Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elvárja, hogy segítsek...

Anyósom elvárja, hogy segítsek neki levágni a tyúkjait, de képtelen vagyok rá. Ti tudnátok állatokat ölni? Hogy mondjam el neki, hogy nekem ez nem megy?

Figyelt kérdés

Ti öltetek már meg nagyobb állatot?


Holnap reggel megyünk le a párommal meglátogatni őket, eddig mindig csak ők jöttek hozzánk, mert elég messze laknak, falun.


Anyósom (akivel amúgy sem volt zökkenőmentes a viszonyunk, de próbálkozunk), tényleg kedvesen, barátilag invitált, hogy töltsük együtt a napot, főzzünk együtt és mi nők, reggel kezdjünk azzal, hogy levágunk pár kakast és megfőzzük.


Na ez engem kikészít! Még sosem öltem állatokat (pókokon, legyeken, szúnyogokon kívül persze)

Ismerem annyira őt, hogy be fog sértődni, be fog szólni, hogy finnyás vagyok, de akkor is képtelen vagyok rá. Amúgy sem vagyok nagy húsevő, inkább csak a párom kedvéért készítek húsételt itthon.


De, hogy átvágjam egy élő tyúk nyakát?!?!

Hogy ússzam ezt meg, hogy ne utáljon az anyósom?



2015. aug. 11. 14:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
90%
Szégyen nem szégyen én férfiember létemre nem tudnám megölni. Természetesen ha 3 napja éheznék és csak így lehetne enni, akkor valószínűleg megtenném de amúgy nem. Falun élünk, de az anyám sem tart állatot, mert a hal kivételével sajnálja leölni. Ha nem megy akkor megmondod, hogy nem megy és segítesz a többi részében a dolognak.
2015. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
44%

nem muszáj neked megölni,majd a toll fosztásnál segítesz. én se vagyok nagy húsevő, de szerintem ne utasítsd vissza. mondd meg,hogy segítsen,mutassa meg hogy kell.de utána is nézhetsz neten biztosan van valami leírás vagy videó róla.hogy valamennyire képben legyél.

az ilyen falusi parasztasszonyok tudom,hogy tesztelik is ezzel a menyüket,hogy mennyire háziasak stb..tudom én,hogy nem ezen múlik,de aki abban az időben/helyen nőtt fel az így gondolkozik.szóval próbálj jó képet vágni hozzá

én félig falusi vagyok,vettem már részt ilyenen ugye és tudom,hogy meg lesz a véleménye ha nem vagy hajlandó rá..

de tényleg a nyakát ne te vágd el de a fosztásban meg mosásba stb tudsz segíteni,csak olyan ruhát vigyél amit nem sajnálsz

2015. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
92%

Én rendszeresen vágok tyúkot, kacsát, libát. De először nekem is nehezen ment. Van, aki nem bírja. Mondd meg az anyósodnak, hogy nem haragudjon, de nem csináltál még ilyet és nem is lennél képes rá. Inkább segítesz a többi munkálatban.

Ha megsértődik, hát megsértődik.

2015. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%
de akár abban is segíthetsz,hogy hordod a vizet vagy kidobod amit kell ,hozol kést stb.
2015. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
76%
Csak fel akar készíteni a disznóvágásra.
2015. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
87%
Tesztel, ha keptelen vagy megtenni, megnyugszik, hogy ot se fogod eltenni lab alol... :)
2015. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk régen sok csirkénk, kacsánk volt, mert falun éltünk mamámnál. Akkor és ott az volt a szokás (30 éve), hogy mindenkinek voltak állatai, ők nevelták fel, ők vágták le.

Én is segítettem. Persze nem én vágtam el a nyakukat, hanem a szárnyukat és a lábukat fogtam, h ne mozogjanak. Nem néztem oda, csak erősen tartottam őket.

Sajnáltam szegényeket nagyon, de a haszonállatoknak ez a sorsa sajnos. :(

2015. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, hogy ezt miért kéne megcsinálni.


Biztos valami felsőbbrendű érzete van, hogy van valami, amit ő tud, te meg nem. Ennyi erővel én meg szétszedem a gépet, és anyós csak akkor csekkolhatja a mailjeit, ha összerakja magának.


Nevetséges az egész. Ha engem érdekel valami, elmegyek egy tanfolyamra. Ha én meghívok valakit, kész a kaja, mire ideér, nem fogom be őt csicskának. Ha pedig segítség kell, inkább a gyerekem segítsen, akkor is, ha a fütyije felmentené.

2015. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
95%

Én is falun nőttem fel. Gyerekként nekünk kellett elkapni a pipit. Utána anyum csinált vele mindent (nyakat elvágni,kopasztani,bontani). Én sose tanultam meg,hogy hogyan kell. Most már nem tartanak állatokat,anyósom panellakó. Szóval azt hiszem ezt megúsztam.


Szerintem nem kell,hogy te vágd el a nyakát. Max kopasztani segíthetsz neki.

2015. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem érdekelne utál-e vagy sem, de ennek a műveletnek egyetlen egy fázisában sem vennék részt.

Sőt azt sem értem, ha ő meghív, minek kell együtt főzni neked.

Nejemet soha nem "főzeti" az anyukám, ha nála vagyunk. Nem is hallottam még ilyenről.

2015. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!