Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan sértődött meg az anyósom?

Jogosan sértődött meg az anyósom?

Figyelt kérdés

13 ève vagyunk házasok, van két gyerekünk (10 ès 5 èvesek). A férjem nagyon sokat dolgozik, hétvégente szinte soha nincs itthon. Évente pár alkalommal el szoktunk utazni 2-3 napra, hogy mindannyian együtt legyünk és közös élményeket gyűjtsünk. Holnap lesz az idei év első ilyen utazàsa, 2 napig fogunk túrázni a Mátrában. Màr hónapok óta ezt várjuk.

Az anyósom folyamatosan azt mondogatja, hogy vigyük őt is magunkkal, elalszik ő a földön is. Neki soha nem szólunk, őt soha nem visszük magunkkal, pedig ő is jönni akarna velünk mindig. Mivel nem visszük el, ezért most duzzog.

Èn ezt az egészet nem tudom hova tenni, szerintem nem bunkósàg, hogy nem visszük el. Ennek pont az a lènyege, hogy mi négyen együtt legyünk. Arról nem is beszélve, hogy nincs tùl nagy autónk, így ha ő is jönne, akkor hátul hárman nyomorognának 400km-en keresztül... Persze őt ez sem èrdekli.

Nyár vègén az aggteleki cseppkőbarlangot szeretnénk megnézni, 3napig lennénk ott. Már előre félek, hogy akkor is ezt fogja csinálni.

Szerintetek kinek van igaza?


2015. jún. 21. 11:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%
hát ne vigyétek, de akkor ne lepődjetek meg, ha valami miatt neki kéne vigyáznia a gyerekeitekre és nem érne rá. Mert gondolom ha szórakozni nem viszitek, a segítségét se kéritek sosem.
2015. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem itt nincs olyan, hogy kinek van igaza.

Nyilván te nem szereted és nem akarsz vele lenni. Érthető, van ilyen.

Ő meg nyilván szeretne veletek tölteni egy kis időt, mert úgy érzi, hogy ő is a család része.

Én keresnék valami kompromisszumos megoldást. Írod, hogy évente több ilyen alkalom is van. Akkor egyik alkalommal elvihetnétek őt is. Végül is ő is a család tagja. Gondolom, egyedül él és úgy érzi már nincs szükségetek rá, és a viselkedéseddel pont ezt erősíted meg.

2015. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Az apósom èl, azért nem említettem, mert őt ez nem èrdekli. Kb 3percre lakunk egymástól, szóval akkor látja az unokáit amikor csak szeretné.

Azért nem szeretném elvinni, mert:

1. messzire szoktunk menni, 3-4óra autóval, kicsi az autónk, így hátul csak 2személy tud kényelmesen utazni

2. nagyon kevés időt szoktunk négyesben tölteni

3. a költségeken nekem kellene összespórolni

4. nem szeretnék senkihez alkalmazkodni, az anyósom pedig hisztisebb mint a kèt gyerekem együtt

5. ha elviszem az anyósomat, akkor legközelebb az anyukám fog megsértődni

2015. jún. 21. 12:21
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

És a férjed mit szeretne?

Itt tényleg nincs olyan, hogy kinek van igaza. Megértem őt is, téged is.

Minden család más. Mi szeretünk együtt lenni, együtt menni programokra. Nálunk a család nemcsak mi és a gyerekek, hanem a nagyszülők, unokatesók, stb. is.

2015. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
22%
oké, akkor ne vigyétek, menjetek négyesben, de akkor a gyerekek betegségeit, szüneteit is oldjátok meg nagyszülői segítség nélkül. Mert ha a jóban nem kellenek, ne kelljenek a bajban sem.
2015. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem szervez anyós magának kirándulást a gyerekekkel? 10 és 5 éves nem olyan kicsi, elmehetne velük hármasban bárhova, vagy akár apóssal vihetnék négyesben.

Az meg hogy te fizesd, az tényleg pofátlanság. Ha unokás élményeket akar, szervezze meg magának, gondolom elengeded a gyerekeket.

