Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kezdek besokalni anyósomra,...

Kezdek besokalni anyósomra, mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Két hete született meg az első babánk.

Anyósom részéről nem első unoka.

Mióta haza jöttünk a kórházból, kétszer volt itt.

Alapvető probléma, hogy náluk az egész lakásban dohányoznak.

Anyósom a sógoromrnőmmel jött át, mind a ketten bűzlöttek a cigi szagtól, kezet mosni is csak rá szólás után mentek el, a baba kezét puszilgatta.

Második látogatásra csak úgy beestek, itt ismét egy órán át szellőztettem a szobát, da baba aludt de meg kérdezték, hogy miért nem keltem fel.

Ma meg este akartak át jönni mikor a baba fürdik.

Mit tegyek, hogy mondjam el ezeket a dolgokat?

Nem akarok senkit megbántani, de nagyon zavar.



2015. máj. 24. 16:36
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
0%

Már hozzászóltam a kérdéshez, csak azoknak a táborához húzok akik téged oltanak kedves Kérdező. Igenis, túlságosan steril környezetben próbálod tartani azt a szerencsétlen babát. Miért? Hogy majd idővel legyen beteges?!


Nézd, leirok neked két példát, utána meg szived joga szerint dönts:

1. Exem a nővére kb két hónapja szült. A terhesség alatt nem dohányzott, miután megszült az volt az első dolga hogy rágyújtson. OKé, ez van, van aki dohányos és van aki nem... A családi hátterük eléggé szegényes : többen laknak egy fedél alatt egy két szobás házban és még egy kutya is van a házban (aki bennt lakik velük, szóval nem kinti kutya és németjuhászról van szó akinek hull a szőre). A baba már két hónapos és a világon semmi baja, olyan egészséges mint a makk. Pedig ez a baba aztán tényleg nem steril körülmények között volt tartva (mint mondtam ott a kutya, az anyja cigizik, a nagyanyja cigizik, a bátty cigizik, annak a nője cigizik...). És még ráadásnak leirom azt is hogy idő előtt vitte ki az utcára is sétálni, de attól se lett baja !!!

-ebből számomra az a tanulság hogy manapság minden túl van reagálva...-


2. Egy másik exem : gyerekorrában szörnyen vigyázva volt rá, tisztaság a köbön, és egy idő után borzasztóan elkezdett betegedni megfele. És ezt cipeli még a mai napig is, mert szörnyen hamar betegszik meg.

Kérdem én, megérte? :)

2015. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa.

Azt a két hónapos babát meg nézzük meg 10 év múlva.

Ilyen helyről ki is venném a gyereket. Jobb lett volna ezzel nem dicsekedni

2015. jún. 13. 15:50
 53/53 anonim ***** válasza:

35-ös vagyok.

Mikor a Kérdező kiírta a kérdést,két hetes volt a baba.Ne mondd kedves utolsó,hogy egy ilyen picinek máris minden koszt össze kell szednie.6 hónapos korig minden gyerekorvos és védőnő a tiszta környezetet javasolja.Nem gondolnám,hogy a Kérdaző a sterilitásról írt,nyilván hosszú távon annak is megvannak a hátrányai.A cigaretta nemhogy babának,felnőttnek sem jó.Nem akarok erről kiselőadást írni,nálam okosabb orvosok,tudósok leírták,elmondták.Az aktív és passzív dohányzás is káros.Az anyós azt tesz a saját egészségével,amit akar, a saját otthonában,amit akar.De a babáért a szülei felelősek.

2015. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!