Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Jogosan kéri ezt tőlem a menyem?

Figyelt kérdés

2 fiam van, a nagyobbik együtt él a barátnőjével nálunk.

Tegnap történt, hogy vasaltam a kisebbik fiam ruháit, erre a menyem odahozza a nagyobbik fiam ruháit is, hogy vasaljam ki, hiszen mindegyik a fiam.

Tőlem rá vehetné a fiamat is, hogy vasaljon, engem nem érdekel, de én azt hiszem, ez már nem az én dolgom megcsinálni.

Ők egy külön család lettek, éljenek is úgy.

Persze, mikor elmennek itthonról és meg mertem kérdezni hova, akkor semmi közöm se volt hozzá, ők már külön család, nem kell nekem beszámolni, ez volt a válasz!


2015. nov. 15. 08:38
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
74%

36: megint amit felsoroltál az egy férfi munkája. Édesapám ezt mind megcsinálja egyedül és este még marad ideje olvasgatni is meg a műhelyben bütykölni hobbyból. Hiába bizonygatod vagy nagyon bénák vagy csak beszélgetnek kinn munka helyett. 3 férfinek ezt kb. 1-2 hétvége alatt be lehetne osztani és elintézni, nem minden nap órákat szenvedni vele.

Kapálás meg tipikusan nem férfi munka, férfiak is szokták, de napszámba pl. többen járnak nők mint férfiak.

Mi lesz a fiúkkal ha te már nem leszel? Férjed attól fogva nem eszik és nem vesz fel tiszta ruhát?

2015. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
76%

Ágyneműt, törölközőt, konyharuhát vasalni? Minek? Komolyan kérdezem.


Nem ismerek férfit, aki füvet nyírna, mert nem ismerek férfit (nőt sem), akinek lenne kertje. Tehát ha kivasalnám az ő ingét, akkor fejben menjen kapálni?


Lehet leszólni, amiért ratyi kis városi gyerek vagyok, de ha valami kell nekem, azt megcsinálom magamnak, az én seggemet nem kell kinyalni, de én sem nyalom ki senkiét.

2015. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy attól életképtelen egy férfi, mert a felesége vasalja az ingeit!

De az a nő, aki ezt nem hajlandó megcsinálni, azzal a felkiálltással, hogy te is tudod hol a vasaló, az maradjon egyedül és akkor biztos nem kell vasalnia.

/Bár érdekes módon a fiam barátnői jobban díjazták azt, hogy a fiam meg tudta nézni a kocsijukban az olajszintet, az valahogy nem érdekelte őket tud-e vasalni/.

2015. nov. 16. 17:21
 44/51 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, ha egy férfinak van vasalni való ruhája, nekem meg vasalóm se, az a logikus, ha ő csinálja meg magának.


Autóm nincs, de ha lenne, szervizbe vinném. Nem kell a popsinyalás, ahogy mondtam. Pláne nem cserekereskedelem gyanánt.

2015. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
70%

Nekem bármelyik benzinkutas megnézi az olajszintet - pedig "kinőttem" már a miniszoknyás korszakomból -, sőt, beleönti a szélvédőmosót és megnézi a keréknyomást is. Nem mintha magam nem tudnám megcsinálni, nem igényel különösebb képesítést vagy fizikai erőnlétet.:-)

Ettől még egyszer se támadt olyan gondolatom, hogy össze kéne költöznünk.:D

2015. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
59%
Olajszintet en is meg tudom nezni, sot kereket is cserelek (hiszen van jogositvanyom, s alap, ha valaki le akar vizsgazni) meg villanykortet cserel, ok, ez mind szep. Olyan dolgokat irtal, amiket en no letemre (mernokkent ugyan) de mindent meg tudnek abbol csinalni, soooot. Szoval te mint anya kereket cserelni tanitottad a fiadat? Vasalni, fozni, sutni nem? Nyakkendojet azert meg tudja kotni? Toled nem tanultak semmit? Onallosagra nem nevelted oket?
2015. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
66%

Olajszintet is milyen gyakran kell nézni?

Havonta 1x5 perc? Fiad elég érdekes lehet ha ez neki napi szintű elfoglaltság és ez miatt nem ér rá kivasalni egy inget:)

2015. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 omba ***** válasza:
81%

43-as, ne csűrd-csavard:

"Nem hiszem, hogy attól életképtelen egy férfi, mert a felesége vasalja az ingeit! " - nem attól életképtelen, ha a felesége vasalja, attól életképtelen, ha ő nem képes rá - ezt írtam. :P

Mert ha nem lesz felesége, meg anyukája se, akkor mi lesz vele????

2015. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
57%

Bocs az offért de minek kell ágyneműt, konyharuhát meg törölközőt vasalni???? Elárulom neked, nekem van vasalóm de én nem, hogy ezeket semmit sem vasalok! Mosógép mikor lejár, ruhák kivesz, jól kiráz és kiterít! Ha időbe kiveszed nem lesz gyűrött! Pont olyan dolgokat vasalsz ami a kutyát nem érdekli mivel törlőd a tányért meg milyen törölközőbe törölközöl gyűrött vagy vasalt...

Egyébként az a véleményem, hogy Te tipikusan az a nő vagy aki megcsinál a férje helyett mindent. Mert régen az a nő feladata volt, hogy kivasalja a férfi ruháját, mosson, főzzön, takarítson. Igen ám, de a nő is ugyanúgy dolgozik (jobb esetben) mint egy férfi, a férfinek sem tart semeddig kivasalni. Az én párom érdekes ha szükséges kivasalja magának.

2015. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
14%

Persze igazad van, nagyrészt. Főként ha így bánnak Veled, hogy semmi közöd hova mennek.


Mi külön élünk a férjemmel (4. éve együtt, sosem laktunk anyósnál), mégis ha látogatóba megyünk hozzuk és ott alszunk náluk ha megyünk el otthonról szólunk, hogy hova megyünk, nekem ez természetes. Ugyanakkor anyósom bármikor kivasalja helyettem a férjem nadrágjait, akár az enyémet is...mos vagy főz ránk. Ez teljesen természetes neki.


De cserében nem vágok hozza olyan dolgokat, hogy mi külön család vagyunk. Sőt, mi egy család vagyunk!



Részedről meg...azért nem akkora dolog kivasalni 2-3 dolgot, ha épp van időd. Bár igazad van. Amilyen a mosdó, olyan a törülköző.


25-N

2015. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!