Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megbántott, énis megbántottam,...

Megbántott, énis megbántottam, de szerintem igazam van. Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. az a helyzet, hogy sok örlődés és gondolkozás után, kiválasztottuk születendő kislányunknak a legmegfelelőbb nevet. Viszont az anyósom egyáltalán nem volt feldobva az ötlettől, ugyanis a balga férjem elmondta, hogy azért választottuk ezt a nevet neki, mert így hívták a macskámat is, aki a nyáron hunyt el és 12 évig boldogította a családunkat.(ne ilyen cirmi névre gondoljatok, teljesen normális, régóta használatos női névről van szó). Teljesen kiakadt, és olyanokat vágott a fejemhez, hogy az ő unokáját ne nevezzük el egy macskáról, mert megalázó, és az ő unokája ne éljen egy macskanévvel. Azt is a fejemhez vágta, hogy meglátszik, hogy milyen anya lesz belőlem, ha egy macskáról akarok elnevezni az egyetlen gyermekemet. Ez nekem nagyon rosszul esett, és én pedig a fejéhez vágtam, hogy a gyerek nevéről én és a férjem döntünk, nem pedig ő, ha neki nem kell egy macskanévvel ellátott unoka, akkor nem kötelező tartani vele a kapcsolatot, és nem kötelező az unokájának tekintenie, hogy hogyan számol el a lekiismeretével, az már az ő dolga. Erre ő nagyon felkapta a vizet, és azt mondta, hogy látni se bír, és menjek el a házából. A férjem többször is nyomatékosította az anyósomban, hogy nem én erőltettem rá ezt a nevet, csak feldobtam ötletként, és neki is nagyon tetszett ez a lány név, de mintha meg se hallotta volna, mondta a magáét. Tudom, hogy csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de az egész balhét ő kezdte, és ő még csúnyább dolgokat vágott a fejemhez, ezért gondolom úgy, hogy a bocsánatkérést neki kellene kezdeményeznie nem pedig nekem. Ha most odamegyek a bocsánatáért esedeznie, akkor sose fogja megérteni hogy borzasztóan megbántott, és sose fogja megérteni, hogy nem volt igaza. A férjem azt mondta, hogy legyek én az okosabb és kezdeményezzem én a kibékülést, de ha ezzel megerősítem abban hogy neki volt igaza, azt hiheti hogy feljogosítja arra hogy minden másba is beleszóljon a gyerekneveléssel kapcsolatban. Vagy én gondolom rosszul? Kérlek adjatok gyorsan tanácsot, mert a férjem várja, hogy megoldjuk ezt a helyzetet, én viszont tanácstalan vagyok :(
2015. nov. 14. 02:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
51%

bármilyen nevet adsz, milliárdok haltakmár meg akiknek az volt a nevük.


bár én erre találtam megoldást. az én macskám neve hq56ffÖfaáwffvd8f32, ezt a nevet nagy valószinűséggel még eddig senki se viselte.

2015. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
19%
Nem az a gond, hogy másnak is ez a neve, nem is az, hogy macskának is adják, hanem az, hogy a kérdező meghalt macskájának is ez volt a neve és ezt akarja adni a gyerekének is....
2015. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
83%
tehát még a macska életében kellett volna adni?
2015. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
18%
Nem, egyáltalán nem kellett volna még gondolni se rá, hogy a macska nevét a gyerekének adja. Nem a névvel van baj, kimondottan tetszik a Zsófi, de eszembe nem jutna a haziallatomrol elnevezni a gyerekemet
2015. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%
Neked nem jutna eszedbe, másnak igen. Egy fokkal nem rosszabb, mint a nagypapáról, a kedvenc színészről, vagy a szülőorvosról elnevezni. Ezzel a helyzettel nincs semmi baj, mivel a macseknak egy teljesen normális, elfogadható "emberneve" volt. Ha Cirminek akarnák hívni a lányukat, na ott lennének gondok...
2015. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
10%

"ha neki nem kell egy macskanévvel ellátott unoka, akkor nem kötelező tartani vele a kapcsolatot, és nem kötelező az unokájának tekintenie".ettől durvabbat nem is mondhatal volna!! Es jogosan haragszik anyós,ez amolyan fenyegetésnek is vehető.

Attol hogy gyereket szulsz az ő fiától meg nem teheted meg azt hogy fenyegetés az unokaval de ezt megis pecsetelted.

