni a férjükkel, akkor felhívták az anyósukat egy nagy drámázásra, hogy beszéljenek már a fiukkal. Nekem nincs nagy családom, de csak a saját családomból kapásból két nő folyamodott ahhoz, amihez az anyósod! Ez nagyon alattomos húzás, de elég gyakran alkalmazott fegyver a nők között.


Mindezt csak azért írtam le, hogy érezd, hogy a viselkedése borzasztó általános. Persze, ettől ugyanolyan idegesítő, viszont nem ő az ördög, csak egy átlagos megtévedt anyós. Azért szarabb a helyzet, mert a terhességmegszakítás egy nagyon sikamlós téma. Ettől még szerintem ő nem a saját unokáját meggyilkolni akaró szörnyeteg, csak egy mindennapos hülye, aki annyira jót akart, hogy mindenből rosszul jött ki.


Azt se felejtsük ki, hogy ha egy harmadik embertől hallod vissza a történteket, az sokkal negatívabban fog lecsapódni benned, mintha személyesen végighallgatod. Úgy értem, ha ott ültél volna, amikor a családodat bevonta dologba, nem elképzelhetetlen, hogy kevésbé érezted volna vészesnek. Így viszont, hogy egy harmadik embertől hallod, azonnal úgy érzed, hogy a hátad mögött kijátszottak. Ettől még ez egy gané húzás volt a részéről, nem volt hozzá joga, de valószínűleg ez is kevésbé volt gonosz, mint amilyennek elsőre tűnik.

2015. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
70%

26-os. a "telefonálgatni úgy, hogy amit mond, az úgyis falra hányt borsó." - az ugye az, amit sunyiságnak hívunk.

Miért kellene megbékélni vele?


Kérdező, lehet ám, hogy ez a mostani akciózás anyósod utolsó próbálkozása, hogy addig idegesítsen, míg elvetélsz, - valahogy nem lepődnék meg ezen se.

2015. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen elméleteket honnan szülik az emberek, de most komolyan? Magadból indulsz ki?
2015. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, érdemes-e harmadszor is megpróbálni valami gondolatébresztőt írni... a jelek szerint itt senki nem hajlandó gondolkodni, senkit nem érdekel a családi élete, ellenben mindig, de mindig a lehető legrosszabbat tételezi föl. Mondanám, hogy a gyik a rosszindulatúak gyűjtőhelye, de sajna úgy tűnik, általános.

Most komolyan, csak azért mert az anyós azt mondta, hogy nem tartja helyesnek azt, hogy albérletbe vállaljanak gyereket, onnantól rögtön feltételezhető, hogy addig idegesíti a kérdezőt, amíg elvetél? Jézusom!!!! Hogy jut valakinek ilyen az eszébe?



Én egy dologra próbáltam rávilágítani, hogy a normális családért tenni kell, legalább annyit, hogy az ember SAJÁT MAGA normálisan viselkedik. De ha az embereknek már ez is magas, kezdem megérteni, miért hullanak szét a családok sorra.

2015. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!