Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elvárja, hogy segítsek...

Anyósom elvárja, hogy segítsek neki levágni a tyúkjait, de képtelen vagyok rá. Ti tudnátok állatokat ölni? Hogy mondjam el neki, hogy nekem ez nem megy?

Figyelt kérdés

Ti öltetek már meg nagyobb állatot?


Holnap reggel megyünk le a párommal meglátogatni őket, eddig mindig csak ők jöttek hozzánk, mert elég messze laknak, falun.


Anyósom (akivel amúgy sem volt zökkenőmentes a viszonyunk, de próbálkozunk), tényleg kedvesen, barátilag invitált, hogy töltsük együtt a napot, főzzünk együtt és mi nők, reggel kezdjünk azzal, hogy levágunk pár kakast és megfőzzük.


Na ez engem kikészít! Még sosem öltem állatokat (pókokon, legyeken, szúnyogokon kívül persze)

Ismerem annyira őt, hogy be fog sértődni, be fog szólni, hogy finnyás vagyok, de akkor is képtelen vagyok rá. Amúgy sem vagyok nagy húsevő, inkább csak a párom kedvéért készítek húsételt itthon.


De, hogy átvágjam egy élő tyúk nyakát?!?!

Hogy ússzam ezt meg, hogy ne utáljon az anyósom?



2015. aug. 11. 14:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 Pogány Zsuzsi ***** válasza:
62%
Inkább utáljon az anyósom.
2015. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 Pogány Zsuzsi ***** válasza:
46%
Ja, anyuci pici fia is segítsen az öldöklésben meg a főzőcskézésben, ő is élvezheti, senki nem tiltotta meg csak azért, mert pasiból van.
2015. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem, ki volt az a nagyokos, aki sorra lepontozta az értelmes válaszokat.
2015. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
16%
Persze anyuka, csak előbb jöjjön át, töltünk le pár filmet a netről,én felporszívózok, addig anyuka írja már ki a filmet ,hmm. valami jó magyar mozi kéne "csak szex és más semmi" ugye milyen jó lesz? :D
2015. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
93%

Azert vicces, hogy itt sokan ugy tesznek, mintha az anyos egy baltas gyilkos lenne, amiert levag egy tyukot... :D Mert az, amit a boltban megvesztek, embertelen korulmenyek kozott tartjak oket, stb., az sokkal jobb... :)


Kerdezo, egyszeruen mondd meg neki, hogy nem veszi be a gyomrod. Ertelmes ember ezt megerti. En falun nottem fel, volt is csirkenk, soha nem vagtam el egyik nyakat sem, sot, kopasztani sem tudom, egyszer probaltam, sirogorcsot kaptam. Ellenben a gyerekkori baratnom korul csak ugy hullanak a tyukok... :D Embere valogatja. Csak siman mondd meg neki. :)


Bocsi, telorol irtam.

2015. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
83%
Na, túl vagy már a kakaspörköltön? Mesélj, mi történt?
2015. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
20%

Látszik, hogy a válaszolók többsége nem ismeri a falusi szokásokat. Ha itt valakit disznótorra vagy csirkevágásra hívnak meg, akkor az tudja, hogy bizony ki kell venni a részét a munkából. De ez ne zavarja a városiakat, inkább pontozzanak le emiatt is...

Úgy működik ez, hogy a meghívott megérkezik (legtöbbször 7 óra magasságában történik a vágás - főleg nyáron, ősszel később), előtte megisznak egy pálinkát. Ez nem vicc, minden falusi tudja. Utána feldolgozzák az állatot. De olyan nincs, hogy valaki csak ott áll, és nézi. Lehet kritizálni, de meg kéne ismerni a vidéki kultúrát. A vendég jutalma az, hogy ehet a disznótorosból (így hívjuk a disznótor napján készült ételt), és még húst is vihet haza.

2015. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Végül azzal indokoltam meg, hogy miért nem akarom őket fogni és leölni, hogy nem értek hozzá, sosem csináltam még előtte és nem akarom lassítani, akadályozni a munkát, de minden másban szívesen segítek és egy életre hálás lennék, ha megtanítana, hogy ő hogyan szokta főzni, hogy majd otthon én is elkészíthessem.

Azt hiszem, azért levette, hogy valójában nincs hozzá gusztusom, de megértette, nem szólt be és utána lelkesen magyarázta, hogy mit, hogy szokott csinálni.


Összességében véve jó hangulatúan telt a dolog, túlparáztam előtte, mert nem nagyon örült nekem a kapcsolatunk legelején.

2015. aug. 14. 07:26
 49/51 anonim ***** válasza:
73%

Na, ezt örömmel olvasom :)


Végre egy nő, aki normálisan reagálta le a helyzetet! :)

2015. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
19%

"barátilag invitált, hogy töltsük együtt a napot, főzzünk együtt és mi nők, reggel kezdjünk azzal, hogy levágunk pár kakast és megfőzzük. "


Aha, hétvégén is dolgozz...miközben a többiek kényelmesen tespednek.

Barátnőm napi 10 órát dolgozik, szüleimnek esze ágába sem lenne, hogy még vendégségben is munkára fogják (az más kérdés, hogy szoktunk segíteni).

Disznótoros az más, ott MINDENKI dolgozik.

Most nem téged akarlak csesztetni kérdező, félre ne értsed, csak érdekesnek találom, hogy ez még ma is elvárás, és lepontozták keményen azokat, akik ennek a furcsaságát felvették.

Csak hogy érthető legyen: engem sem fog be az apósom, hogy na gyere Tibi, akkor most szereljük meg ezt meg ezt.


De ha háztartásbeli vagy, akkor persze más.

2015. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!