Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért nem akarnak a fiatalok...

Mért nem akarnak a fiatalok elköltözni a szülőktől akkor sem, ha a költözésnek nincs anyagi oka. Sőt babát is akkor akarnak, majd ha elmentem nyugdíjba! Mért nem értik meg, hogy én a nyugdíjas éveimet nem cselédként szeretném leélni?

Figyelt kérdés

Nagy házunk van, de nem kétgenerációs.

A saját szobájukon kívül, semmihez hozzá nem nyúlnának.

Vasárnap 11 órakor kelnek, délben beviszik a szobájukba az ebédet, majd mikor én már rég végeztem a konyhába, du. 3 órakor kihozzák a koszos edényeiket a mosogatóba, de soha el nem mosnának semmit.

Volt már, hogy szóltam, de vita lett belőle, így inkább hallgatok.


2015. nov. 7. 10:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%
én is egyébként otthonról viszem dobozban az ételt, mert nem tudok napi 1000 forintot menüre kifizetni. és egyébként hidegen megeszem az ételt, semmi bajom sincs tőle.
2015. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

11.37-es Mért ne tudnának elmenni, az egyik város 10 km-re van a megyeszákhely pedig 30.

Nem egy tanyán élünk.

2015. nov. 7. 11:47
 23/39 anonim ***** válasza:
84%
kajaszállítótól tudtok rendelni a melóa is
2015. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
91%

18-nak teljesen igaza van. Beszéld meg először a férjeddel, mit mondtok nekik, aztán szépen ültessétek le őket, és közöljétek velük, hogy mennyi ideig lakhatnak még ott, és milyen feltételekkel. Fizessenek havi 50 ezret nektek, azzal akár azt is megteheted, hogy te gyűjtöd nekik egy számlán, de erről nem kell tudniuk, jól jön még, amikor elköltöznek. Vasárnaponként a takarítás, mosogatás, rendrakás az ő dolguk, az egész házban, heti egyszer a mosás szintén. Kerti munkákba is segítsenek be, addig, amíg ott laknak.

Minderre van max egy évük, hogy elköltözzenek, nyugodtan közölhetitek a pontos dátumot, amikor összecsomagoljátok a cuccaikat, és kirakjátok, ha nem mennének maguktól. Azt is elmondhatod, hogy mellettük vagy, természetesen segítesz az unoka körül, de nem a hét minden napján, csak előre megbeszélés alapján akkor, amikor neked is megfelel.

Felneveltétek a gyereket, gondolom, szakmája/végzettsége is van, amivel tisztességes munkát végezhet, a kezdeti önálló lépéseihez megadtátok a hátteret, most már álljon a saját lábára. Gyereket pedig nem a nagymaminak szülünk, ott lesznek rá ketten, ALKALMANKÉNT te is, de nem a te dolgod nevelni.

Lehet, hogy lesz belőle sértődés, na és? Bocs, ez úgy lett volna megelőzhető, ha eleve ilyen szemlélettel nevelitek a csemetét, de ha már így alakult, most sem késő felvállalni akár a konfliktust is. Majd megbékülnek.

2015. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
Azon nem gondolkoztatok, hogy kisebbre cserélitek a házat? Magam is ezt tervezem, ha végeznek a gyerekeim, nekem elég egy egyszoba-nappalis ház, tudnék venni egy garzont még, amit kiadok, vagy átmenetileg lakhat benne valamelyik gyerek, ha itt dolgozna a mi városunkban. Fontoljátok meg ezt a lehetőséget is.
2015. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

Szükségünk ételre van, az már egyéni preferencia, hogy valaki a "főtt ételt" jobban szereti.


"Ha nem takarítanék, a férjemnek előbb feltűnne a kosz, mint a menyemnek."


A kisfiadat szépen kihagyod az egészből.

2015. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem baj, ha sértődés lesz belőle, ki kell rakni őket. A te életed is fontos. Valahol írtam is, hogy legyen nálad mindig egy kicsi kard, hogy ami a sorstól kell, azt kicsikard. Persze nulla százalékos lett.
2015. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
88%

Mondjátok el, hogy zavar a viselkedésük, és a jelenlétük. Megtehetik, hogy elköltözzenek, tegyék meg.

A gyerekvállalást ne igazítsák hozzátok, mert ti csak nagyszülők lesztek, és nem ingyé bébiszitterek.

Legyetek határozottak! Megmondod a fiadnak, hogy addig a kis ideig, amíg maradnak, főzzenek magukra, annak minden velejárójával.

Ha a fiad ezen berág, akkor egy elkényeztetett kisgyerek, hát ideje, hogy elővegyétek a szülői szigort és következetességet.

Gondolom attól féltek, hogy elüldözitek a fiatokat magatoktól. Az is benne van a pakliban, meg az is, hogy a nyakatokon maradnak, szülnek oda egy szakajtó gyereket, és öregkorotokat gyerekzsivajban fogjátok tölteni cselédként.

2015. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
94%
A 18-sal teljes mertekben egyetertek. Nyilvan nem fognak örömrivalgasban kitörni a fiatalok, ha a kiköltözesüket tervezed. De neked van igazad: sajnos ingyenelök, es javulast uj szabalyok sem hoznanak, mert mar nagyon megszoktak a fura eletmodjukat. Körülbelül annyira tisztelnek teged, mint egy haztartasi robotot. Milyen dolog az, hogy a csalad vasarnap nem együtt ebedel? Ne felj attol, hogy vita lesz, mar bebizonyosodott, hogy a szep szobol nem ertenek. Hiba töled, hogy a törtenet elejen nem alltal a sarkadra, de azon mar nem lehet valtoztatni. Kihasznalnak teged: ezen a helyzeten valtoztatni kell.
2015. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
51%

föz csak 2 adagot

néha napján csapd le a villanyórát,

mond le a tv t meg a netet

'zaklasátok' öket

beültök a szobájukba enni, rendszeresen bekopogtok benyitok,

ha délig alszanak berontasz elhuzod a fügönyt, kinyitod az ablakot, bömbölteted a tv-t

a te házad ved vissza az irányitást

2015. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!