Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igazából miért írnak rendszere...

Igazából miért írnak rendszeresen "anyósként-apósként" az itteni kérdezők a "párjuk" szüleiről, amikor nem házasok?

Figyelt kérdés

Gondolom, megelőlegezik a rokoni kapcsolatot, pedig ez csak jóindulat a szülők részéről, ha a gyerekeik valójában még nem vállaltak semmi törvény szerinti felelősséget. Még akkor sem, ha már gyermekeik is vannak az együttélő gyerekeiknek.


Vajon az "anyós-após" is úgy beszél ilyenkor a gyereke "párjáról", mint a menyéről, vejéről?



2015. jún. 30. 04:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert a 2. szüleim :) akkor is ha nincs papírom róla. Ez legyen a legnagyobb gondod :D
2015. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Nem tudon elképzelni, hogy valaki az anyósát-apósát annak is szólítsa, mint ahogy az anyját-apját anyának-apának vagy anyu-apunak. Legalábbis én még ilyet soha -ismétlem- soha nem hallottam. Az anyós-após szerintem csak róluk beszélve használatos.


Nincs abban sem semmi különleges, ha róluk beszélve az ember a kapcsolat indirekt vagy áttételes jellegét fejezi ki a "férjem anyja vagy édesanyja" kifejezéssel, a személyes kapcsolat direkt vagy közvetítő nélküli jellegét mutató anyós-após helyett.

Nincs ebben semmi csalás, ez is pontosan azt fejezi ki, ami.

2015. jún. 30. 16:19
 33/41 A kérdező kommentje:

Én azt mondom, hogy azért vannak a szavak, hogy félreértés nélkül kifejezzék azt, ami van.

Hát tessék megnézni a anyósos témakörbeni kérdéseket, hogy hányszor fordul elő, hogy a kérdező többszöri kiegészítésére és a válaszolók többedik találgatására derül ki, hogy másról van szó, mint amit írt.


Ami egyrészt a többiek idejének vesztegetése, másrészt nem a valós helyzet leírása.

Szerintem, sok helyzet, amit ott ecsetelnek, egyszerűen megoldható lenne a családi vagy inkább családszerű helyzet tisztábatevésével.

MI van, ha az "anyósokban" valami tudatalatti munkálkodik a mégnemmenyekkel kapcsolatban?

Ha barátnői kapcsolatba tudnak kerülni, azt téves megnevezéssel mondhatják úgy, mintha anyós-meny lennének, de attól még nem lesz igaz.

Nevezzük nevén a dolgokat szerintem, akkor is, ha nem vet ránk jó fényt.


És én csak a "véletlen kérdésként" előjövő kérdésekből elolvasottakról beszéltem, keresni nem is kerestem a témában.

2015. jún. 30. 16:38
 34/41 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, hogy mitől lenne más a viszonyom azért, mert a párom anyja vagy az anyósom. Tök ugyanaz nekem.
2015. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Semmi baj.


De -ki tudja-, a pár vagy férj anyjának lehet, hogy nem. Esetleg nem is tudja, nem is érzi, soha nem is gondolkodott rajta, csak egyszerűen ösztönszintem nem mindegy.

Nem lehet mindegy, nem véletlenül alakultak a szociális viszonyok olyanná, mint amilyenek.

Zavaró, nem tiszta a fogalomalkotás. Hiába próbáljuk mentegetni, igazolni magunkat. Valahol mélyen belső igényünk is van a rendre. Ettől is lehet sok konfliktus.

2015. júl. 1. 01:27
 36/41 anonim ***** válasza:
11%

A legtöbb esetben a szülők nem is sejtik, hogy a kislány anyósnak/apósnak hívja őket.


És megint lehet lepontozni, de normális ember nem csinál ilyent. Én 8 évig a "barátom anyukája/apukája"-nal hívtam őket mások előtt, de face to face tegeződtünk bácsizás és néninézés nélkül.


EZ nekem MINDIG gyanús, mert semmi másról nem szól, mint a csaj valakit kétségbeesetten keres, aki elveszi. És ez rettentő szánalmas!!!

2015. júl. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
61%
De elég sok tanulatlan lányka van itt, akiknek a házasság az életcél, majd lepontoznak, én meg végtelenül sajnálom az ostoba lelküket, hogy csak ennyire futotta.
2015. júl. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
22%

Már megírtuk, ez csak a nők szokása, akiknek gáz, hogy a "párjuk" "nem vette el".

Mit kell ezen tovább élvezkedni??????

Csak szánalmas nők tesznek ilyent.

2015. júl. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%
Hát mi anyós-apósnak hívjuk egymás szüleit,sőt egymást mint feleségem-férjem mutatjuk be a másikat,vagy ha bárkivel beszélgetünk akkor is ilyen titulussal beszélünk a másikról mindenhol pedig még nem vagyunk házasok,csak évek óta együtt élünk.Szóval ez ilyen.Egyéni szokás sztem.
2015. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
86%
36: nem vagyok kétségbeesve, após is a menyének hív valamikor :D ne legyetek már ilyen jaj csak azt lehet mondani, ami törvénye.
2015. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!