Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz,elnézést..


Első ízben 1-2 dolog,mert később fontos lesz.

Párom még régebben meggyőzött,hogy költözzünk le vidékre (Pest megye,de kihalt rész) a szüleihez,hogy tudjunk spórolni,mondjuk kb fél évet,és utána kicsit könnyebben menne az élet,vagy akár 1 kis lakást is vehetnénk.


Sok huza-vona után beleegyeztem,nagy sajnálatomra.

Előtte ő költözött oda hozzám meg édesapámhoz(édesanyám előtte kb 4hónappal hunyt el) az albérletünkbe.Nem éltünk fényesen,de pont kijöttünk a fizunkból,nem éheztünk,nem párizsin éltünk azért.


Anyósom apósomról 1-2infó:

27év házasság után elváltak,mert anyósom (45éves) megcsalta apósom egy 20éves(!!) sráccal.Elváltak,de egyelőre még 1 házban élnek.

Apósom volt rákos,majdnem meghalt..nehezen,de felépült belőle.

Elég jómódúak,mindkettőnek jó,stabil,jólfizető állása van.Összesen a kettejük fizetése alaphangon-túlóra nélkül 400ezer körül mozog..plusz itt van a mama,neki 80e a nyugdíja.(Jah,igen,és anyós+apósnak 13.havi fizetése is van.)

Hitel van a házon,kb 100e a törlesztő.



LÉNYEG!!

Úgy érzem-főleg apósom,de anyósom is- hátráltat minket anyagilag.

Konkrétan alig tudtunk félre rakni,kb 60ezret a több,mint 1 év alatt.Páromnak jólfizető állása van,tehát ez nem lehet gond.Én is itthonról dolgozgatok.

A rezsibe beleadunk.A ház nagy,100körül van a rezsi.

Veszünk kaját is.Kettőnk fizuja kb kijön olyan 230ezerre. Tehát ha 50 a rezsirészünk,és mondjuk 30ezerért vásárolunk kaját..esetleg cigi egyebek,akkor is havi 100simán félremehetne.

De apósom rendszeresen tarhál pénzt a páromtól.Megjátsza magát,mártírkodik,hogy rákos volt stb..és látom hogy párom sajnálja.Emellett finanszírozza a hugicát is,1kis 18éves tinip*csát,mert 8osztályt végzett,aztis végigbukdácsolva 18éves koráig.De neki cigi,ruha,most fizetik neki a barátjával az albérletét,de egyiksem dolgozik-ehhez nekünk mi közünk,hogy emiatt nincs pénz?

Anyós dugja el a pénzt,jól keres,elrakja a mama nyugdíját is-az ő édesanyja..de semmit nem vesz neki.Hűtőbe se vásárol.Én veszek szegény mamának mindig enni,bort,péksütiket,kenyeret,cérnát a kötögetéshez-konkrétan mindent.


A házon hitel van,oké: de ehhez semmi közünk.Anyósom mindig ezzel jön,hogy fizetni kell a hitelt...Párom+huga volt kb 12éves mikor felvették..


Apósnak van 1 új nője,elvált,pénztelen 1 gyerekes anya.Úgy huzza le apósom,ahogy van,ezzel meg minket is..A f*rkánál fogva vezeti.Kocsikázás,nyaralás 2hét,gyereknek minden -ott a gyerek apja is,csak elváltak,de fizet rendesen mindent.


Most is párom kért kölcsön a cégétől pénzt,albérletre 60ezret.Abból elment 40ezer forint apósomékra.


Ebből lett elegem.

Látom,hogy rengeteget beszél após a párom fejével,hogy kialakítják nekünk az emeletet,leválasztják,stb..hogy maradjunk.De én már nem bírom..

És párom őrlődik kettőnk között.

Én megértem,édesanyám rákban hunyt el,édesapám szerencsére jól van,de ez már sok.


Most is,ez bunkóság tudom,de nem lehet se 1 jót veszekedni,se 1 jót fingani,se 1 jót szexelni,mert mindenki hall mindent.

Én ezt tudtam is,hogy ez lesz,de nem gondoltam,hogy így bekavarnak,jófejek alapjába véve.



Tudna valaki normális tanácsot adni,mit tegyek?

Ez már nem élet.Jó végzettségem van,de itt semmi munkalehetőség nincs,3műszakba meg nem fogok elmenni-egyelőre..hisz nem is vagyok rászorulva.

Hogy győzzem meg párom?Vagy mit tegyek?

Én nem vagyok manipulátor tipus,de itt mindenki az,mindenki mártírt játszik,hogy jaj,ha elköltözünk ki fogja fizetni a rezsit stb..párom meg ezt elhiszi,mikor eddig is ketten fizettek mindent apósék.

Nem akarom,hogy válasszon após meg közöttem..de nem tudom mit tehetnék.


