Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A leendő anyósom 'műnőnek' tart?!

A leendő anyósom 'műnőnek' tart?!

Figyelt kérdés

Kezdek kissé kiborulni, hogy a leendő anyósom mindenkinek azt híreszteli hogy egy műanyag cicababa vagyok, aki csak a fia pénzére hajt. Múlt hétvégén a falu egyetlen boltjában nem akart kiszolgálni anyósom legjobb barátnője, mondván én csak kihasználom szegény, szerencsétlen kisfiút. Holott anyósom küldött, hogy menjek helyette vásárolni.

Minden! eredeti rajtam, abszolút nem sminkelem túl magam, éppen csak egy minimális sminket teszek fel. Nem vagyok az a cicababa alkat sem, divatosan öltözködöm de semmi kihívó főleg ha hozzájuk megyek. Annyi 'mű' dolog van rajtam, hogy festetem a hajamat és van műkörmöm. Ebbe még beleköthetne, csakhogy ő is festeti a haját, tetováltatja a szemöldökét stb..

Tegnap azt is közölte hogy nem kéne ennyit egyenesíteni a hajam, mert a fia egyébként is a göndör hajat szeretni. Holott még hajvasalóm sincs, természetes egyenes hajam van.

Párommal külön kasszán vagyunk, csak a rezsit fizetjük közösen, tehát minden amit veszek magamnak az a saját pénzem, a fiának úgymond semmi köze sincs hozzá.

Már az egész család ki van akadva arra a nőre, mindennaposak náluk is a veszekedések, mert leendő apósommal nagyon jól kijövök, szinte apukámnak tekintem, ő pedig úgy gondolja kötelessége kipártolni engem. Én nem szeretnék több veszekedést, mit tehetnék hogy békén hagyjon? Nem kell hogy elfogadjon, csak nézzen levegőnek, felejtse el hogy létezem!

Köszönöm, hogy elolvastad :)


2015. jún. 25. 22:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Tudod anyos askalodasa csak addig tud teged bantani amig hagyod.

Nem vagy egyedul, mindannyiunkat osszehoz a sors egy olyan illetovel aki folyamatosan nyitogatja a bicskat a zsebunkben. Kinek az anyosa, kinek egy masik rokon, nekem pl. a fonokom.

Iszonyatosan ki tud boritani es felkapom a vizet es kesobb mikor mar lenyugodtam rajovol, hogy megint ott qrtam el, hogy erzelmileg belegabalyodtam a temaba. Legyen az barmi, hogy oltozkodsz, hogy viselkedsz, nalunk eppen a szamlak vagy a munkatarsak stb. A lenyeg, hogy erzelmileg rengeteg energiat forditasz ra es attol borulsz ugy ki. A kerdes hogy miert? Amikor ezt meg tudod onmagadban valaszolni, akkor a megoldas is meglesz es sokkal konnyebben fogod tudni kezelni.


Pl. engem bazira nem erdekel, hgoy masok mit gondolnak a kulsomrol/viselkedesemrol, szoval ez az anyos fele askalodas nem hatna ram. Ami viszont nagyon tud bosszantani, ha nincs igazam. Mindig igazam kell legyen... Es ilyenkor szembeszallok a vilaggal (az en esetemben a fonokommel) es mindig porul jarok es kiborit.


Lehet hogy tudatalatt vagysz az anyos elismeresere es ezert erint igy a dolog. Ha elfogadod hogy eleg az ha a parod szeret es semmi mas nem szamit, akkor anyost is konnyebb lesz kezelned.


Az idegeneket nyugodtan intezd el egy beszolassal (boltos). A tobbi rokonnal (sogorok/nok, apos, stb) tovabbra is apold a kedves kapcsolatot es anyost vedd levegonek. Legyel tisztelettudo, udvarias de a negativ piszkalo beszolasait hagyd elmenni a fuled mellett es csak bologass okosan. Eloszor nehez lesz de hidd el, ha eleve ugy mesz oda, hogy na ez most kemeny lesz de felkeszultem, akkor a kezdeti nehezseg ellenere egyre jobban belejossz. Ha anyos latja, hogy hidegen hagy az askalodasa hidd el abba fogja hagyni. Vagy nem hagyja abba es eldurvul de azt mar masok is eszre fogjak venni es nem hagyjak szo nelkul.


Sok sikert!

2015. jún. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Én sem mennék oda minden szombaton megalázni magamat. Ha emiatt a párod kicsi elhidegül az anyjától, akkor lehet, hogy anyuka észbe kap és rájön, hogy változtatni kellene. Apóst és a család többi tagját, akikkel jó a kapcsolat, néha meghívnám magunkhoz (egyszer akár szombatra is).
2015. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az, hogy minden szombatot kötelező jelleggel ott töltötök nem annak a jele, hogy kiàll melletted a párod.


