Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális ez? Valaki segitene...

Normális ez? Valaki segitene hogy mi a helyes döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal,18éves. Én 26 éves vagyok,és már nagyon szeretjük egymást együtt szeretnénk lenni de a lány szülei nagyon féltik őt és nem engedik hogy kettesbe legyünk még.. Aztmondták hogy előbb szeretnék megismerni a családomat de anyukám még a lányt sem ismeri egyértelmű h először őis a lányt szeretné megismerni de a lány szülei makacsak.. Szeretnék tudni milyen családba fog élni a lányuk amit én megis értek na de hát azért elsősorban végtére csak rolunk van szó kettőnkröl és előbb a lanynak kellene bemutatnom a csaladomat nem pedig az ő szüleinek.. Hiába lesz ott a lány is az nem olyan neki sem,nekem sem,és az én családomnak sem. Tudna valaki segiteni h ebben a helyzetben mi a helyes? Kicsit meg torpantam.

2015. szept. 3. 14:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
Jesszusom, mit akarsz egy ennyire önállótlan lánytól, akit szinte középkori módon nevelnek? Aztán ha majd kiderül, hogy nem illetek össze, szakítanál, akkor rádverik, hogy vedd el, mert hírbe hoztad? Vagy majd elengedni is akkor fogják veled, ha minimum eljegyezted? Egyáltalán mit ismersz te abból a lányból? A felöltözött külsején kívül semmit!
2015. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
86%

Szektások, vagy mi bajuk van?


Miért nem bíznak a lány ítélőképességében? Mintha kb. fogyatékos lenne. Miért hagyja a lány, hogy így bánjanak vele? Amikor megtudtad, hogy ott lesz az egész család, miért mentél el mégis?


Igaz, nő vagyok, de ha a pasival jönne a családja, lelépnék. És ez nem nemfüggő.

2015. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
És ha összehoznátok mind a négy szülőt?
2015. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

kérdező ez nem normális helyzet valóban. nekem is az jön le, hogy szektások a szülei. (ha nem így lenne írd meg) a lány nem hibás, úgy lett nevelve, hogy mindenben a szüleire hallgasson és még soha életében nem döntött el semmi fontosat és nincs önakarata. fel kell nőnie. ha már lesz önakarata és nem fogadja el mindenben a szülei akaratát, akkor minden problémátok megoldódik. nem lesznek ilyen buta helyzetek, hogy közös családi ismerkedés, meg családos első randi.. kíváncsi lennék, tudsz-e egyáltalán négyszemközt beszélni vele. mert ha tudsz, akkor elbeszélgethetnél vele arról, hogy mit gondol ő az egészről, a kapcsolatotokról, hogy már felnőtt és ő éli a saját életét, nem pedig a szülei, neki oké-e, hogy ennyire furcsán zajlik minden, mindenbe beleszólnak. plusz változtatnia kéne magán. vagy egyáltalán érzi-e, hogy valami nincs rendben.

csak megjegyzem, hogy a szülei hiába aggódnak érte és vigyáznak rá; a lány úgy sose fog felnőni, ha a szülei döntenek helyette mindenben. itt az ideje, hogy ellenálljon a szüleinek, akik szépen elnyomorították már az életét. csoportos első randi... nem a középkorban vagyunk. ha a lány nem áll a lábára, akkor kismillió ilyen hasonló problémád lesz ezzel az egész kapcsolattal kérdező. arról nem beszélve, hogy alapfelállás a házasság. azt ajánlom próbálj beszélni a lánnyal. ja és mégegyszer ez nem a lány hibája. a szülei nevelték így. és szerintem tuti szektások.

2015. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy a család is ott lesz az első randin, aminek KETTŐTŐKRŐL kéne szólnia, egy ici-picit sem kérdőjelezted meg, hogy egyáltalán volna-e így jövője ennek a kapcsolatnak?


Lehet, hogy a szülei a felelősek ezért első sorban, a hibás nevelési módszerükkel, viszont 18 évesen elvárható volna akárkitől, hogy legyen elég érett észrevenni, ha valami nincs rendben, és mindent elkövetni, hogy a legjobbat hozza ki a szituációból. A saját lábára kell állnia, munkát keresnie, elköltöznie, hogy egyáltalán megtanuljon magáért felelni.


Ha a lány valaha is kitör ebből a közegből, sosem lesz lelkileg teljesen ép, s nagyon sokáig nyoma marad annak, hogy nem képes önálló döntéseket meghozni, nem tud kiállni magáért. Ez kiütközik tanulás, munka, barátok és párkapcsolat terén is. Döntsd el, hogy Te ezt vállalod-e. Jelen állapotban aligha hinném, hogy érett egy párkapcsolatra.


Bár, ha egyáltalán lehetőséged sincs négyszemközt beszélni vele, nem is értem, mit vársz ettől az egésztől. Nem is ismered, ennyi erővel egy fényképpel is randevúzhattál volna.

2015. szept. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
VAllási alapon megy így van eltérő kultúrából van a lány? Akkor ha azt elfogadod,akkor még ok, de ha nem vallási, etnikai dolgok miatt van ez így akkor nem tudom mit vársz. Tulajdonkép ez nem is kapcsolat, csak egy tini szerelem vagy nem is szerelem csak azt hiszed , hogy az, egy plátói dolog. Igazi szerelem szerintem nem lehet úgy, hogy kettesben nem ismerkedtek (Ti először, nem szülőkkel), nincs testi kapcsolat. Még is mitől alakulna ki egy házassághoz kellő alap? Mert a szülök azt mondták? Ez nagyon középkori felfogás. Tényleg mikor megtudtad, hogy első randi ott a család akkor miért nem menekültél? Ne haragudj egészséges férfi elmenekült volna. Hidd el az később sem változna, hogy egy házasságba is beleszólnának a szülők, ott is irányítanának.
2015. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam kérdezni, hogy mi az, hogy "hozzátok kerül"? Már veszed is feleségül, vagy mi a túró? :D


Mindenkinyugodjonlea...ba :D :D :D


Hazavisz bemutat, hazaviszed, bemutatod, téma lezárva.

2015. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!