Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elvárja, hogy segítsek...

Anyósom elvárja, hogy segítsek neki levágni a tyúkjait, de képtelen vagyok rá. Ti tudnátok állatokat ölni? Hogy mondjam el neki, hogy nekem ez nem megy?

Figyelt kérdés

Ti öltetek már meg nagyobb állatot?


Holnap reggel megyünk le a párommal meglátogatni őket, eddig mindig csak ők jöttek hozzánk, mert elég messze laknak, falun.


Anyósom (akivel amúgy sem volt zökkenőmentes a viszonyunk, de próbálkozunk), tényleg kedvesen, barátilag invitált, hogy töltsük együtt a napot, főzzünk együtt és mi nők, reggel kezdjünk azzal, hogy levágunk pár kakast és megfőzzük.


Na ez engem kikészít! Még sosem öltem állatokat (pókokon, legyeken, szúnyogokon kívül persze)

Ismerem annyira őt, hogy be fog sértődni, be fog szólni, hogy finnyás vagyok, de akkor is képtelen vagyok rá. Amúgy sem vagyok nagy húsevő, inkább csak a párom kedvéért készítek húsételt itthon.


De, hogy átvágjam egy élő tyúk nyakát?!?!

Hogy ússzam ezt meg, hogy ne utáljon az anyósom?



2015. aug. 11. 14:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
43%
Ha vendégségbe megyek valakihez,eszemben sincs egész nap főzőcskézni,állatokat őlni,belezni meg tudom is én miket plàne nem.
2015. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
17%

Te lefogod, ő levágja a fejét és ennyi. Én is így szoktam anyámmal, mert nem merek baltát fogni a kezembe, még a végén lecsapnám az ujjait.

Aztán segíthetsz bontani, pucolni, vizet cserélgetni, a húst mosni, stb. Gondolom nyers húst már csak fogtál, miután kivérzett, a friss csirke sem másabb mint a tescos csomagolt.

2015. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim válasza:
10%
Megmondod h nem akarod megolni olje meg o, de segitesz pucolni meg minden, csak a megoles nem megy. Iszol elotte egy palinkat vagy valamit azt kesz. Neki se egyszeru am hidd el!
2015. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
43%

Nos megmondanám, hogy nagyon örülök a programnak, hogy együtt főzünk, legalább eltanulhatok tőle néhány trükköt (ezt nyugodtan mondd meg neki, biztos örömmel hallja majd), de a kakas levágásában nem szeretnél részt venni, mert egyszerűen nem bírod a gondolatát..a főzés egyéb részeiben szívesen részt veszel, de a leölésében nem szeretnél. Nem szeretnéd megsérteni őt ezzel, de tényleg nem bírod. Ajánld fel, hogy helyette nekikezdesz a krumpli, répa, egyebek pucolásának.


Egyébként ebben én sem akarnék részt venni. Voltam már disznóvágáson, mostam belet, töltöttem hurkát, szóval alapvetően nincs bajom ezekkel, de valahogy a csirke, kakas, pulyka, az nekem más téma. NEm bírom..egyébként is utálom őket, undorodom tőlük, nem akarnám leölni sem őket.

2015. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
62%
Én csak annyit segítenék, amennyit a párom. Ha ő addig apukával söröcskézik, én sem fogok főzőcskézni, csak mert azt hiszik, hogy illene.
2015. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
72%
Semmi gond. Én úgy vagyok vele, hogy állatot megölni abban az esetben lehet, ha megeszed, szóval nekem ez nem probléma. De ha te nem bírod, kár erőltetni, mert úgyis csak rosszul leszel tőle, lehangolt leszel. Szóval mondd meg, hogy nem vágod le őket, de minden másban segítesz nekik. Szerintem ezt még anyósod is meg fogja érteni. Amúgy is, az nem úgy működik, hogy átvágjuk a torkukat, és kész, hanem rendesen a gégecsövet kell átvágni, és utána ki kell véreztetni, különben rossz lesz a húsa.
2015. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
78%
31, nekem is ez volt az első gondolatom. Gondolom ha a kérdezőhöz megy az anyós, ott se fogják be mosogatni.
2015. aug. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
69%

Elvárja, vagy kedvesen, barátilag invitált, hogy közös főzős programon vegyél részt? Mert a kettő nem ugyanaz!


Már most túlspilázod a kérdést, pedig még csak a meghívás szakaszban vagy, de már kombinálsz, hogy a "levágunk pár kakast" kijelentést úgy kell értelmezni, hogy neked kell átvágni a kakasok nyakát.


Észre se veszed, de már hergeled magad anyósod ellen, pedig még csak meghívás van.


Vedd lazábbra, és ne feszengj ezen annyit. Fölösleges. Nem te fogod elvágni a nyakát, legfeljebb segíteni fogsz. És kész. A segítség, a keze alá dolgozás oké, nem probléma, a többi felejtős. Ne túrázd magad ezen a témán, ne kombinálj, lemész segíteni, főztök egy finomat és megpróbálod jól érezni magad. Ennyi a sztori.

2015. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
68%
A nagymamámnak is vannak tyúkjai, mindig is voltak, de soha egyik menyétől sem várta el, hogy levágják őket. Mikor kicsi voltam, simán végignéztem, ahogy levágja, sőt a másik mamámnak én magyaráztam el, hogy kell. De most már nézni sem bírom, nemhogy csinálni! Szerintem nyugodtan mondd meg, hogy te ezt nem akarod csinálni, de bármi másban (kopasztás, feldolgozás) szívesen segítesz. :)
2015. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
81%

Vidéken élek, itt is nőttem fel, anyukám és nagymamám is rendszeresen vágott tyúkot. Én viszont nem tudnék állatot ölni. Mindig messzire menekültem, amíg elvágták a nyakát, disznóvágásnál szintén, és amikor már nem élt az állat akkor jöttem elő.

Mikor különköltöztünk a férjemmel, nekünk is lettek tyúkjaink, de előre közöltem vele, hogy én egynek sem vágom el a nyakát. Ha rajtam múlik, öregen, végelgyengülésben fognak meghalni.

Megegyeztünk, hogy anyósom levágja őket, a kopasztást, feldolgozást pedig közösen csináltuk. De amíg levágta őket, ki sem jöttem a házból. Akkor szóltak, amikor már a fejük sem volt rajtuk.

2015. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!