Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha anyósom...

Mit lehet tenni, ha anyósom elítél mert igénybe veszünk kényelmi szolgáltatásokat? Szerinte egy igazi háziasszony ilyet nem tesz.

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy mosogatógép, ebéd házhoz szállítása, bevásárlás házhoz szállítása, takarítónő, hagymaaprító (!!!), tésztadagasztó stb.


Már gyomorgörcsöm van amikor jön, mert tudom hogy valami úgyis szemet szúr neki.


2015. szept. 22. 17:31
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy ezt már említette a múltkor is... ne idegeskedj!
2015. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mivel felgyorsult a világ ahhoz képest, amikor anyósod volt kezdő, fiatal háziasszony, lépést kell tartani. Nekem csak 5 hétig nem volt mosogatógépem, de 8 emberre elmosogatni naponta 3x-4x, kemény meló. Bele sem gondolok, hogy mi lenne, ha kézzel kellene mosnom a ruhákat. Reggeltől estig csak mosnék, főleg, hogy 3 kisgyermek van a családban. Egyéb házimunkára szinte nem is lenne időm. Régen több generáció lakott együtt, megosztották a feladatokat (legalábbis nálunk így volt a családban 35-40 évvel ezelőtt), így nem egy emberre hárult minden. Igaz, hogy a nagymamám kézzel dagasztott, szaggatott fánkja felülmúlhatatlan, de azért nem cserélném el a kenyérsütőmet, amiben kelesztem és dagasztom a fánktésztát.
2015. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jól esne, ha a férjem kiállna mellettem. De elmondanám az anyósomnak, hogy azt az időt, amit ezzel megspórolsz, a gyerekkel (ha van), a férjeddel töltöd. Nekünk így jó, és nem tőle vettem el azt a pénzt, amin ezeket vásároltam. Örülne inkább, hogy lehetőségetek van ilyen dolgokra, és hogy ilyen szempontból könnyebb az életem, mint neki volt. Én is tiszteletben tartom, a döntéseit, és tartsa Ő is tiszteletben az enyémet.
2015. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"És ki akar lenni igazi háziasszony? :)"


23# vagyok. Én egyébként lennék háziasszony nagyon szívesen, csak abból nem élnénk meg. A munkámat muszáj elvégezni, az nem választás kérdése. A maradék időmet viszont válaszom, hogyan töltöm el és inkább a férjemre és magamra szánom, később a gyerekekre, mint a házimunkára. (ahogy írtam a főzést kivéve, mert azt nagyon élvezem és hobbi nekem) Háromfelé, négyfelé szakadni már nem lehet, mert valami háttérbe fog szorulni. Ez általában a nő önmaga szokott lenni. Én nem akartam sem magamat, sem a családomat, sem a munkámat háttérbe szorítani, így a háztartás lesz. Szerencsére erre telik. Így az életem többi területéből időben, türelemben, energiában a maximumot hozom ki. Ha a munkám ment volna a háttérbe, akkor nem lenne elég a pénzünk, ha én magam, akkor nem néznék így ki, nem érezném magam ilyen jól a bőrömben, ha a férjem, akkor ő nem érezné ilyen jól magát a házasságunkban, ha a háztartást ... hát akkor minden ugyanolyan, csak más csinálta meg.


Aki azt mondja, hogy minden olyan színvonalon és szabadidővel tart fent, úgy, hogy mindent ő csinál, az hazudik vagy idegroncs (lesz). Esetleg fel se tűnik neki, hogy valami pedig el van hanyagolva.

2015. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezd meg tőle, hogy azért feszegeti a mosogatógép témát mert a tiedet akarja titokban? Mert nem gond, vesztek egyet szívesen neki is.
2015. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok ezek után csodálkozik az anyós hogy a menye miért nem csípi. Soha nem értem meg hogy felnőtt, 3 gyerekes, önmagát eltartó család életébe hogy mer valaki beleszólni.

A szüleim 60 évesek, és a 80 éves mamám akart beleszólni a dolgaikba. Rávilágítottam neki, hogy milyen nevetséges hogy felnőtt, unokával rendelkező emberek életébe bele akar szólni. Hogy ezt én huszonévesen nem tűrném nem, hogy 60 évesen. El is gondolkozott a mama rajta.

2015. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szólt még a drága mama, amiért bevezettétek a villanyt? Megáll az ész...
2015. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod, hol, hogy, mikor és miből készítik az adott ételt."

Ha nem te nevelsz állatokat, és növényeket, akkor megveheted a tescóban a csirkemellet, meg a paprikát, ugyanúgy nem tudod hogyan készült, mi van benne :D Csak úgy mondom..

A fent írtak még csodának számítanak a 21. században?? Oké... Sz..d le amit anyósod mond.

2015. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
8as ennyi erővel nyugodtan elmehetnél kisgyerekkel vásárolni,sőt számtalan praktika van hogy hagyma aprításnál ne csípje a szemed.De neked más csípi,hihetetlen rugalmatlan gondolkodás, hogy ami neked belefér az nem lustaság de a több mind az,kinek kinek mi. Nekik így. Semmi közöd hozzá.
2015. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

A mosogató gép nagyon hasznos, kézi mosás víz pocséklás,arról nem is beszélve hogy 40 fokon már leég a kezed hol van az a 60 fokos mosogatástól.

Sokan bébiszittert hívnak hogy legyen idő a házi munkára, na ez kiakaszt,miért nem a gyerekével foglalkozik.A lábasnak mindegy hogy idegen foglalkozik e vele, a gyereknek nem!

2015. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!