Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Figyelt kérdés

2 fiam van, a nagyobbik együtt él a barátnőjével nálunk.

Tegnap történt, hogy vasaltam a kisebbik fiam ruháit, erre a menyem odahozza a nagyobbik fiam ruháit is, hogy vasaljam ki, hiszen mindegyik a fiam.

Tőlem rá vehetné a fiamat is, hogy vasaljon, engem nem érdekel, de én azt hiszem, ez már nem az én dolgom megcsinálni.

Ők egy külön család lettek, éljenek is úgy.

Persze, mikor elmennek itthonról és meg mertem kérdezni hova, akkor semmi közöm se volt hozzá, ők már külön család, nem kell nekem beszámolni, ez volt a válasz!


2015. nov. 15. 08:38
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
23%
#6: vasald magad :) Én tudok, de de gagyi pasik nem :)
2015. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
62%

8!


Azért két felnőtt ember legyen már képes egy albérletet fenntartani

2015. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
88%
(8-as vagyok) Ez igaz, de láttam már nem egy olyan helyzetet, amikor vagy munkanélküliség, vagy betegség, vagy... bármi miatt ez nem ment olyan egyszerűen. Tökmindegy, miért laknak együtt a generációk, a lényeg, hogy tisztázni kell a viszonyokat és alkalmazkodni egymáshoz. Mindamellett biztos vagyok benne, hogy nem egyszerű.
2015. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se jogos, pláne ezzel az érvvel, hogy ő is a te fiad. Gondolom, ha odamegy hozzád és normálisan megkér rá, akkor megteszed, pláne, ha egyebekben is normálisan viselkedik veled. Ennek semmi köze a "kivételezéshez", nem is értem, hogy jut ilyen valakinek eszébe, a barátnő nem plusz gyereknek költözik oda, hanem párnak - intézze az ilyen dolgokat a párjával.

Amúgy attól, hogy egy pasi képes magára inget vasalni, neadj'isten még mosni, főzni, takarítani is tud, még se paprikajancsi, se IQ-gyenge nem lesz.:-) Az én fiaim is tudnak, megtanítottam őket, egyrészt, mert utálok vasalni, másrészt, mert ezek a tevékenységek a tudomány mai állása szerint nincsenek X-kromoszómához kötve.:D

2015. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
87%

Jogosan akadtál ki, igen. Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy van ilyen ember, aki csak úgy odaszól egyet:Vasalja má' ki, a másik is a maga fia, nem? Nekem ilyenhez soha nem lenne bátorságom...

Egyébként meg most a fiad barátnője, vagy a menyed?? Mert nem mindegy. Ha felnőttesdit, meg külön családosdit akarnak játszani, akkor nem nálad kellene élniük, ez az egyik, a másik meg, a csaj éppen egy aktuális barátnő, még lehet őutána a fiadnak száz, úgyhogy nem tudom, miért flegmáskodik veled.

2015. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%
Külön család... na ne röhögtessék már ki magukat...
2015. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy köteles vasalni rá. Egyébként ez annyira szànalmas, hogy ilyen szöveggel odaviszi a ruhàt. Sok felnőtt embernek nehéz megmozdulni, hogy a hàztartási feladatokat elvégezze.
2015. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

barátnő nem plusz gyereknek költözik oda


Ez nagyon tetszik, ebbe minden benne van!

Ha összeköltözik a fiammal, akkor az nemcsak jogokkal, de kötelességekkel is jár!

2015. nov. 15. 10:16
 19/51 anonim ***** válasza:
50%

nincs joga téged erre kérni,de a sértettségét megértem. Nálunk a sógor feneke ki van nyalva, pedig külön él és 30-on túl van,de mindig ő volt a kiskedvenc és mindent az én férjem csinál. amit sógor csinál az tökéletes, amit párom azt meg sem köszönik hisz természetes, hogy megcsinálja.

te ezt kicsiben csinálod, mert vaslasz egy elég nagy gyerekre(az nem derül ki milyen idős),de ha ott él a barátnő akkor neki kell kivasalni a szerelme ruháit és nem anyucinak.

A menyet érzését megértem,de a kérését már nem, közlöd, hogy ők nem laknak nálad és nem leszel a csicskája, csak mert neki büdös a vasalás.

2015. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
24%
párdon a végén "menyed"-et akartam írni
2015. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!