Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Figyelt kérdés

2 fiam van, a nagyobbik együtt él a barátnőjével nálunk.

Tegnap történt, hogy vasaltam a kisebbik fiam ruháit, erre a menyem odahozza a nagyobbik fiam ruháit is, hogy vasaljam ki, hiszen mindegyik a fiam.

Tőlem rá vehetné a fiamat is, hogy vasaljon, engem nem érdekel, de én azt hiszem, ez már nem az én dolgom megcsinálni.

Ők egy külön család lettek, éljenek is úgy.

Persze, mikor elmennek itthonról és meg mertem kérdezni hova, akkor semmi közöm se volt hozzá, ők már külön család, nem kell nekem beszámolni, ez volt a válasz!


2015. nov. 15. 08:38
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
71%

A 67 éves anyám is eltolja a benzines fűnyírót, hagyjál már a hülyeséggel...

Egyébként jóval többet keresek, mint a férjem. Igaz, nem krumplikapálással, de ő se.:-) Akkor most neki kéne végezni minden házimunkát, engem friss vacsorával és frissen mosott babydollal várnia esténként?

Ne ránk haragudj, ha elb.sztad a fiaidat, már bocs.

2015. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
74%
27: amiket felsoroltál kerti munkákat, novemberben meg decemberben nem igazán kell csinálni, szóval elég nehéz elhinni hogy ettől lenne olyan fáradt. Főleg, hogy 3 férfi van a háznál, egy átlag háznál nincs annyi munka, hogy mindhárman minden nap munka után még órákat dolgozzanak a kertben, amíg az asszonyok meg bent tevékenykednek.
2015. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
59%
Van ket fiad, az egyikre vasalsz, a masikra nem, (mert van baratnoje) jol ertettem, baratnoje van, vagy bejaronoje? Vagy mindkettore vasalj, vagy egyikre sem. A menyed megsem a sajat cuccait vitte oda, hanem a fiadet? Szerinted KINEK A DOLGA a (nagykoru?) fiaid ruhainak vasalasa? Irod, ravehetne a menyed a fiadat hogy vasaljon??? Joeg! A menyednek meg kell felneveni a fiadat?
2015. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
61%

"A mai fiatal lányoknak ez a legnagyobb hibája, hogy ami hagyományosan női munka volt, azt most rá akarják lőcsölni a férfiakra. "


A menyed talán nem dolgozik? Miért a neki kéne pótanyának lenni?

Inkább tanítottad és nevelted volna úgy a fiadat, hogy nem a nők szolgálják ki.

2015. nov. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
49%

Nem ismerek olyan férfit, aki nyírt volna füvet.


Kapaszkodj meg, vasalóm sincs, nincs olyan ruhám, amit vasalni kéne.


Ha lenne kertem, nyilván tudnék füvet nyírni, és nem szaladnék sikítva. Ha hordanék inget, akkor kivasalnám magamnak, nem szaladnék anyámhoz sikítva, hogy "nem jakta ki a holnapi juhácskámat".

2015. nov. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ágyneműd, törölköződ, konyharuhád sincs amit vasalni kellene?

Nem láttál még olyan férfit aki füvet nyírt volna?

Nálunk nemcsak füvet nyírnak a fiúk, hanem sövény nyírnak, ásnak, kapálnak, fát vágnak, fát hordanak be a kazánházba, kerítést javítanak, fűnyírót szerelnek, a kocsikon lecserélik a nyári gumit télire, olajat cserélnek és mindent megcsinálnak, amit házilag meglehet.

El lehet várni, hogy a férfi vasalja az ingét, de akkor el lehet várni azt is, hogy a nő kapálja meg s szőlőt és nyírja meg a fákat.

De ti azt hajtogatjátok, hogy a férfi mosson, főzzön, takarítson, mert ti aztán nem fogjátok az ingét kivasalni.

Akkor minek költöztök össze férfival, mért nem választotok olyant akinek a manikűrözött köröm a legfontosabb.

2015. nov. 16. 08:10
 37/51 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, te csak szélsőségekben gondolkodsz, padig a legtöbb család, párkapcsolat nem így működik. Ha van kert, általában a nők ültetnek, gondozzák a növényeket (virágos- és konyhakertben egyaránt), kapálnak, gyomlálnak, öntöznek stb. A benti házimunkát pedig megosztják, egy férfinak se törik le a dereka, ha elpakol a konyhában (pláne maga után), alkalmanként akár vasal vagy főz, beszáll a takarításba. Különösen, ha már gyerek is van, és mindketten dolgoznak.