(Mielőtt valaki félreértené,nem az a "lakjunk otthon 30éves korunkig" típus.Laktunk már együtt az albérletembe fél évet,és nagyon jó volt-még ugy is,hogy apum is ott élt velünk.)


Köszönök mindent,akár pozitív,akár negatív kritikát.


L



2015. szept. 28. 05:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
A 25. jól írta le, de annyiban eltér a véleményem az övétől, hogy szó sem lehet maximum néhány hónapos határidőkről. Egy hétről csak! Eleve csak pár hónapra mentek oda, az meg bőven letelt, pénz az ablakban, nem erről volt szó!
2015. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

"Először azt hittem viccel,valamint hogy esetleg a hugicának akar valamit.Mivel nincs munkája,se iskolája,így gondoltam berendezik ide neki.

Tegnap mondta ki konkrétan a dolgot ...."


A kérdésed kifejtésében még ezt írtad:


"Ebből lett elegem. Látom,hogy rengeteget beszél após a párom fejével,hogy kialakítják nekünk az emeletet,leválasztják,stb..hogy maradjunk.De én már nem bírom.."


Ezért kérdeztem, hogy erről beszéltél-e egyáltalán a pároddal, vagy csak passzívan hallgatod egy ideje, hogy tervezik a fejed felett az életedet, vagy ha nem akarsz egy életre, vagy legalábbis hosszútávra ott ragadni, akkor a vőlegényed tervezi nélküled a leendő otthonát és az életét a szüleivel egy fedél alatt.

2015. szept. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem húzás onnan. Nem csak anyagilag, morálisan is lehúznak.
2015. szept. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is minél előbb lelépnék. Ha szeret a vőlegényed, veled fog menni, ha meg nem, akkor pénzelje csak a családját. Nehogymár ehhez neked kelljen asszisztálnod a saját pénzedből. Sosem értettem, hogy lehet ennyi embernek együtt élni, úgy, hogy mindig valaki az ember seggében van. Szó szerint csak este meghatározott időpontban lehettek együtt, hogy rátok ne törje valaki az ajtót, vagy meg ne hallja. Az eszem megáll, hogy régen hogy tudták ezt csinálni. Ebben meg lehet hülyülni. Menekülj.
2015. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így elmondod a párodnak, ahogy leírtad. Tedd hozzá, hogy te mindenképp elmész, ha szeret, megy veled. Másképp nem lehet, csak drasztikusan. Ha tényleg fontos vagy számára, akkor belátja, hogy a családja mit művel és veled tart. Ha mégsem, akkor sehogy sem tudsz rá hatni, mert őket fogja választani.
2015. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

1. keress munkát Pesten - már ha akarsz és megéri

2. keress egy megfelelő albérletet amit ha úgy adódik akkor egyedül is fent tudsz tartani

3. közöld a pároddal h mikor költözöl el és ajánld fel neki h ha akar jöhet veled

4. mikor megvan az időpont és minden akkor összepakolsz és eljössz, remélhetőleg a párod utánad megy vagy veled költözik

5. párod szüleitől szépen elköszönsz és elmondod h sajna innen macerás a bejárás a melóba szal kénytelen vagy menni


kb ennyi

ez 2 hónap alatt megcsinálható

2015. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
71%
mi a baj a párizsival?
2015. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog is van, amit meg kellett volna gondolni:

1. Már eleve a költözésbe nem kellett volna beleegyezni, mert szerinted 6 hónap alatt össze tudtok spórolni egy lakásravalót úgy, hogy közben rezsi meg kaja meg minden kiadás marad? Ez max. akkor működött volna, ha a jól kereső anyósék azt mondják, hogy 6 hónapra költözzetek oda, addig nem kell semmit fizetnetek.

2. Feladtad az állásodat azért, mert 30km-re elköltöztetek? Miért? Ez nulla, simán bejárhattál volna onnan is Pestre. Most meg kapsz annyit, hogy talán kajára elég. Ebből akarsz spórolni?

3. Ebben a családban mindenki mártír, kivéve a hugicát, aki azt rendesen ki is használja. Egyedül neki jó, külön lakik, minden hülyeségét kifizetik, ő meg éli az életét. Részben a te pénzedből.

4. A párod nem spórol, hanem még a meglévő pénzt is elosztogatja, és láthatólag nem is tervezi, hogy ennek véget vet.


Szóval ez az egész terv már az első pillanatban elbukott, mert eleve semmit sem spóroltatok azon, hogy az anyósékhoz költöztetek (ott is fizettek mindent, plusz a te fizetésed kiesett). Emellett alkalmazkodni kell három másik emberhez, akik csak lehúznak titeket.


Van az a helyzet, ahol a szerelem nem elég. Sokan leírták már, csak ismételni tudom: közöld a pároddal, hogy elköltözöl, és ha veled akar élni, menjen veled. De ne az apukádhoz menjetek, hanem teljesen külön.

2015. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező: a zsidózás témát nem tudnád abbahagyni?
2015. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
29%
Télak, mielőbb!
2015. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!