Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz,elnézést..


Első ízben 1-2 dolog,mert később fontos lesz.

Párom még régebben meggyőzött,hogy költözzünk le vidékre (Pest megye,de kihalt rész) a szüleihez,hogy tudjunk spórolni,mondjuk kb fél évet,és utána kicsit könnyebben menne az élet,vagy akár 1 kis lakást is vehetnénk.


Sok huza-vona után beleegyeztem,nagy sajnálatomra.

Előtte ő költözött oda hozzám meg édesapámhoz(édesanyám előtte kb 4hónappal hunyt el) az albérletünkbe.Nem éltünk fényesen,de pont kijöttünk a fizunkból,nem éheztünk,nem párizsin éltünk azért.


Anyósom apósomról 1-2infó:

27év házasság után elváltak,mert anyósom (45éves) megcsalta apósom egy 20éves(!!) sráccal.Elváltak,de egyelőre még 1 házban élnek.

Apósom volt rákos,majdnem meghalt..nehezen,de felépült belőle.

Elég jómódúak,mindkettőnek jó,stabil,jólfizető állása van.Összesen a kettejük fizetése alaphangon-túlóra nélkül 400ezer körül mozog..plusz itt van a mama,neki 80e a nyugdíja.(Jah,igen,és anyós+apósnak 13.havi fizetése is van.)

Hitel van a házon,kb 100e a törlesztő.



LÉNYEG!!

Úgy érzem-főleg apósom,de anyósom is- hátráltat minket anyagilag.

Konkrétan alig tudtunk félre rakni,kb 60ezret a több,mint 1 év alatt.Páromnak jólfizető állása van,tehát ez nem lehet gond.Én is itthonról dolgozgatok.

A rezsibe beleadunk.A ház nagy,100körül van a rezsi.

Veszünk kaját is.Kettőnk fizuja kb kijön olyan 230ezerre. Tehát ha 50 a rezsirészünk,és mondjuk 30ezerért vásárolunk kaját..esetleg cigi egyebek,akkor is havi 100simán félremehetne.

De apósom rendszeresen tarhál pénzt a páromtól.Megjátsza magát,mártírkodik,hogy rákos volt stb..és látom hogy párom sajnálja.Emellett finanszírozza a hugicát is,1kis 18éves tinip*csát,mert 8osztályt végzett,aztis végigbukdácsolva 18éves koráig.De neki cigi,ruha,most fizetik neki a barátjával az albérletét,de egyiksem dolgozik-ehhez nekünk mi közünk,hogy emiatt nincs pénz?

Anyós dugja el a pénzt,jól keres,elrakja a mama nyugdíját is-az ő édesanyja..de semmit nem vesz neki.Hűtőbe se vásárol.Én veszek szegény mamának mindig enni,bort,péksütiket,kenyeret,cérnát a kötögetéshez-konkrétan mindent.


A házon hitel van,oké: de ehhez semmi közünk.Anyósom mindig ezzel jön,hogy fizetni kell a hitelt...Párom+huga volt kb 12éves mikor felvették..


Apósnak van 1 új nője,elvált,pénztelen 1 gyerekes anya.Úgy huzza le apósom,ahogy van,ezzel meg minket is..A f*rkánál fogva vezeti.Kocsikázás,nyaralás 2hét,gyereknek minden -ott a gyerek apja is,csak elváltak,de fizet rendesen mindent.


Most is párom kért kölcsön a cégétől pénzt,albérletre 60ezret.Abból elment 40ezer forint apósomékra.


Ebből lett elegem.

Látom,hogy rengeteget beszél após a párom fejével,hogy kialakítják nekünk az emeletet,leválasztják,stb..hogy maradjunk.De én már nem bírom..

És párom őrlődik kettőnk között.

Én megértem,édesanyám rákban hunyt el,édesapám szerencsére jól van,de ez már sok.


Most is,ez bunkóság tudom,de nem lehet se 1 jót veszekedni,se 1 jót fingani,se 1 jót szexelni,mert mindenki hall mindent.

Én ezt tudtam is,hogy ez lesz,de nem gondoltam,hogy így bekavarnak,jófejek alapjába véve.



Tudna valaki normális tanácsot adni,mit tegyek?

Ez már nem élet.Jó végzettségem van,de itt semmi munkalehetőség nincs,3műszakba meg nem fogok elmenni-egyelőre..hisz nem is vagyok rászorulva.

