Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha anyósom...

Mit lehet tenni, ha anyósom elítél mert igénybe veszünk kényelmi szolgáltatásokat? Szerinte egy igazi háziasszony ilyet nem tesz.

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy mosogatógép, ebéd házhoz szállítása, bevásárlás házhoz szállítása, takarítónő, hagymaaprító (!!!), tésztadagasztó stb.


Már gyomorgörcsöm van amikor jön, mert tudom hogy valami úgyis szemet szúr neki.


2015. szept. 22. 17:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
93%

Ez a ti családotok, ne rendezkedjen. Melelsleg velem lehet egykorú, anyámnak már az én gyerekkoromban is volt mosógép, az nem luxus? Csak mert az volt neki is.

A többi meg ugyanilyen.

Egy háziasszony ellátja a családját (meg én is háziemberként), lehetőleg úgy, hogy minél többet legyek velük.

Ebben segítenek ezek az izék...

Irigy, magányos, frusztrált.

Nehogy már te idegeskedj

2015. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
90%

"Mosogató gép: Minden étkezés után elmosogatni nem több mint 5 perc."


13 ember megvendégelése után (tányérok, evőeszközök, poharak, étel készítéséhez szükséges lábosok, tepsik, stb) elmosogatása kétszer 5 perc géppel. Ennyi ideig tart be- és kipakolni.


Két-három napig gyűlő szennyes edény elmosogatása szintén 5 perc. És még a száradó edényeket se kell kerülgetni, mert a gép megszárítja.

2015. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy bírom, mikor valaki azzal jön, hogy ezt csak 2 óra alatt meg lehet csinálni, azt csak 20 perc alatt, amazt csak... Persze a végén már x óránál járunk. Hát bocs, én inkább olvasok egy jó könyvet, vagy edzek vagy elmegyek valahova a férjemmel vagy egyedül, olyat intézek el, ami a férjemet nem érdekli, így a többi időben meg egymással foglalkozunk. A főzés az egyetlen "házimunka", amihez ragaszkodok, de csak azért, mert az nekem hobbi.


Arról nem beszélve, mikor többet keresek meg mondjuk két óra alatt, mialatt a takarítónő elvégzi a dolgát, mint amennyit kér érte.


Szar ügy, ha valaki nem bírja megfizetni, de azért ne adjuk már elő, hogy mikor az ember minimum 8 órát dolgozik + utazás, akkor hülye, ha nem másra hagyja, amit utál csinálni, így a szabadidejét azzal töltheti, hogy ÉLVEZI az életet. Én nem azért élek, hogy dolgozzak, takarítsak, mosogassak és ha marad időm, akkor esetleg magamra meg a szeretteimre szánjam. Ha akarnám meg tudnám csinálni, volt is mikor csináltam, de már nem akarom és nem is szorulok rá.

2015. szept. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
94%

Magyarázd el a Mamának, hogy mindezzel az ország gazdasági fejlődését támogatod. Ha csak kuporgatnád a pénzt a bankban, az kamatozna, és kész. Te viszont kifizeted a különböző szolgáltatások árát, és ebből a takarítónőd cipőt vehet a gyerekének, tehát nem megy tönkre a cipőboltos se, a szállítócég sofőrt alkalmaz, aki majd szintén elkölti a fizetését és így tovább.

Különben meg a római pápa az, aki hit és erkölcsi kérdésekben tévedhetetlen, nem pedig az anyósod. A pápa nem ítéli el a mosogatógép, bébiszitter és hasonlók igénybevételét. A rosszindulatú beleszólást és furkálódást viszont igen.

2015. szept. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
95%
"Anyuka, ez nem a maga dóga..."
2015. szept. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Dicsekedj neki bőszen avval, hogy Te nem vagy háziasszony!:)

Mért kéne annak lenned?

2015. szept. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
94%

8: Ha háziasszony akarsz lenni, legyél! De nem mindenki akar háziasszony lenni. Én sem vagyok az.

Mégis valahogy fenn kell tartanom a háztartást, ehhez segítséget hívok, mégpedig háziasszonykodni, házigazdálkodni szerető embereket.:)

2015. szept. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondhatod, hogy az így megspórolt időre szükséged van, hogy a fiával szerelmeskedhessél.

Lehet, hogy ő a munkába menekült, mert nem volt jó házassága.

Ez indokolná, hogy miért a legbonyolultabb módját választotta mindig a házimunkáknak.

2015. szept. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
78%
És ki akar lenni igazi háziasszony? :)
2015. szept. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

2 éve költözünk kertes házba, azóta mondogatja. Akkor vettük a mosogítógépet, azóta jön alkalmanként a takarítónő.


3 gyerekünk van, mind a ketten dolgozunk.


Igyekszem elengedni a fülem mellett, hátha megunja, de eddig ez a taktika nem jött be :-(

2015. szept. 23. 08:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!