Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha anyósom...

Mit lehet tenni, ha anyósom elítél mert igénybe veszünk kényelmi szolgáltatásokat? Szerinte egy igazi háziasszony ilyet nem tesz.

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy mosogatógép, ebéd házhoz szállítása, bevásárlás házhoz szállítása, takarítónő, hagymaaprító (!!!), tésztadagasztó stb.


Már gyomorgörcsöm van amikor jön, mert tudom hogy valami úgyis szemet szúr neki.


2015. szept. 22. 17:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%

#8: 2 ember, többnyire egyfogásos ebéd, napi... 1-2 óra mosogatás? Pedig gyorsan csinálom és pl. a sütik szilikonos formában készülnek, amit nagyon ritkán mosunk el, mert elég tiszta marad. Életmód kérdése. (Fogalmam sincs, hogyan képződik ennyi mosatlan, mindenesetre több edényszárítóra van szükségünk).

Takarítani utálok, innentől nekem tökmindegy, hogy hányszor olvasom a gyk-n, hogy egy nagy házat ki lehet takarítani 1-2 óra alatt. 1-2 óra alatt az alsó kicsiny szinten felseprem s talán felmosom, ennyi... Sosem csinálok nagytakarítást, de egy hét nem lenne elég rá (nyilván abba kéne hagfynom egy napra 1-2 óra után, mert lelkileg nem bírnám. Még barkácsolni és burkolni is csak napi max. 1-2 óra megy s azt nem utálom).

Nem vagyunk egyformák... Nem is kell, hogy azok legyünk.


Főzni szoktam. A lehető legegyszerűbb, de húsmentes ételeket. Egy óra nem mindig elég rá. Nagyon ritkán a zöldségpucolásra sem elég ennyi... Elkövetem, amit tudok s közben azért tudok mást csinálni (ilyenkor szenesednek el a dolgok, ha nem figyelek), de pár kiló zöldség bizonyos esetekben rengeteg melót jelent. Nem mindenki élvezi ezt.

S nem mindenki tud főzni, én sem értem, nekem is könnyen megy, a saját repertoáromon belül (egy nagyon más étrendű embernek nem tudnék főzni, főleg, nem is akarnék), de nem mindenki tud.

2015. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
88%

"Szerinte egy igazi háziasszony ilyet nem tesz."


Ó, Ó. És egy pasi igen? :)

Ne foglalkozz vele. Dolgozó nő vagy, nem háztartási alkalmazott.

2015. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy 5 perc elmosogatni minden étkezés után, de tízszer-hússzor annyi víz elfolyik, mint amennyit a gép használ... aki meg állóvízben mosogat, annak külön gratulálok. :D
2015. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem csak simán az van, hogy ő jobban tudja, az jó ahogy ő csinálja és gondolom őrülne neki, ha te is úgy csinálnád, mert az a frankó.

Simán csak fontoskodó öregasszony, nem kell vele foglalkozni. Ha képes ilyenért vitatkozni, rá kell hagyni.

2015. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%
Anyósoddal nem kell foglalkozni (tudom, mondani könnyebb, mint megtenni), de ha le akarjátok állítani, inkább a férjed szóljon neki. Nem értem, az, ha más készíti az ételünket vagy más takarítja a házunkat, miért lenéznivalóbb, mint az, hogy más varrja a ruhánkat vagy más vágja le a csirkét, amit megeszünk (régen ugye ezeket is házilag csinálták...) Nekem sincs mosogatógépem, mert szeretek mosogatni és nekem felesleges lenne, de minek cseszegessem azt, akinek fontos? Anyósodnak szerintem kevés a sikerélmény az életében...
2015. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer kell jol odaszolni neki, megbeszelni ezeket es abbahagyja (vagy nem persze). Parodnak kene inkabb mert megiscsak az o anyja.
2015. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
85%
Egyebkent az is lehet, hogy csak nem tud mar masba belekotni....
2015. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
95%

Akinek takarítónője, mosogatógépe van, és kaját rendel, az nem azért van, mert nem képes elvégezni a feladatot, hanem mert elég esze van ahhoz, hogy a felszabaduló értékes idejét más fontos dologra fordítsa. Aki azt hiszi, attól lesz dolgos háziasszony és jó feleség, hogy munka után minden áldott nap a fazék fölött görnyedve töltse a maradék kis idejét, az leragadt a 19. században. Rengeteg háztartási eszköz, és szolgáltatás pont azért jött létre, hogy időt spóroljon az embernek. Anyukám a mai napig keverőtárcsás mosógéppel mos, és a kádban öblít, mert apám nem hajlandó bekötni az automata mosógépet ilyen-olyan múlt századi indokokkal. Naponta főz, biztosíthatok mindenkit, egy óra csak az előkészülete megy el. Házimunkából áll az élete, már bele van fásulva 60 éves korára. Sok sikert mindenkinek...

Kérdező, ne foglalkozz anyósoddal. Egyik füleden be, másikon ki.

2015. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem vagy igazi háziasszony. Vélhetően van munkád, van dolgod, és a mosogatás meg a bevásárlás helyett tudsz a férjedd/gyerekeitekkel foglalkozni, vagy épp saját magaddal, hogy a férjednek/gyerekeidnek ne egy kifacsart felmosórongy állapotú neje/anyja legyen, hanem egy épeszű, ép lelkű, elégedett nő. :)


Ne törődj vele! Ne legyen gyomorgörcsöd! Ami nektek jó, abba senki ne szóljon bele!

2015. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
95%

8,

az felmerült benned, hogy lehet, hogy te otthon vagy egy egyéves gyerekkel, de a kérdező esetleg három iskoláskorúval/kamasszal stb. rendelkezik és mondjuk 8-10 órában dolgozik? Bakker, igazi beszűkült kismama vagy, aki el se tudja képzelni, hogy mások máshogy élnek, más problémákkal... Dolgozz ezen még kicsit...

2015. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!