Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem örül, amiért...

Anyósom nem örül, amiért kisfiunk lesz. Szóvá tennétek neki, vagy igyekeznétek nem törődni vele és reménykednétek, hogy szülés után megváltozik a dolog?

Figyelt kérdés

Mindig amikor szóba kerül, elmondja hogy jobban szeretne kislány unokát. A férjemnek is nagyon rosszul esik a dolog.


Eddig nem volt konfliktusunk, nem tudom, érdemes-e szóvá tenni.


2015. okt. 20. 18:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem érdekelne a véleménye . Ez nem megrendelésre tölténik.

Ez az ő szegénységi bizonyítványa.

Néha elképedek,hogy a nagyszülők mit megengednek maguknak :(

2015. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, hogy bunkó, lehet csak "buta" és nincs annyi esze, hogy ez valahol természetes, de nem szokás mondogatni. Vannak, akik egyszerűen buták és halvány fogalmuk sincs, hogy társaságban, más emberekkel hogyan kéne viselkedni, meg mik azok a dolgok, amiket nem feszegetünk stb. vagy fel sem fogja, hogy ő azt hiszi okosat mond, de nagyon nem. (Pl. lehet azt hiszi, hogy mivel ő úgy szereti a lányunokáját, így ezzel azt hangsúlyozza, hogy az milyen jó, hogy el se tudja képzelni, hogy másmilyen legyen és még egy olyat tudna elképzelni)


Szerintem is a legtöbb ember úgy van vele, hogy jobban el tudja magát képzelni egy fiúval vagy egy lánnyal, én pl. mikor saját gyereket terveztünk, a fiúkkal voltam mindig úgy, hogy nem is tudnék velük mit kezedni, el sem tudom képzelni, lányt szeretnék. Aztán mikor ott van, mindegy mi lett, akkor meg a legtöbben azt nem tudják elképzelni, hogy másik lenne.


Persze, te ismered anyósod, mert van, aki tényleg rosszindulatú, de van, aki egyszerűen buta, erre mást nem lehet mondani. Nekem is ilyen az egyik nagyanyám, nem rosszindulatú, csak végtelenül egyszerű, buta, és ha felhozzuk a dolgokat, akkor semmiértelme az egésznek azon kívül, hogy magunkat felbosszantjuk, mert egyszerűen nem érti mi a baj azzal, amit mond, nem megy át neki, mint a falrahányt borsó olyan...

2015. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
81%

EZ elég nagy otrombaság, en biztos nem tudnám szó nélkül hagyni. - En annak örültem volna, ha anyósom fiú, de nem az lett. - mondanám.

És határozottan megkérném, hogy hagyja abba, különben ahányszor ezt mondja, folallok es elmegyek.

Férjed hallgat?

2015. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
81%

Én is inkább roppant butának gondolom anyósod. Oké, mondja el egyszer, hogy titkon remélte, hogy lányotok lesz, de hogy minden alkalommal mondogatja, hogy jobban szeretne kislányt? Én biztos a 2. alkalomkor megmondtam volna neki, hogy miért nem a fiával beszélte ezt meg? :) (mert a baba neme a férfiakon múlik, hogy milyen kromoszómákat adnak tovább, bár bővebben ne menjünk bele a témába :D)

Vagy megkérdezném esetleg még tőle, hogy jaj mama, talán ön tud valami trükköt amitől megváltozik a baba neme? Hiszen jelen időben beszél, hogy kislányt szeretne!

Na meg ki is osztanám azért, mert jobban nem utálok semmit mint a primitív buta, bunkó embereket, főleg ha még többször is hajtogatják az ostobaságukat.

2015. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk épp fordítva volt,a lányomék mindenképpen fiút szerettek volna és nagyon várták az első tuti ultrahangot,pedig én mondtam nekik,hogy kislány lesz,az ultrahangot végző hölgy is így mondta,hogy na akkor adjunk igazat a nagymamának és én fülig érő szájjal vigyorogtam annyira örültem az én kislány unokámnak,a lányomék meg hát végülis beletörődtek!:) Most már el se tudnák képzelni a fiút:)
2015. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó ez kedves történet, de mi a tanácsod a kérdezőnek?
2015. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

Mikor legközelebb szóba hozza, fapofával bólints rá, hogy igaza van, épp ezért úgy döntöttetek, hogy otthagyjátok a kórházban.

Vagy bizalmasan súgd meg neki, hogy a férjed elvált volna tőled, ha nem tudsz legalább másodjára rendes gyereket szülni neki.

Vagy valami hasonló orbitális baromság, hogy az agyához kapjon a kedves mama.

2015. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
23%
Ajánljad fel, hogy csinálsz neki egyet, csak a feleséged meg ne tudja.... :)
2015. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
33%
Mmin a férj ajánlja fel...
2015. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy csalódott a fiában, nem is tudná költőibben kifejezni. Biztos akkor is kilányt akart...
2015. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!