Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért nem akarnak a fiatalok...

Mért nem akarnak a fiatalok elköltözni a szülőktől akkor sem, ha a költözésnek nincs anyagi oka. Sőt babát is akkor akarnak, majd ha elmentem nyugdíjba! Mért nem értik meg, hogy én a nyugdíjas éveimet nem cselédként szeretném leélni?

Figyelt kérdés

Nagy házunk van, de nem kétgenerációs.

A saját szobájukon kívül, semmihez hozzá nem nyúlnának.

Vasárnap 11 órakor kelnek, délben beviszik a szobájukba az ebédet, majd mikor én már rég végeztem a konyhába, du. 3 órakor kihozzák a koszos edényeiket a mosogatóba, de soha el nem mosnának semmit.

Volt már, hogy szóltam, de vita lett belőle, így inkább hallgatok.


2015. nov. 7. 10:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
azért nem akarnak elköltözni, mert van ingyencseléd, aki még az életvitelüket is fizeti
2015. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
95%

Az ember nem erezrt el hogy mindenki szeresse es mindenki kedveben jarjon.

Fozz minden masnap es szedvicstol sem fog senki meghalni komolyan

Kezdesnek a vasarnapokon menjetek el ti kettesben erezzek a fiatalok hogy sajat eletuk van egyenek gyorskajat o dolguk.

Kidobni lassan kell ovatosan adagolva

eloszor kerd meg a sajat edenyeit es ruhait tartsa rendben hiszen felnott no

2015. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok.

A férjednek miért nem alternatíva, hogy nem eszik otthon 1-2 hónapig? Ne mond nekem azt, hogy a munkahelyedre nem tudsz bevinni egy szendvicset vagy odafelé menet nem tudsz venni hozzá egy salátát valahol, mert én is ezt csinálom. A férjedet is ki kell szolgálnod ebéddel stb.? Többszörös cseléd vagy? Ne akard nekem bemagyarázni, hogy kivitelezhetetlen amit javasoltam. Nem is akarsz te változtatni semmin sem hanem csak kifogásokat keresel.

2015. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
96%

Annyit főzzél, amennyi neked meg a férjednek kell! rakjátok be dobozba, és vigyétek el a munkahelyre megenni.

csak a saját edényedet mosogasd el.

Készítsd fel a férjedet, hogy disznóól lesz, mert ezek után mindenki maga után takarít.

a férjed is türelmesebb lesz, ha tudja, hogy ez átmeneti állapot.

Igazuk van azoknak, akik azt írják, hogy magad tehetsz arról, hogy cseléd lettél.

Aki nem mer szólni, azt kihasználják. És sokan élvezik is a mártír szerepét, szerintem valahol te is. Különben nem csinálnád.

2015. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Falun lakunk és mi a férjemmel ott is dolgozunk.

Nincs olyan, hogy utközben veszek valamit. Itt nincs étterem stb.

Nekem is és a férjemnek is szüksége van a főtt ételre.

Nem tehetem meg, hogy nem főzök.

Sokan támadnak, biztos jogosan, de azt nem értem, mikor egy fiatal kiírja, hogy az anyám /anyós/ nem főz, nem takarít, elveszi a pénzem stb. akkor is a szülőt szidja mindenki.

Ha megfőzök és azt mondom nekik, hogy ti nem ehettek belőle, akkor is én lennék a hibás?

2015. nov. 7. 11:07
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

mind a két szituáció szélsőség, amit leírsz. Ha a szülő elveszi a dolgozó gyereke pénzét, amiből előre tudna jutni: az szélsőség.

Ha a gyerek egész nap fetreng, eltartatja meg kiszolgáltatja magát a szülővel: az is szélsőség.

Az arany középút az lenne, hogy hagyod őket ott lakni, nem kérsz albérletpénzt, amíg látod, hogy igyekeznek előrejutni az életben, látod, hogy spórolnak, hogy jobb legyen, hogy építhessenek valamit az életben. DE akkor sem szolgálod ki őket, nem főzöl, mosol, takarítasz helyettük. Persze főzhetsz, ha olyanod van, én pl. szívesen főzök másoknak, akik megérdemlik, de ne az legyen, hogy csak te főzöl, dolgozol, takarítasz, ők meg fetrengenek.

2015. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Költőnő? ***** válasza:
100%

no és ha megharagszanak... Istenem kérdező, nem bántásból, de; szedd már össze magad.

Megharagszanak,, majd kipuffogják magukat, remélhetőleg el is takarodnak végre és majd lenyugszanak a kedélyek.

A változás mindig k***va nehéz, de a langyos szarban ücsörögni sem jobb.

Ne haragudj a kemény szavakért, de a nyugodt otthonhoz mkinek joga van érte. Vívd meg érte Te is a saját harcod, ha fontos lenne Neked.

2015. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Ide egyenes beszéd kell, nem a mindenféle játszmák.

"Jani, már jó ideje laktok itt a pároddal a házamban, és apáddal úgy látjuk hogy ideje elköltöznötök és a saját lábatokra állnotok. Itthon a számlákba nem szálltok be, a háztartásban nem segítetek, még egy tejet sem vesztek a hűtőbe. Ez nem egészséges életvitel egy fiatal párnak, pláne ha gyereket is szeretnétek. Segítünk elindulni, költözni, kezdjetek el nézni egy albérletet a hónap végéig."


Sértődés lesz? Biztos. Az élősködők mindig sértettséggel takaróznak, amikor veszélybe kerül a kényelmük.

2015. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%
Én sem étteremben veszem a salátát hanem otthon készítem el, vagy a sparban veszem. Évek óta otthonról viszem az ételt, és a munkatársaim is, a néhai férjem is otthonról vitte az ételt pedig 12 órában dolgozott és az enyém sem négy órás munka. Meg lehet oldani csak akarnotok kell a férjeddel.
2015. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs étterem akkor a fiad és a menyed hogy tud elmenni gyorsétterembe?
2015. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!