Hogy győzzem meg párom?Vagy mit tegyek?

Én nem vagyok manipulátor tipus,de itt mindenki az,mindenki mártírt játszik,hogy jaj,ha elköltözünk ki fogja fizetni a rezsit stb..párom meg ezt elhiszi,mikor eddig is ketten fizettek mindent apósék.

Nem akarom,hogy válasszon após meg közöttem..de nem tudom mit tehetnék.


(Mielőtt valaki félreértené,nem az a "lakjunk otthon 30éves korunkig" típus.Laktunk már együtt az albérletembe fél évet,és nagyon jó volt-még ugy is,hogy apum is ott élt velünk.)


Köszönök mindent,akár pozitív,akár negatív kritikát.


L



2015. szept. 28. 05:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék innen, keresnék Budapesten albérletet, állást, és szólnék a páromnak, hogy ha érdeklem, itt és itt megtalál.


Mi lesz így belőletek 5 vagy 10 év múlva? Majd ápolgatod apósékat, hiszen úgysincs állásod, ráérsz, meg a hugica gyerekére vigyázol, amíg ő elmegy bulizni? Nektek így lenne gyereketek? Ha igen, békében, szeretetben tudnátok őt ott nevelni?

2015. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
77%
Úgy gyere el onnan, hogy a párodat is hagyd ott.Azt se tudják meg hová mentél, ha csendes nyugodt életet akarsz.Ott mindig zajlani fog az élet és te azt nem fogod bírni és semmi sem lesz a tiéd.Max. elrontod az életed miattuk.Rázd le őket mint ha rád tapadt út porát ráznád le magadról.Tudom durva, de mentsd meg magad.Biztos van ismeretségi körödben valaki, aki még szingli.Keresgélj, mert megéri.Neked kell meghódítanod a következő szerelmedet.
2015. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
90%
Szeged, Győr vagy ha címet a családnak nem adod meg Budapestre lakást bérelni, oda ahol munkát találsz! De minél előbb költőzz! Ha párod szeret veled megy. Nincs más jó megoldás.
2015. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy látom a kommenjeid alapján, hogy párodnak eszében sincs elkoltozni. és ki kell mondani, ő sem tud bánni a pénzzel.

szerintem csomagolj össze fizetéskor és menj el Pestre(előtte persze keress olyan pici albérletet amit ki tudsz fizetni kaucióval) előtte keress munkát is Pesten.. szóval lehet kell 1-2 hónap mindent elintezned.

ha a párod szeret, és tényleg veled szeretne leellni az életét, akkor megy ő is utánad. ez tulajdonképpen egy jó próba a kapcsolatotokra. de ha otthon marad és onnan próbál győződni, hogy menj vissza hozzàjuk, akkor szerintem fejezd be vele ezt a dolgot.

de így tényleg semmi jovōtok, főleg, hogy ki akarjak epiteni nektek a felső szintet. azután kb nem is engednének elkoltozni, ha már miattatok építették át a házat. ezt ne várd meg. egyébként nyilvánvalóan kényelmes nekik a helyzet, hogy többet adtok mint amennyit fogyasztotok, van aki főz, van akit le lehet tarhalni stb..

2015. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt, és mikor volt az eljegyzésetek?


Azt írtad, hogy jó végzettséged van. Amikor úgy döntöttetek, hogy kb. fél évre odaköltöztök a vőlegényed családjához spórolás céljából, te egy viszonylag jól fizetett állást hagytál ott valami otthonról végezhető munka kedvéért? Vagy előtte is ugyanazzal kerestél pénzt, mint most?


"Páromnak jólfizető állása van,tehát ez nem lehet gond. Én is itthonról dolgozgatok."


Azt írtad, hogy így 230 ezer forint kettőtök havi keresete. Nem tudom, egy hogyan oszlik meg kettőtök között, de ha nem fele-fele arányban, és az elmúlt egy évben havi 6.000 Ft-ot tudtatok félretenni, akkor szerintem neked is érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy biztosan igaz-e, hogy nem szorulnál rá arra a pénzre, amit három műszakos munkával keresnél egy gyárban.


Ha én lennék ilyen helyzetben, fontosnak tartanám, hogy anyagilag ne legyek kiszolgáltatott, és miután beadtam a közösbe a rezsi, az élelmiszer és egyéb közös vásárlások rám eső hányadát, félre tudjak tenni, és a saját pénzemmel tudjak gazdálkodni.


