Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz,elnézést..


Első ízben 1-2 dolog,mert később fontos lesz.

Párom még régebben meggyőzött,hogy költözzünk le vidékre (Pest megye,de kihalt rész) a szüleihez,hogy tudjunk spórolni,mondjuk kb fél évet,és utána kicsit könnyebben menne az élet,vagy akár 1 kis lakást is vehetnénk.


Sok huza-vona után beleegyeztem,nagy sajnálatomra.

Előtte ő költözött oda hozzám meg édesapámhoz(édesanyám előtte kb 4hónappal hunyt el) az albérletünkbe.Nem éltünk fényesen,de pont kijöttünk a fizunkból,nem éheztünk,nem párizsin éltünk azért.


Anyósom apósomról 1-2infó:

27év házasság után elváltak,mert anyósom (45éves) megcsalta apósom egy 20éves(!!) sráccal.Elváltak,de egyelőre még 1 házban élnek.

Apósom volt rákos,majdnem meghalt..nehezen,de felépült belőle.

Elég jómódúak,mindkettőnek jó,stabil,jólfizető állása van.Összesen a kettejük fizetése alaphangon-túlóra nélkül 400ezer körül mozog..plusz itt van a mama,neki 80e a nyugdíja.(Jah,igen,és anyós+apósnak 13.havi fizetése is van.)

Hitel van a házon,kb 100e a törlesztő.



LÉNYEG!!

Úgy érzem-főleg apósom,de anyósom is- hátráltat minket anyagilag.

Konkrétan alig tudtunk félre rakni,kb 60ezret a több,mint 1 év alatt.Páromnak jólfizető állása van,tehát ez nem lehet gond.Én is itthonról dolgozgatok.

A rezsibe beleadunk.A ház nagy,100körül van a rezsi.

Veszünk kaját is.Kettőnk fizuja kb kijön olyan 230ezerre. Tehát ha 50 a rezsirészünk,és mondjuk 30ezerért vásárolunk kaját..esetleg cigi egyebek,akkor is havi 100simán félremehetne.

De apósom rendszeresen tarhál pénzt a páromtól.Megjátsza magát,mártírkodik,hogy rákos volt stb..és látom hogy párom sajnálja.Emellett finanszírozza a hugicát is,1kis 18éves tinip*csát,mert 8osztályt végzett,aztis végigbukdácsolva 18éves koráig.De neki cigi,ruha,most fizetik neki a barátjával az albérletét,de egyiksem dolgozik-ehhez nekünk mi közünk,hogy emiatt nincs pénz?

Anyós dugja el a pénzt,jól keres,elrakja a mama nyugdíját is-az ő édesanyja..de semmit nem vesz neki.Hűtőbe se vásárol.Én veszek szegény mamának mindig enni,bort,péksütiket,kenyeret,cérnát a kötögetéshez-konkrétan mindent.


A házon hitel van,oké: de ehhez semmi közünk.Anyósom mindig ezzel jön,hogy fizetni kell a hitelt...Párom+huga volt kb 12éves mikor felvették..


Apósnak van 1 új nője,elvált,pénztelen 1 gyerekes anya.Úgy huzza le apósom,ahogy van,ezzel meg minket is..A f*rkánál fogva vezeti.Kocsikázás,nyaralás 2hét,gyereknek minden -ott a gyerek apja is,csak elváltak,de fizet rendesen mindent.


Most is párom kért kölcsön a cégétől pénzt,albérletre 60ezret.Abból elment 40ezer forint apósomékra.


Ebből lett elegem.

Látom,hogy rengeteget beszél após a párom fejével,hogy kialakítják nekünk az emeletet,leválasztják,stb..hogy maradjunk.De én már nem bírom..

És párom őrlődik kettőnk között.

Én megértem,édesanyám rákban hunyt el,édesapám szerencsére jól van,de ez már sok.


Most is,ez bunkóság tudom,de nem lehet se 1 jót veszekedni,se 1 jót fingani,se 1 jót szexelni,mert mindenki hall mindent.

Én ezt tudtam is,hogy ez lesz,de nem gondoltam,hogy így bekavarnak,jófejek alapjába véve.