2015. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A férjem és a gyerekeink sem szeretnék ha anyósom eljönne velünk.

Természetesen ha közös programot szeretne a gyerekekkel, akkor elengedném őket.

A szüneteket ès betegségeket megoldjuk a férjemmel.

2015. jún. 21. 12:45
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem a válaszadók zömét, ti is valószínűleg anyósok vagytok, akik rátelepednének a gyerekükre és annak családjára, és még azt a 2-3 napos kis családi nagyarást is elvennétek tőlük, amire egész évben várnak, hogy együtt, egymással élvezzék. Nem is értem, hogy jut eszetekbe, hogy "nem olyan nagy ügy az"..Persze, plusz egy felnőtt főre mindent finanszírozni, helyet biztosítani neki, ott, ahol nincs, szállást foglalni neki is, és alkalmazkodni egy totál más generáció igényeihez is. Ha annyira nagyon imádná őt a férjed és a gyerekeid, akkor talán meg is hívnátok, de ennyi erővel a másik nagyit is vinni kellene, mert az meg milyen már...Ha apuka ennyit dolgozik, és csak 2-3 napokra mennek, nem hetekre, akkor nyilván annyira nem veti fel őket a pénz, hogy csak úgy egy felnőtt még pluszban bele férjen...

Ha üres az élete és céltalan, akkor töltse meg tartalommal, de ne úgy, hogy ráakaszkodik olyankor a fia családjára, amikor semmi keresnivalója ott. Aki meg azt mondja, hogy ha a jóban nem akarjátok, hogy veletek legyen, akkor a rosszban sem, azok ezt úgysem értik, mert nyilván az anyósukat is be szokták fizetni a nyaralásokra, viszik azt is repülővel, vonattal, kocsival, mikor mi adódik, meg ha maguknak vesznek egy új mosogatógépet, akkor egyet anyukának is, nehogy neki kézzel kelljen mosogatnia, mikor nektek gép csinálja...Meg nyilván hurcolják mindenhova, ha étterem, ha múzeum, ha csak egy szimpla utazás, mert menne?

Azt sem értem, hogy miért nem opció, hogy akkor a mama szervezzen egy családi nyaralást? Ideje nincs rá? Veltek lehetne eleget hétköznap is, akkor nem jó?

2015. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
71%
Komolyan nem értek néhány válaszadót...Pár alkalommal egy évben 2-3 napra elmennek világot látni,pihenni,a gyerekeket élményekkel gazdagítani,mert olyan a munkájuk,hogy a mindennapokban nem tudnak sok időt együtt tölteni.Miért kellene elvinni az anyóst bármelyik ilyen alkalomra is?Ők négyen egy család,együtt akarnak lenni.Anyós menjen apóssal.Még ha egyedül élne,oké.Egyszer-egyszer oké,de akkor sem mindig.Ha ennyire unatkozik,akkor kötögessen,menjen fürdőbe,stb.Az meg,hogy majd ezért nem vigyáz a gyerekekre,kit érdekel?Miért kötelessége a kérdezőnek plusz egy főt fizetni?Mellesleg nem nagyon van olyan szoba a szálláshelyeken,hogy 2 ágy+3 pótágy.Külön szoba kéne anyósnak,ami nem kevés plusz pénz.Ha lenne is,nem hiszem,hogy egy szobában akarnának vele aludni.A kajáról nem is beszélve.
2015. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

Mért kell anyósnak mindenhol szerepelni, jelen lenni?

Nem értem. Úgy írtok választ,mintha valami oltári nagy dolgot szeretne a kérdező. Nem világkörüli útat terveznek. Igenis vannak olyan helyzetek,programok ahol a szűk család (szülő és gyerekeik) együttléte a fontos. Mért fáj ez anyósodnak?

Nem,hogy örülne,hogy együtt tudtok lenni egy kicsit.

Mond meg neki,hogy ne haragudjon mama,de most itthon marad. Ennyi.

Vagy beszéljen vele a párod végülis az ő anyja.

De jó,hogy nekem szuper az anyósom!

2015. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!