Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért nem akarnak a fiatalok...

Mért nem akarnak a fiatalok elköltözni a szülőktől akkor sem, ha a költözésnek nincs anyagi oka. Sőt babát is akkor akarnak, majd ha elmentem nyugdíjba! Mért nem értik meg, hogy én a nyugdíjas éveimet nem cselédként szeretném leélni?

Figyelt kérdés

Nagy házunk van, de nem kétgenerációs.

A saját szobájukon kívül, semmihez hozzá nem nyúlnának.

Vasárnap 11 órakor kelnek, délben beviszik a szobájukba az ebédet, majd mikor én már rég végeztem a konyhába, du. 3 órakor kihozzák a koszos edényeiket a mosogatóba, de soha el nem mosnának semmit.

Volt már, hogy szóltam, de vita lett belőle, így inkább hallgatok.


2015. nov. 7. 10:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
94%
Életképtelen gyereket neveltél, majd magadhoz vettél még egy életképtelen gyereket. Aztán kiszolgálod őket, majd sopánkodsz. Adj nekik ultimátumot, egy lejárati időt, ameddig elköltözhetnek.
2015. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
94%

nem lehet őket kirakni konfliktus vagy sértődés nélkül, biztosan meg fognak sértődni.

nem lehet rávenni őket arra, hogy segítsenek a ház körül konfliktus vagy sértődés nélkül.

amit neked kell csinálni, az az, hogy ELDÖNTENI, hogy mennyit ér meg neked az a konfliktus.


Én a te helyedben leültetném őket, és azt mondanám, hogy mivel mindketten felnőttek vagytok, saját keresetetek van, ELVÁROM, HOGY HOZZÁJÁRULJATOK ANYAGILAG és tevőlegesen a háztartáshoz. Mondj egy szép összeget (én pl amikor a kétezres évek elején a szüleimnél laktam 2 évig, úgy, hogy volt önálló jövedelmem, akkor havi 30e-t adtam be a hztartásba és emellett segítettem a háztartásban. Most szerintem simán lehetne 50e-t kérni két főre.

Mondd meg azt is, hogy ideje lenne albérletet nézniük.

2015. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
leülteted őket elmondod, hogy akkor van 1 hónapjuk, irány albiba. és kész. ennyi
2015. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnának elköltözni? Kényelmes és te meg olyan hülye vagy, hogy egy szót se szólsz. A végén majd azon kapjátok magatokat, hogy ki leszel szorítva a sufniba, mert nem szóltál nehogy vita legyen belőle.
2015. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem is és a férjemnek is szüksége van a főtt ételre."

Miért?


Különben akinek szüksége van főtt ételre, süssön MAGÁNAK 2 tojást egy hagymára, vagy melegítsen meg 2 virslit, oszt jóvan.

Mi nemigen szoktunk ennek ennél nagyobb feneket keríteni...

2018. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
58%

"

Mért nem akarnak a fiatalok elköltözni a szülőktől akkor sem, ha a költözésnek nincs anyagi oka. Sőt babát is akkor akarnak, majd ha elmentem nyugdíjba! Mért nem értik meg, hogy én a nyugdíjas éveimet nem cselédként szeretném leélni?"


Azért, mert lövésük sincs róla, hogyan gondoskodjanak magukról, hiszen ellátod őket, nem tanulták meg, hogyan kell.

Esetleg rá kéne szánni 2-3 évet, hogy beleszoktasd, beletanítsd őket. Különben költözés után kenyéren és vizen fognak élni és feleszi őket meg a lakásukat a kosz, meg minden szaladni fog, ami egy ingatlan gondozásának elmaradásából adódik...

Közművekkel való kapcsolat, kötelezettségek, mit kell tenni, nincs áram, stb... ezeket senki nem fogja az ujjából kiszopni.

2018. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
hát én megtanultam magamról gondoskodni, nekem nem magyaráztak el semmit (se a főzést, se a közműveket, se a mosógép működését). egyszerűen rákényszerültem, és megtanultam.
2018. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

37: Mert rákényszerültél. Ők nincsenek rákényszerülve. És nem is lesznek, amíg élnek a szüleik. Mert különköltözés után is fordulhatnak hozzájuk efféle kérdésekkel. Te is megkérdeznél olyat, aki tudja, ha van lehetőséged.

És alapvetően a szülőnek DOLGA megtanítani a gyerekét a házvezetésre, ha ő maga tudja ennek módját.

2018. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
ezzel csak azt akartam mondani, hogy egyáltalán nem nehéz dolgok ezek. a legiskolázatlanabb emberek is megcsinálják.
2018. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!