Ha annál több a kereseted, mint a fenti összegek, + kb. havi 2.500 Ft-t, ami az áltatok havonta félretett összeg fele, akkor te az elmúlt egy évben mire kerestél, milyen cél érdekében dolgoztál? A saját jövődet, jövőtöket építgeted? Vagy két 18 év feletti embert segítesz támogatni abban, hogy munka és saját kereset nélkül, albérletben élhessen, ahelyett, hogy a vőlegényed húga hazaköltözne a bőven elég nagy házukba, és megpróbálna elhelyezkedni, ha más nem, akkor előbb-utóbb közmunkásként? Apósod új párját segíted közvetve anyagilag?


Ha meg mindezek a nem a ti megélhetéseteket szolgáló kiadások, "elfolyt pénzek" kizárólag a vőlegényed keresetéből mentek el, akkor függetlenül attól, hogy reálisan látod a helyzeteteket, meg jogosak az aggodalmaid, hogy veletek mégis mi lesz így, kevesebb mozgástered van a dologban, mintha te külön kasszán lettél volna, és most el tudnád mondani a vőlegényednek, hogy figyi, én X ezer forintot tudtam félretenni ezalatt az egy év alatt. Veled mi a helyzet?


Ha én lennék ilyen helyzetben, én mindezt, amit itt leírtál, indulatok, szemrehányás, számonkérés stb. nélkül, nyugodt hangnemben, de nagyon őszintén elmondanám a páromnak, és megkérdezném, hogy ő hogyan látja a helyzetet, megvalósult-e szerinte a cél, amiért - az eredeti terv szerint fél évre - ideköltöztünk. Ha nem, akkor mi az oka, és mik a tervei a jövőre nézve.


Megbeszélném vele, hogy én milyen feltételekkel, és még mennyi ideig tudom ezt tovább csinálni, (de max. egy pár hónapos határidőt mondanék), hogy fel tudjon készülni időben arra, hogy én sem a házukban, sem az életében nem maradok annál az időpontnál tovább, mert nem akarnék megrekedni egy ilyen élethelyzetben, és azt akarnám, hogy legyen ideje átgondolni, hogy ő hogyan dönt ebben a kérdésben.


Tudnám, hogy ha a a párom nem tud szembeszállni ezzel a manipulatív érzelmi játszmával, gyakorlatilag érzelmi zsarolással, amibe a családja bevonta, akkor akárhogy is fáj, nekünk nincsen közös jövőnk.


(Gondolom, azzal te is tisztában vagy, hogy minimum havi nettó 480 ezer forint bevételből ki lehet fizetni 100 ezret a törlesztésre és 100-at a rezsire, a fennmaradó 280 ezerből meg simán megél 3-4 ember, mint rengeteg más családban.


Ha meg nem futja mindenre, amire most, majd szükség esetén átgondolják józanul, hogy a 18 éves gyerek albérletét fizetik, a cigit, nyaralást, kocsikázást stb., vagy a hitel törlesztőrészleteket.

2015. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Igen,akkor aránylag jól láttam a helyzetet.

Örülök,hogy nem én vagyok a zsidó-itt legalábbis:D


Köszönök minden tanácsot.

Elkezdek ma nézni állást először,cél természeten Bp,apu ott lakik.Sajnos ő nem áll úgy anyagilag,hogy támogasson,pont megél.De akár vele is összeköltözhetnék,legrosszabb esetben 1 külön albérletbe,ha anyagilag minden szakad..


Igen,félek ettől én is,hogy ha ide már beleöli a pénzt,hülye lenne elmenni innen.

Ráadásul látom apóson,hogy abban is kalkulál,hogyha úgy alakul az új nőjével és hamarosan összeköltözik,nah akkor nem lehetne ezt a házat fenntartani ugye anyós fizetéséből és nyugdíjból,mert 100 a rezsi,és 100 a hitel.

Néha azt érzem,hogy már azt kalkulálja..hogy neki jó legyen és tudjon lépni idővel.Mivel ha mi elmegyünk,és a ház közös anyósapósnak,és nem akarja elveszíteni amit 20éve ideépített és +több millió hitelt kifizetett,akkor maradnia kellesz és nem élheti világát.



Még1x köszönök mindent.

