Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kölcsön adnád anyósnak,...

Kölcsön adnád anyósnak, apósnak a kocsitokat, több hétre, hogy azzal járjanak dolgozni, mert az övék szerelőnél van több hétig, cserébe nektek bringával, busszal, gyalog kellene munkába járni és egyéb teendőket is kocsi nélkül?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 06:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem. közös lónak túros a háta...ha nekem lenne szerelőnél, én sem kérnék kölcsön.
2015. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%

Jó a kapcsolatotunk ha bringával megoldható lenne a munkába járás, odaadnám. De sajnos nem megoldható.

Én örülnék a legjobban, ha Max egy óra bringázással be tudnék menni melóba. És közben jót is tehetek mással, az már csak az emberi mivoltom alapja.

2015. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
29%

Nem.

Nem azért van kocsim, hogy buszozzak meg gyalogoljak. Ha szervizben van, én sem kérem el más autóját.

Meg egyébként is, kocsit nem adunk kölcsön!

2015. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%
Kizárólag akkor,ha nekem csak áll a garázsban.És csak kölcsönadási szerződéssel,melyben le van írva,hogy ettől a naptól eddig ki használja,ha bármi történik.Két tanúval.Ha nekem is kell,mert használom,akkor elvinném őket,ha megoldható.Ha nem,akkor bizony ők járnak busszal.
2015. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem szabad. Ismeretlen nem megszokott autóval mindíg történik valami. Ha történne valami vele megtudnák csináltatni? Akkor mit csinálnál te? Egyszer mondták nekem: Bicskát, pipát, asszonyt, kocsit nem adunk kölcsön.
2015. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
HelyzetfuGgo. Ha nagy szükségük lenne rá, kolcsonadnam, bár ok mar nyugdíjasok. Ok is kölcsön adtak az oveket, pedig sokkal jobb, mint a mienk.
2015. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%

Ugy kerdezd, hogy ok kolcson adnak e? Te valsszodnak ugyan annak kellene lenni. Gondolom, tobb felaldozast tettek a parodert mire felneveltek. Sot, remelhetoleg, miota Te is a kepben vagy, azota is jo a kapcsolat es kaptok toluk segitseget.

A valaszom, nekem ebbol nem lenne kerdes, foleg nem kellene kiirnom a netre, minden tobbiak nelkul kolcson adnam , meg akkor is, ha par hetig kellemetlen lenne az eletem.

2015. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
Minden rossz szándék vagy kötekedés nélkül írom ezt, de szerintem - attól függetlenül, hogy így is mindenki válasza hasznos lehet neked bizonyos mértékig - amikor mi elmondjuk, hogy megtennénk-e ezt vagy sem, magától értetődően figyelembe vesszük a saját válaszunknál azt, hogy mi milyen viszonyban vagyunk az anyósssal-apóssal, tőlük mennyire kaptunk segítséget bármilyen téren az életben, vagy adott esetben mennyire számíthatnák hasonló szívességre, ha rászorulnánk, számukra valójában mennyire nélkülözhetetlen vagy fontos egy autó átmenetileg, nekünk mekkora nehézséget, időveszteséget, hátrányt okozna, mekkora lemondással járna pár hétre kölcsönözni a saját járgányt, van a kötelezőn felül Casco biztosításunk, mennyire bízunk meg a párunk szüleiben olyan szempontból, hogy felelősségteljesen használják, illetve ha ne adj isten, legrosszabb esetben, balesetet vagy kárt vagy okoznak, vállalják a felelősséget a következményekért anyagi értelemben is, szóval szerintem rengeteg olyan körülmény van, amit az ember ilyenkor mérlegel.
2015. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
Ez azért attól függ, hogy milyen a viszony. Mi már kaptuk kölcsön anyuék autóját, és a férjem is mondta, hogy nyugodtan vigyék el, ha ő nincs itthon és kell, nekem nincs jogsim sajnos. Apu is azt mondta, hogy vigyük, ha kell, de még nem volt rá szükség :) Szerintem igen, mert mi 7-re járunk dolgozni, fél 9-re, 40 perc alatt bent vagyunk, anyu párja messzebb jár, apu is autóval több, mint 40 perc. Ha kell, szerintem odaadnánk pár hétre.
2015. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már volt ilyen, én odaadtam apósnak a kocsimat, Pest másik felére jár dolgozni, anyósom erősen demenciás, rohannia kell haza. Addig engem vagy férjem vitt, vagy boldogultam bkv-val (nekem 10 percre van a melóhelyem).
2015. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!