Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igazából miért írnak rendszere...

Igazából miért írnak rendszeresen "anyósként-apósként" az itteni kérdezők a "párjuk" szüleiről, amikor nem házasok?

Figyelt kérdés

Gondolom, megelőlegezik a rokoni kapcsolatot, pedig ez csak jóindulat a szülők részéről, ha a gyerekeik valójában még nem vállaltak semmi törvény szerinti felelősséget. Még akkor sem, ha már gyermekeik is vannak az együttélő gyerekeiknek.


Vajon az "anyós-após" is úgy beszél ilyenkor a gyereke "párjáról", mint a menyéről, vejéről?



2015. jún. 30. 04:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%

Azért beszélnek így, mert az anyós a partner anyja, az após meg az apja.

Miért, mit írjon, Zsuzsa néni? Akkor tudni fogod kiről van szó? Vagy írjon vén boszorkát? Még ha igaz is, csak ezért a két szóért úgy szétoffolják a véresszájúak a kérdését, hogy azt se tudod meg sose mit akart kérdezni, nem hogy milyen válaszok jöttek.

2015. jún. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
49%

"Miért, mit írjon, Zsuzsa néni?"


Talán a valóságot, hogy a párja/barátja anyja/apja.


AMúgy nem feltétlenül kell nénizni, bácsizni. A mi családunkban a a sima keresztnév használat szokás.

2015. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
54%

"Tobbszor is voltam korhazban az utobbi idoben, halom papirt kellett kitolteni. Mutet elott megkerdeztek, kit irjanak be, ha ertesiteni kell valakit. "


Mert te nevezted meg őt. Bárkit megnevezhetsz.

Ha viszont sürgősségi dolog miatt vagy bent, és erre nincs lehetőség, akkor már nem adhatnak ki neki infót.

2015. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
38%
71%-os! Szánalmas az a "csapat", ahova te is beférsz:-)))
2015. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
88%
Azt írtad kérdező,hogy azért nem nevezed anyósnak meg apósnak a párod szüleit,mert valahogy nem alakult ki az az érzelmi kötődés,hogy annak tudd nevezni őket.Tehát akkor ez a megnevezés nem is a papíron múlik látod,hanem azon,hogy milyen a viszony,hogy mennyire fogadod el a párod szüleit és viszont.Látod másnál is így működik ez.
2015. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
86%

7 éve vagyok együtt a párommal. Idén nyárra terveztük az esküvõt, de több dolog is közbeszólt. Külföldrõl nehéz intézni, és hál istennek megfogant a babánk is. :) Így csúszik egy vagy max 2 évet. Anyósnak hívom õket, ha róluk beszélek, õk pedig menyemnek, ha rólam. Nem számít, hogy hivatalosan még nem az, de az lesz.

De most offolok, neked õk kérdezõ, mikor lesznek a szüleid? Pláne, ha nem is kötõdsz hozzájuk? Nekem meg ez a fura.

A sóg.nõm is elkezdte anyósomat anyukának hívni, miután megszületett a gyerekük(õ sem feleség még). Én meg csak néztem bután. Én biztos nem fogom õket, úgy hívni,mert van nekem saját anyám, még ha nem is él.Tudom, h régen használták ezt a megszólítást, de...

Na remélem kielégítõ választ adtam, hogy az én családomban, miért megy ez a megnevezés.:)

2015. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

Ezek csak megnevezések, arra valók, hogy beazonosíts dolgokat, mint ahogy az egész nyelv ezért született,

nem kell rajta pattogni

2015. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
84%

a barátom anyukája menyemnek valónak nevez mások előtt. vagy néha kismenyem.

én nem nevezem őt anyósnak, hanem egyszerűen barátom/párom anyukája

2015. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
84%

"kismenyem", ha nő, "vőnek való", ha férfi

Leendő anyós / apósra nem tudok ilyen kifejezést.

2015. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
88%
Én azért hívom így őket, mert sokáig tart kimondani, hogy a párom apja/anyja, vagy anyós/após jelölt, így marad az anyós, meg após, hamarosan úgy is azok lesznek :)
2015. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!