Tudna valaki normális tanácsot adni,mit tegyek?

Ez már nem élet.Jó végzettségem van,de itt semmi munkalehetőség nincs,3műszakba meg nem fogok elmenni-egyelőre..hisz nem is vagyok rászorulva.

Hogy győzzem meg párom?Vagy mit tegyek?

Én nem vagyok manipulátor tipus,de itt mindenki az,mindenki mártírt játszik,hogy jaj,ha elköltözünk ki fogja fizetni a rezsit stb..párom meg ezt elhiszi,mikor eddig is ketten fizettek mindent apósék.

Nem akarom,hogy válasszon após meg közöttem..de nem tudom mit tehetnék.


(Mielőtt valaki félreértené,nem az a "lakjunk otthon 30éves korunkig" típus.Laktunk már együtt az albérletembe fél évet,és nagyon jó volt-még ugy is,hogy apum is ott élt velünk.)


Köszönök mindent,akár pozitív,akár negatív kritikát.


L



2015. szept. 28. 05:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%
A csillagjegy meg hogy jön ide? Eredj az ezó kategóriába trollkodni, te szerencsétlen! Értelmes ember tisztában van vele, hogy a csillagjegy csak a sötét középkorból ránk maradt babona.
2015. szept. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Én halak(március),ő kos (április) :)


Igen,így van.:(

Édesapámmal hál'Isten nagyon jól megvoltak.Apu laza,jófej-hiába lassan 60éves.Mai napig minden oké köztük.

Igen,apu ide nem is szívesen jön..

Biztos jól érezte magát nálunk,mert abban a fél évben teljesen más volt,mint itt.Ő is érzi,hogy menni kell,mert mondja is hogy feszült 0-24 be,apjáék veszekednek akkor főleg,meg persze hogy én is parázok állandóan a pénzen,de fél hogy apjáék utcára kerülnek,mert úgy adja elő itt mindenki..

Néha már én érzem magam zsidónak,mikor megyek boltba,és inkább nem veszek magamnak pl gyümölcsöt vagy nasit hogy félrerakjam a pénzt.

2015. szept. 28. 07:11
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

te is hibás vagy. fizettek rezsi pénzt, kaja pénzt, adtok nekik ezen felül. és nekik még van pofájuk szó nélkül kivenni a tartalékos dobozotokbol a pénzt?? én az első alkalommal nem hagytam volna.. másodjára meg osszepakoltam volna a cuccom.. nem turom egy évig. a rezsi pénz es a kaja pénz jogos, hogy fizetitek. de ez a dobozból kivetel lopas volt.. nem turnem csaladtagtol sem.

albérletben is kb ennyiből kijonnetek.. akkor mire jó ez a sok vita és feszültség anyoseknal?

és nem is értem, hogy miért kéne választani a párodnak közted és a szülei között? nem azért kert feleségül, mert veled szeretne leelni az életet? ez az élet természetes rendje, hogy nem maradunk örökre a szuleinkkel, mi is családot alapitunk. ha a párodnak ez nem evidens és úgy érzi, hogy most ő mekkora szívesseget tesz neked, hogyha "téged választ" és elkoltoztok, akkor azt kell hogy mondjam, hogy nem normális.

2015. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
De ha jol kerestek mi tart ott? Pakoljatok es menjetek.
2015. szept. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
16%
Nem akarlak elszomorítani, de neked egy bika csillagjegy jönne be igazán.Érdemes érte küzdeni.A mostani szerelmed, az hirtelen, meggondolatlan, fellángoló tipus.Ő hódítani fog melleted is, és nem kérdez meg téged.Elveszi, amit bír, mert neki az kijár.Gyenge pontja a fej, szem.Szeret jókat enni és jól élni.Te mélyenszántó, lelkiismeretes, kitartó és mártír vagy.Ne áldozd fel magad, ők nem érdemlik meg a te gondoskodó szeretetedet.Inkább kihasználnak téged.A lábaidra kell odafigyelni majd idősebb korodra.Pihentesd őket.Lehet, hogy troll vagyok, de azt átlátom, hogy a lányt félrevezették és kihasználják a szerelem látszatát keltve.Nem vagy elveszett ember, mert jól fözől és pont ez fogja meg a "bikát", aki élvezi a finom ételeket.
2015. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Elnézést,félreérthetően írtam.