Hiaba kérsz bocsánatot,ez a gorcs mindig ottfog maradni anyós e kozted!

Amit majd az unoka sziv meg,vagy ti amikor anyoy segítségére szorulsz....pl vigyázzni kéne rá

Vagy amikor fájó pont lesz az hogy ugy érzed nem a kedvence a mamanak a te gyereked!

Lehetett volna finobana is fogalmazni neked.

De igenis a te döntésed volt hogy"a macskarol nevezd el"amit hangsulyaztaL is. Lehetett volna a Zsofi nev de nem kellet volna hozza fuznod hogy mert a macskám meghalt es rola nevezem el a gyereket.

Nem azt mondom hogy anyosnak igaza volt de csak olajat ontottel a tűzre!

2015. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
76%

Hülyék vagytok...nem a döglött állatról nevezi el hanem az állatnak is ugyanazt a nevet adta mint amit a gyereknek adna most mert tetszik neki...magyarán minden béla meg zoli meg akárki szülei barmok ,mert vannak ilyen kutyák, hogy adhattak ilyen nevet...


Kérdező, ne foglalkozz anyósoddal azt a férjednek kell lerendeznie aki nyilván nem fogja , mivel kettőtök megbeszélt magán dolgairól is úgy gondolja , hogy anyucinak is lehet róla tudnia...de legalább így tiszta mivel látod, hogy egy mindenbe beleszóló (főleg a gyerekenevelésbe ..szóval a durcival még jól is járhatsz....) hárpia anyósod van..a rossz hír meg az , hogy egy mamusz van melletted aki ahelyett hogy kiállna ,egyből inkább jaj béke...részvétem , én most raktam ki egy ilyet 8 év után...hál istennek gyereket nem csináltam neki...

2015. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretem a macskákat (inkább kutyás vagyok nő létemre), soha nem is tartanék. Ettől függetlenül anyós helyében csak annyit kérdeztem volna, hogy tényleg ennyire szeretted a cicádat? Van, aki a kedvenc nagyijáról nevezi el a gyerekét, van, aki a példaképéről, vagy a kedvenc képregény/sorozathőséről, nagy cucc - a kötődést fejezi ki így is, úgy is. (Az én egyik gyerekem neve a férjem kedvenc meséjének főszereplőjétől ered, és nem lett belőle semmi baja senkinek.:-))

Ami a bocsánatkérést illeti: lehet azt úgy csinálni, hogy te közeledsz, és kifejezed sajnálatodat amiatt, hogy elmérgesedett a vita. Továbbra is úgy gondolod, hogy ez kettőtök döntése kell legyen a férjeddel, de nem akartad őt megbántani, és szeretnéd, ha normalizálódna a viszony.

Ezzel a kommunikációval te megtetted, amit kellett, de nem engedtél abban, amiben igazad van, a többi rajta áll. Mivel ő az idősebb (bár van, akinek ez nem számít, attól még létező értékrendi és illemszabály), neked kell kezdeményezni, de ez messze nem jelenti azt, hogy fel kell adnod az álláspontodat.

2015. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 yuda ***** válasza:
38%

A bocsánatkérést körül lehet konkrétan határolni, miért kéred. Pl. a trágár, vagy sértő beszéd, ill. viselkedés miatt.

Bocsánatkérés nem azt jelenti, hogy mindenben igazat adsz neki, hanam azért kérj bocsánatot, amit hibáztál.


Személyes véleményem, mint ahogy többen leírták, hogy egy halott állat miatti nosztalgiából kifejezetten káros nevet választani.

Mindíg, még lányod 50 éves korában is egy halott macskára fogsz emlékezni, ha kimondod a lányod nevét.

Arról nem is beszélve, hogy ha majd megkérdezi,: anyu! Honnan kaptam a nevem? Te válaszolsz, hogy egy elhullott állatról ?!

2015. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
66%
A kutyámnak nem emberi neve van,ettől függetlenül ha meghal,még egy másik állatnak se adnám ugyanezt a nevet,mert állandóan eszembe jutna az első kutyám folyamatosan,ezt nem akarom.Nem akarok gyereket,de ha pl. lenne egy,csak olyan nevet választanék neki,ami semmivel se hozható összefüggésbe,se pozitív,se negatív élményem nincs vele kapcsolatba.Az a gyerek legyen egy új személyiség,új névvel,tiszta lappal induljon.
2015. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!