Ha még együtt élnétek megérteném, hogy néha együtt mentek, na de íy, hogy csak jártok és együtt töltött idő helyett erre pazaroljátok a hétvégéteket...

2015. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen nőt, aki a saját fiainál is jobban tudta, hogy milyen nő az ideáljuk, meg melyik barátnő miért nem illik hozzájuk, és miért nem való melléjük.


A két fia közül az egyik Dél-Koreában él, a másik Portugáliában, ő meg itthon panaszkodik, hogy milyen magányos (elvált, és ez a két gyereke van), és hogy milyen rossz neki, hogy csak évente egyszer-kétszer láthatja az unokáit.

2015. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Öhm...

Ha elmegy hozzájuk, akkor hagyja magát megalázni, hagyja, hogy hü..ét csináljanak belőle, ha nem megy, akkor meg anyós győz. Na, ezen igazodjon ki szerencsétlen. :D

Én elmennék. Lesz@rnám miket beszél, levegőnek nézném, ha hozzám szól (mármint ha ilyeneket dumál, ha a sót kéri, odaadnám persze). A boltost meg leosztanám, hogy vegyen vissza sürgősen magából.

És ha tehetném, elköltöznék 200 km-re, hogy ne legyenek szent szombatok, csak max 2-szer egy évben.

2015. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot!:)

Nekem tetszenek a szombatok, tényleg nagyon jó látni hogy ilyen összetartó a család. Én is sokszor gondoltam rá, hogy nem megyek de akkor azt érezné hogy ő győzött. Azt pedig nem engedhetem :D Azért megyek, hogy idegesítsem. Mindenki mással nagyon jól kijövök, ő az egyetlen aki nem visel el. Csak azt nem értem hogy miért én. 4 fia van, az egyiknek nincsen párja a másik kettő párját viszont elfogadja.

Nem hat meg hogy mit mond rólam, engem csak az zavar hogy a páromra is ferde szemmel néznek a faluban és olyan megalázó helyzetekbe kerülök mint a boltos eset. Nem kell félteni, elég nagy a szám és szépen elrendeztem a boltost de az anyósomat csak nem oszthatom ki. Jó lenne, de azért egy minimális tisztelet van bennem. Már csak azért is, hogy 4 ilyen pasit összehozott :D

Ha elfogad, ha nem, akkor is a fia felesége leszek pár hónapon belül, sok mindent nem tehet :)

2015. jún. 26. 11:05
 17/25 Pszt! ***** válasza:
24%

Szerintem, ne tudja már jobban, hogy a fia mitől indul be. Nyilván azért Téged választott, mert Téged akar. Szerintem itt a párodnak kellene sarkára állnia, hogy elmondja maminak, hogy nem mamónak kell együtt lennie Veled, hanem Neki.

Amit tehetsz, hogy kedvesen mosolyogsz. Nehéz, de ha közben arra gondolsz, hogy a szemöldökét Te tetoválod, vagy a lábát sajtreszelővel szőrteleníted, már is jobban megy majd :)

Ha pedig a párod nem hajlandó kiállni érted, akkor nem feltétlenül érdemel meg.

Elhihető, hogy szereti az anyját, de Téged is.

Ideje eldöntenie, hogy egy anyámasszony katonája vagy a Te "bikád".

Nem azt mondom ezzel, hogy forduljon el az anyjától, de szerintem simán kiállhatna érted, hátha az anyja így leállna.

Így belegondolva én tökre szerencsés vagyok xD

Sok sikert :*

24/N

2015. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Anyós ma megint alkotott :D A héten volt a párom öccsének a névnapja és meghívta a családot hozzánk egy ebédre. Déli 12 órára szólt a meghívás, anyós és após betoppan 9 órakor :) Kicsit meg voltam csúszva, ezért pont akkor fejeztem be a felmosást a konyhában, erre anyós elkezdi hogy nem kéne a látszat kedvéért takarítani, ha úgyis takarítónővel csináltatok mindent és azért ilyen csili-vili a lakás. Kedvesen megköszöntem a bókot, hiszen a mama ritkán dicsér meg ennyire :) A következő kedveskedése: épp a főfogást tálaltam, amikor anyós megkérdezte, hogy melyik étteremből rendeltem az ételt, mert hát ilyen 'karmokkal' nem lehet főzni. Ez volt az a pillanat, amikor párom rácsapott az asztalra és kirakta anyóst a lakásból.
2015. jún. 27. 18:05
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak riszpekt. Máskor is így kell. :)
2015. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

# 18


És 9-től délig mit csinált nálatok, ha nem látta, hogy te főzöd az ebédet? Vagy nem frissen főzted, csak melegíteni kellett?


(Mondjuk ha ebédre hívok valakit, az biztos, hogy nálam hiába csöngetne 9-kor, főleg, ha így viszonyul hozzám.)

2015. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!