Amúgy a szüleim pl. a kerti munkát is elosztják, a fűnyírást valóban anyám végzi. Benzines fűnyíróval.:-)

2015. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 omba ***** válasza:
71%

Te, Kérdező, - abban egyetértünk, hogy a fiad barátnője pofátlan, de, hogy a fiad életképtelen.... ha mégse lesz felesége, te meg meghalsz, akkor éhen hal, kéthetes gatyában jár, gyűrött ingekben?

(60 F)

2015. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
74%

jogos a felháborodás én mondtam volna neki hogy x perc után végzek és vasalhat.

Hány éevesek?

tesóm 31 éves a barátnője 30 és kb anyuméknál lakik. se főzni se mosni se takarítani nem akar munkája sincs mert nehogy már 60e ft-ért dolgozzon itthon. egész nap csak döglik.(egyszer buliba összehányta magát két hétig volt az összehányt ruha a fürdőbe nem mosta ki kérésre se anyám volt olyan buta hogy kimosta...én kidobtam volna)

tesóm se egy munka hőse...

most történt az hogy főzzenek külön vegyenek saját mosóport mossanak magukra, takarítsanak és fizessék a rezsi ráeső részüket.

én 21 éves voltam mikor öszeköltöztünk a párommal akkor anyósomhoz mert egyedül van (férje másik fia meghalt) és akkor is elláttam már a párom. főztem mostam takarítottam.


anyámék tesómék helyzetéből tapasztalva...minél előbb világosítsd fel hogy hogy mennek a dolgok mert a nyakadra fognak nőni.

2015. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
76%

A barátnő nem plusz gyereknek költözik oda, ez igaz. De te úgy gondolod, hogy amikor oda költözött hozzátok, akkor az a dolga a barátnőnek, hogy átvegye anyuka szerepét? Kinek van kedve nevelgetni egy felnőtt férfit? Te meg gondolom látványosan neveled tovább a másik valószínűleg felnőtt fiadat, akinek hát most senkije sincs ezért még megteheted, el kell látni mert más nem teszi meg helyetted, de hogy most megjött valaki, mi az hogy nem veszi át a szereped a fiad fölött?

Hülye dolog volt egyrészt megkérni (én anyóst arra kértem el ne vasalja a ruháit páromnak ha lehet, majd mi megoldjuk, erre akkor meg direkt állandó jelleggel vasalta neki), másrészt meg akkor hagyjad felnőni a másik fiad is. Nem törik le a keze a vasalással még neki sem. A helyes úgy felosztani a munkát, hogy amit mondjuk az egyik nem bír, megy az egyik megcsinálja, akkor a másik mást vállal, amit tud (munkamegosztás - ezzel mi a gond?). Új világ van. Nekem jobban esik valamit megcsinálni, ha nem vágják a fejemhez: ezt csak te csinálhatod mert CSAK kb nő vagy és ezt így szokás. Erre azt mondom: majd ha eltartasz, ahogy régen a nőket! Én is dolgozom, ő is. S nem szerel örökké fűnyírót, mosógépet, stb-t, nem is kell minden nap füvet sem vágni... Azok a legtöbb olyan, amit nem kell mindennap, de mi főzzünk mindennap, mossunk sűrűn, tartsunk mindent tisztán, ez mindennaposabb, nem 2 hetente vagy havonta. Az miért is kisebb munka?

Az olyan hülye nevelés miatt van ennyi anyám asszony katonája, életképtelen férfi, akik nem akarnak pont ezért elköltözni! Aztán emiatt odaköltözik a barátnő, aki végül minden szar lesz az anyós szemében, mert nem úgy csinálja ahogy ő! Vagy nevelje tovább ő a párját... Néha érdemes lenne átgondolni ilyenkor, hogy biztos jótt tett e az a nevelés, amelyben a gyerek részesítve lett a nagy szeretetre hivatkozva. Van egy határ, amikor noszogatni kell az életre, hogy gondoskodjanak saját magukról, nem visszatartani, vagy átpasszolni...

Az én párom is nagyon anyás, és nagyon sok a problémánk emiatt és nem óhajtom az anyja szerepét átvenni. Az pedig rám akarta erőltetni az ő szokásait, hiába mondtam engem nem így neveltek és ezt a fia tudta már az elején, hogy én nem olyan vagyok. Ő az a tipikus, aki egyik mondatában: megcsinálhatja a fia is persze! Másikban: hogy képzelem én hogy a fiát megkérem olyanra, hiszen ő férfi? Nem könnyű és amikor ezt sokszor hangoztatja, én is azt mondtam magamban a végén; akkor menj oszt vasald a ruháit amit be fog gyűrni gyönyörűen a szekrénybe, annyira érdekli...

2015. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!