Bármi egyéb hozzászólást szívesen fogadok még.

Mindenkinek ment a zöld pipa.

2015. szept. 28. 08:27
 27/40 anonim ***** válasza:
9%

Öten éltek egy háztartásban?


Ti ketten, após, anyós, hugica, mama. Nekem ez hat.

2015. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm, kéne valami kutatás ennek a lelkihátteréről, hogy normális gondolkozású nők miért ragadnak le ilyen szoknya mellett csücsikélő bábok mellett. Én már nem is tudom mióta húztam volna el innen a csíkot. A párod ne haragudj, de életképtelen, nagyon-nagyon magasszinten életképtelen, illetve nincs meg az igény benne a saját akaratra, saját "dolgokra" (lakás, család, kiskutya, kismacska). Ilyen férfival hová szeretnél tervezni? Ilyen férfivel maximum ennek a mostani háznak a felső emeletére lehetne tervezni, de ilyen tempóban az is 20 év lenne mire elkészül... Komolyan erre akarsz várni? Komolyan ilyen férfire tervezed rábízni a jövődet (baba, GYES mellett éppen kinek fogja adogatni a pénzt?)? Egyáltalán ilyenre rá mered bízni magadat? Akinek fel sem tűnik, hogy nincs 100 ezer sem abban a dobozban, amiben már több mint egy milliónak kellene lennie, hogy elinduljatok a saját utatokon? Mert akkor nagyon bátor és nagyon buta vagy egyszerre, és ne ide gyere majd siránkozni, mint sajnos sokan csinálják, hogy nincs pénz, de van két gyerek, anyósékkal lakunk... Most kell lépni, nem akkor, nem öt hitellel később... Kérdező, vess ennek véget, mert különben lehúznak a saját szintjükre.
2015. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

# 26


Miután többször hallottad, hogy apósod a felső szint leválasztásáról beszél a vőlegényeddel, őt meg sem kérdezted négyszemközt, hogy azt tervezi-e, hogy itt marad végleg?

2015. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Elnézét,hogy késve válaszolok.

#25

Párom 25,én 24éves vagyok.kb fél éve jegyzett el,2éve lakunk együtt.

A pénz először úgy oszlott meg,hogy én dolgoztam,sajnos mint írtam itt nincs munkahely,vagy nincs korrekt,reálisan fizető munkahely.90ezret kerestem,az ugyanúgy ment a rezsibe,akkor párom munkanélkülin volt,majd nem dolgozott.

Majd őt bevitte 1 ismerőse 1 nagyon jó céghez,145nettó.túlóra nélkül.13.havi fizu,minden mi jó.

Nagyon jó az órabére.Túlórával 200 is meglehet,de én az alapot vettem.Viszont 3 műszak,és mivel konkrétan nem is találkoztunk,így a kapcsolatunk elég mélyre került.

Leültünk beszélgetni,mondta,hogy ismerőse által próbál nekem itthoni munkát szerezni.

Nekem a fizetésem változó,néha 40havonta,néha 85.

De nem dohányzom (mint ő),nem kávézom,nincs káros szenvedélyem..rengeteget spórolok.

És amit beraktam pénzt a dobozba,az "régebben" a 90%-a az én fizum volt,mert ő nem dolgozott 1 ideig.

Szerencséje volt,hogy most így bevitték 1 jó multihoz.


..és igen,ez így van..:/

___________



27# Hugica,mint írtam albérletben van,fizetik neki,ő elvan mint a befőtt.

____

28#

Én nem rinyálok,félre ne érts.Ötleteket kértem,esetleg külső nézőpontot,hátha valaki volt már ilyen helyzetben,mik az esélyeim.

A párom sem rinyagép,mint írtam én megértem,elvesztettem 1. szülőmet.

Valamint nem is így ismertem meg.

Igyekszek vele leülni beszélni,mert tényleg lehúznak idegileg is..

___

29#

Először azt hittem viccel,valamint hogy esetleg a hugicának akar valamit.Mivel nincs munkája,se iskolája,így gondoltam berendezik ide neki.

Tegnap mondta ki konkrétan a dolgot,rajzolgatott itt nekem filccel,hol csinál boltívet,hol üti ki a falat..addig csak szóbeszéd volt.Ki a fene gondolta,hogy meg is csinálja,elég lusta ember..

2015. szept. 28. 08:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!