Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kezdek besokalni anyósomra,...

Kezdek besokalni anyósomra, mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Két hete született meg az első babánk.

Anyósom részéről nem első unoka.

Mióta haza jöttünk a kórházból, kétszer volt itt.

Alapvető probléma, hogy náluk az egész lakásban dohányoznak.

Anyósom a sógoromrnőmmel jött át, mind a ketten bűzlöttek a cigi szagtól, kezet mosni is csak rá szólás után mentek el, a baba kezét puszilgatta.

Második látogatásra csak úgy beestek, itt ismét egy órán át szellőztettem a szobát, da baba aludt de meg kérdezték, hogy miért nem keltem fel.

Ma meg este akartak át jönni mikor a baba fürdik.

Mit tegyek, hogy mondjam el ezeket a dolgokat?

Nem akarok senkit megbántani, de nagyon zavar.



2015. máj. 24. 16:36
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
52%
Így van, utolsó. És majd akkor sem kell megsértődni, ha nos le se xrja többet az unokat.
2015. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nagyon megdöbbent, hogy emberek szerint természetes dolog és semmi kivetni való nincs abba, hogy egy két hetes babát cigi szagtól bűzlő ruhában megyünk latogatni.

Ezen kívül a kéz mosás sem fontos dolog.

Még szerencse ha nem jön latogatni az unokát nem fogunk össze törni.

2015. máj. 26. 20:43
 43/53 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, aki cigire költi a családi pótlékot és fújja a babakocsiba a füstöt, attól ne várj itt megértést.

Ilyenek is vannak, nekik nyilván természetes.

Nekem van 2 dohányzó ismerősöm is, de ők valahogy mindig meg tudják oldani, hogy tiszta ruhában jöjjenek és egyből mennek kezet mosni, ahogy levették a cipőjüket. Pedig nem is rokonok, egyik kollégaként jött babát látogatni. Szólni se kellett, alap volt nekik is, ez intelligencia kérdése.

Ha nagyi ennyire se képes, nem hiszem, hogy a későbbiekben bármiben is tekintettel lenne rátok, szóval nem vesztettetek semmit.

2015. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
30%
Nem hát. Foszd meg a gyereket a nagyanyjatol és és a nagynenjetol. Minek az neki? Teljesen igazad van. Azért én a helyedben csak felkeresnek egy pszichiátert
2015. máj. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Természetesen én fogok szólni.


A babának szerencsére van másik nagymamája aki nagyon szereti és az ő egészsége a legfontosabb.

Nem meg fosztom a gyereket de ilyen emberekre nincs szükségünk.

Teszem hozzá jönne ide okoskodni, és megharagszik ezekre a dolgokra de a babának egy 200ftos popsitorlot nem vett.

Nem kötelező nem is vagyunk rá szorulva.

De az én lakásomba ne jöjjenek büdösen.

2015. máj. 27. 10:52
 46/53 anonim ***** válasza:
22%
Az utcára se fogod kivinni, mert büdös van? A kipufogogaz büdösebb, mint a cigarettafust és többet is árt. Pláne ha cigi füst nincs is, csak a dohány szag a ruhán. ...
2015. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
20%

XD istenem milyen anyukák vannak...

Most mit csináljon a ruháival? egy dohányosnak mindene cigi szagú mindegy mit csinál(mivel már a lakása is átvette a szagot), az oké hogy mosson kezet, az is, hogy ne a kezét puszilja, hanem pl. az arcát,meg ne akkor jöjjön amikor gondolja hanem előtte szóljon, de ez a cigi kész röhej.

Azt hiszed mivel gyereket szültél, te meg a porontyod lett a numero uno(a világ 8.csodája),és manapság nagyon sok anyuka ilyen(tisztelet a kivételnek), csakhogy nagyon el vagy tévedve. Majd ha téged utasítgatnak, hogy ne csináld ezt mert az én kis gyerekem.. na akkor meg te fogsz anyósként puffogni.

2015. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
52%

Én mindig textil pelust tettem a lanyom fejecskeje alá, bárki jott illetve ha nálam volt akkor is. Kézmosás nalunk alap, de ha szólnék is erte. A többi problémáddal nem tudok azonosulni mert nalunk a ferjem lánc dohányos de amugy meg csodás apa, férj, mégsem tilthatom el a lanyunktol.

Illetve van egy mopszunk is aki lakás kutya volt, es a lanyom ugy tanult meg járni hogy belekapaszkodott. 3 eves es szerencsere csak 2 volt beteg, egyszer háromnapos láz miatt egyszer meg a bölcsiben lett náthás.

Szerintem a te problémád sokkal inkabb az hogy anyósom nem kell mert van masik mama aki nyilván a te anyukad. En is gondoltam. Utáljuk egymast, de a gyerekem szereti ot is(fogalmam sincs mit szeret rajta) csomo nekem nem tetsző dolgot tesz direkt de en mar ezt elengedtem, amig a gyerek boldog vele addig nekem is jo. Hidd el nem azzal teszel jót ha kizárás az életéből, szuksegetek van rajuk is.

2015. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Én nagyon együtt érzek veled, hasonló problémáim voltak már a legelején. Most egy éves a gyerek de csak nőtt a feszültség, annyi, hogy már nem jöhetnek hozzánk mi visszük pár hetente látogatóba.


A cigis kezével igenis ne fogdossa gyereket és mosson kezet, ez alap! Sajnos én nem tudtam kezelni a helyzetet, odadobtam egy tiszta pelust és mondtam, hogy legalább ezt tegye a gyerek feje alá, ha már muszáj a bagós ruhájához dörgölnie...

2015. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Kiviszem az utcára, de ha valamitől meg lehet kímélni, akkor miért ne tennék?
2015. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!