Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megbántott, énis megbántottam,...

Megbántott, énis megbántottam, de szerintem igazam van. Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. az a helyzet, hogy sok örlődés és gondolkozás után, kiválasztottuk születendő kislányunknak a legmegfelelőbb nevet. Viszont az anyósom egyáltalán nem volt feldobva az ötlettől, ugyanis a balga férjem elmondta, hogy azért választottuk ezt a nevet neki, mert így hívták a macskámat is, aki a nyáron hunyt el és 12 évig boldogította a családunkat.(ne ilyen cirmi névre gondoljatok, teljesen normális, régóta használatos női névről van szó). Teljesen kiakadt, és olyanokat vágott a fejemhez, hogy az ő unokáját ne nevezzük el egy macskáról, mert megalázó, és az ő unokája ne éljen egy macskanévvel. Azt is a fejemhez vágta, hogy meglátszik, hogy milyen anya lesz belőlem, ha egy macskáról akarok elnevezni az egyetlen gyermekemet. Ez nekem nagyon rosszul esett, és én pedig a fejéhez vágtam, hogy a gyerek nevéről én és a férjem döntünk, nem pedig ő, ha neki nem kell egy macskanévvel ellátott unoka, akkor nem kötelező tartani vele a kapcsolatot, és nem kötelező az unokájának tekintenie, hogy hogyan számol el a lekiismeretével, az már az ő dolga. Erre ő nagyon felkapta a vizet, és azt mondta, hogy látni se bír, és menjek el a házából. A férjem többször is nyomatékosította az anyósomban, hogy nem én erőltettem rá ezt a nevet, csak feldobtam ötletként, és neki is nagyon tetszett ez a lány név, de mintha meg se hallotta volna, mondta a magáét. Tudom, hogy csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de az egész balhét ő kezdte, és ő még csúnyább dolgokat vágott a fejemhez, ezért gondolom úgy, hogy a bocsánatkérést neki kellene kezdeményeznie nem pedig nekem. Ha most odamegyek a bocsánatáért esedeznie, akkor sose fogja megérteni hogy borzasztóan megbántott, és sose fogja megérteni, hogy nem volt igaza. A férjem azt mondta, hogy legyek én az okosabb és kezdeményezzem én a kibékülést, de ha ezzel megerősítem abban hogy neki volt igaza, azt hiheti hogy feljogosítja arra hogy minden másba is beleszóljon a gyerekneveléssel kapcsolatban. Vagy én gondolom rosszul? Kérlek adjatok gyorsan tanácsot, mert a férjem várja, hogy megoldjuk ezt a helyzetet, én viszont tanácstalan vagyok :(
2015. nov. 14. 02:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
13%
A férjnek alig van bármi szerepe a történetben, de azért persze szidjuk őt is, meg nevezzük töletlen papucsnak, holott nem ő veszekedett az anyjával, az meg, hogy békét akar a családban, nem papucsság vagy töketlenség, hanem normális gondolkodás.
2015. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Háborút!!!
2015. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
72%
Igen csak tudod az ilyen töketlenek (mert akkor is az) inkább a feleségük ellen mennek nehogy anyuci nagy haragra gerjedjen...mintha ezzel nem nagyobbat buknábak...és akkor anyuci boldog, de béke az nem lesz ;)
2015. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 vfrtom ***** válasza:
100%

Ennyi agyhalott marhát. Leírta: "Ha megkérdezi a gyerek, hogy kitől kapta a nevét, nem fogom azt mondani, hogy a döglött macskámról kapta a nevét, azt fogom neki mondani, hogy tőlünk kapta a nevét, az ötlet pedig egy cicáról jött. "

A ti gyereketek honnan kapta a nevét? Fúj !!!!!!! Hányan haltak meg már ilyen névvel.

Vagy ismert emberröl? Szerintem az egy bunkó volt. Egy bunkóról elnevezni szegény gyereket. Senkiháziak.

Vagy egy felmenöröl? Még rosszabb. Egy halott rokonról, ne már, tovább akarjátok éltetni a rég halott nagybácsit?


Hülyek vagytok.


Én pl.: apám nagybátyjának nevét kaptam és mindenki örült mert valaki tovább viszi , mert neki nem volt gyereke.


Tehát, nem egy halott állat nevét kapja, hanem onnan jött az ötlet. TETSZENEK ÈRTENI?!?!

2015. nov. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 vfrtom ***** válasza:
80%
Az anyóssal kapcsolatban , annyit megtehetsz, hogy bocsánatot kérsz a hangnemért. De csak azért. Mama, bocsánat, hogy csúnyán beszéltem, de a gyereknek , ha lány lesz, Zsófia lesz a neve. Ennyi.
2015. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
35%

Ne kérj bocsánatot, nem te kezdted a balhét. Békülékeny hangnemben megpróbálhatsz beszélni vele, az nem azonos a bocsánatkéréssel. Ilyenre gondolok, hogy borítsunk rá fátylat, vagy hasonló. De a név mellett tartsatok ki minden körülmények közt, abba nincs beleszólása.

Mi a név amúgy?

2015. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Ha én lennék a gyerek, én furcsának tartanám 10-15-20 év múlva, hogy a cicus adta az ötletet a nevemhez.

Jobban tetszene, ha mondjuk Báthory Zsófia lett volna pl., vagy a dédnagymamám, esetleg anyukám gyerekkori barátnője, stb.

De hát a gyerekre eddig gondolt valaki?


Különben úgy magában, szép magyar név.

2015. nov. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Engesztelésül Ad anyós nevét neki:


Kovács Anyós.

2015. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!