Úgy értve tűnik el a pénz a dobozból,hogy 1 lépés előre,kettő hátra..a párom veszi ki.


Így van,mint írtam a páromba bele van beszélve,hogy ha elköltözünk,akkor bukják a házat meg nem lesz mit enni etc.De a hülye is látja,hogy nekik az k*va jó,hogy álljuk a kaját,a rezsi felét,és ők szórják a pénzt.De párom nagyon az apjával van a válás meg rák óta,fél hogy elveszíti.Az após meg nem hülye,persze kihasználja.


Beszéltünk,hogy elköltözünk,nagy nehezen meggyőztem.Ezért is vette fel a kölcsönt a cégétől 1hónapja,most csak 1 kis összeget,ágyat akartunk venni.Erre tegnap mondta após,hogy milyen jó lesz,hogy fennt átalakítjuk az emeletet.Lehet fürdő,megvannak a csövek,minden-persze konyha nem,dehát nagy a család,eszünk együtt.Hogy kibontja a falat meg ide azt oda meg amazt csinál...Gondolom leült vele utánam beszélni és mártírkodott kicsit.Akkor durrant el az agyam.

Sajnos én itt csak a párom élettársa vagyok,ugy mond 1 "vendég",ha így tetszik.Én nem fogok leülni beszélni senkivel,én úgy érzem ez a párom dolga lenne.

De sajnos ők valahogy nem ez a megbeszélős tipusú emberek,mindenki sír a baján,ha esik az a baj,ha süt a nap az a baj-típusú emberek.



Szerintetek esélyem sincs rábeszélni a párom,hogy nem lesz itt semmi baj?Szeretem,nemhiába mondtam neki igent.Hogy édesanyám elhunyt,én megértem őt..de azért ez sok.


(Kajápénzről meg annyit,hogy hiába vásárlunk mondjuk 30ezerért.1példa: veszünk pl 2 kenyeret.Ha elfogy,senki nem esz,várják,hogy valaki vegyen.Persze kénytelenek vagyunk venni.Nem 1x volt,hogy nem vettem,de higgyétek el,hogy 2 napig nem volt kenyér,akkor 2 napig inkább senki nem evett kenyeret..Fent a szobában meg nem fogom/lehet tartani..Volt szó külön kis hűtőről itt fent persze,akkor megkaptam apóstól,hogy nah mindent el akarok dugni meg zsidóskodok:D)


(Köszönöm még1x mindenkinek a hozzászólást,mindenkinek ment a zöld pipa.)

2015. szept. 28. 07:46
 17/40 anonim ***** válasza:
84%
Lehet elhúzni a hülye horoszkópokkal az ezó rovatba. Senki nem kíváncsi rá a hülyeségre itt.
2015. szept. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Nem tudom,van -e valami ebben a csillagjegy dologban,lehet.

Apósom is kos,de ő valahogy törtető típus,tipikus "kos",fejjel előre mindenki ellen,mindenkin átgázolva,manipulálva.

Párom is kos...de ő valahogy nem törtet a jövőért..sajnos

2015. szept. 28. 07:49
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok esélyed van. Párod be fogja adni a derekát, és ott marad. És te is, ha nem lépsz. Minél tovább maradsz, annál nehezebben fogsz kilépni a helyzetből. Párod úgy néz ki, hogy berendezkedett már ott hosszútávra, és bocsánat, de szerintem még hülyére is vesz téged a hitegetéssel.

Véletlen becsúszan egy baba, és örök életedre ott ragadsz kiszolgáltatott htb-ként.

2015. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért éltek még ott? Ha a párod - egy anyuci kisfia - nem akar dobbantani, ok, maradjon a sóher szüleivel, de te csak elbszod az életedet így.


Én az első kivesznek a tartalékból-nál kivertem volna a balhét, a másodiknál pedig csomagolok, és pá. A szerelmem meg vagy jön utánam, és élünk felnőttként, leendő családkánt, vagy marad.

2015. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!