Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felnőtt gyerekek szülei! Hogy...

Felnőtt gyerekek szülei! Hogy élitek meg azt, ha a felnőtt gyereketek nem olyan párt választ, amilyet elképzeltetek mellé?

Figyelt kérdés

21 év feletti fiatalok szüleit szeretném kérdezni. Sok olyan eset van hogy a szülő(k) nem akarják elfogadni a felnőtt gyerek választását. Túl idős, túl fiatal, nem elég okos, nem elég buta, nem elég szép, nem elég magas, nem elég tehetős, stb. Ha valaki volt ilyen helyzetben legyen szíves írja le, milyen ideális párt képzel(t) a gyerekének és a gyerek paramétereit is. Ehhez képest milyen párt választott? Mi az ami miatt nem tudjátok elfogadni, annak ellenére hogy a gyereketek őt szereti, úgy amilyen.

Arra gondolok hogy esetleg valamilyen sértésnek veszitek. Vagy szégyenlitek pl. a szomszéd előtt, mert az ő gyereke milyen jót fogott ki a tietek meg "csak ezt".

Van olyan aki elégedett?



2015. dec. 11. 18:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
én az első barátomat 18 évesen 1 hónap után mutattam be. addig anyunak semmi baja nem volt a sráccal, csak annyit mondott, hogy legyek azért óvatos, és mutassam be neki a közeljövőben. a barátom rocker volt vállig érő hajjal és bőrdzsekivel, és 7 évvel volt idősebb, mint én, de ez engem egyáltalán nem zavart. az első találkozás után anyu be akarta osztani, hogy mikor találkozhatok vele, meg akarta szabni, hogy hány órára érjek haza, és azt is mondta, hogy inkább szakítsak vele és keressek egy szolidabb fiút. végül is szétmentünk (de nem anyu miatt), de le kellett volna fotózni anyu arcán azt a megkönnyebbülést, mikor közöltem vele a szakításunk hírét. utána volt még két kapcsolatom, de valamiért őket sem vette be a gyomra. mostanában meg azért nyavalyog, hogy miért nincs senkim jelenleg. néha kész rejtély, hogy mi zajlik le a szülők fejében.
2015. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%
Nem képzeltem el neki semmilyent.A barátnőit mind elfogadtam akik voltak neki.Normális is volt mindegyik.kivéve azt aki most van.Pedig elsőre őt is elfogadtam.Aztán csak nem bírt magával, hamar kimutatta a foga fehérjét.Ott tartunk,meg mondtam a gyerekemnek,eddig sem szóltam a dolgaiba ugy élnek ahogy akarnak.De ide nem hozhatja többet soha!Ha neki ez a kapcsolat kell ámen.De nekem meg nem kell elviselnem a drámázásait hisztijeit.
2015. dec. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%
Utolso irnal peldat milyen hiszti az ami elviselhetetlen? Foleg ha azt mondod mindenkit elfogadtal addig. Akkor a komolyat akit tenyleg valasztott miert nem? Mit csinalt a menyecske hogy kitiltas lett? Mit lehet olyat tenni?
2015. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Látom azért nagyjából mindenki egyet ért. Én is azt gondolom, normális szülőnek nem kellene beleszólnia. Aki beleszól valószínű hogy ő sem akar rosszat, pedig mindenkinek árt vele. Vagy a fiatalok életét keseríti meg, de legalább a saját gyerekét biztosan, mert örölheti magát azon, hogy kit válasszon, vajon tényleg jól döntött? Aztán meg sok esetben az lesz, amit #7-es ír.

#9 " Ha a gyerekük boldog, akkor a szülők is örülnek a választásának, akárki is az." De vannak akik öröm helyet elkezdenek inkább bogarat ültetni a fülébe. "Mi lesz később? Úgyse leszel vele boldog. Szakítás, válás lesz. Tönkre teszi az életed. Nézd meg XY is hogy járt.." Na most, ezek után nem lesz felhőtlenül boldog vagy mert elbizonytalanodik, vagy mert bántja hogy a szülő ilyeneket mond.


Jó tanácsot lehet adni, de a gyerek döntése hogy elfogadja-e. Az ilyen "ide többet ne jöjjön" szerintem abban az esetben fogadható el, ha az illető bűnöző, vagy veszélyes, pl. részeges, tör-zúz, mocskot csinál, csúnyán beszél. Ilyet egy szülő se látna szívesen, de nem lehet eltiltani ha a gyereknek ez jó. Ez egy szélsőséges eset, most nem az ilyet szeretném feszegetni. 18 évesen, még épphogy felnőtt vagy, persze hogy próbálnak terelgetni, de már itt sem célszerű a tiltás. Engem az érdekelne, hogy mi játszódik le a szülők fejében amikor 3x évesen is ezt csinálják a gyerekkel. Az ilyeneknek kb. senki nem elég jó (milyen lenne a jó), és hibát keresve mindenkiben lehet találni. És ugye néha igazuk is lesz, mert nem az összes ilyen kapcsolat tart örökké. Akkor jönnek azzal hogy "én megmondtam". Teljesen lerombolják a gyerek önbizalmát azzal, hogy minden döntését megkérdőjelezik.

2015. dec. 12. 09:07
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

Az en parom egy 3 evvel idosebb no. Gobd nelkul elfogadtak. :)


26/n

2015. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

A batyam 38 eves, 10en eve hol egyutt van a baratnojevel hol nincs. Nem boldogok, csak gatoljak egymast az ido pedig szalad. Anyukam nem tudja ezert elfogadni a kapcsolatukat es nem azert, mert mas not kepzelt el, hanem mert nem boldog mellette a testverem. Nekik ez a fo szempont, ahogy lenni kene.

Ezzel szemben 22evesen talalkoztam a volegenyemmel, aki egy muszlim orszagbol jott ateista. A non plus ultra, hogy zsido szarmazasuak vagyunk, de mivel latjak a boldogsagunkat a fiukkent kezelik.

Biztos, hogy a gyermekem boldogsaga lesz a merce es nem a sajat elkepzeleseim.

2015. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, a boldogsag merteket nem lehet felmerni, ha parokat/hazasparokat hasonlit össze az ember. A boldogsag nem ugyanazt (a tartalmat) jelenti minden ember szamara. Fontos az, hogy a szülö elfogadja a felnött gyereke valasztasat. Meg akkor is, ha ugy latja a szülö, hogy nem illenek össze vagy eppen a gyereke "JOBBAT" erdemelt volna. Nyilvanvaloan a szülö a legjobbat szeretne a gyerekenek: hogy boldog legyen. Szerintem hiba, ha a szülö tanacsot osztogat. Jobb, ha a felnött gyerek hoz döntest a sajat kapcsolatat erintö kerdesben. Annal hamarabb FELNÖTT lesz. Tanacsot adni annyit jelent, hogy manipulalni, befolyasolni. Egy "JO TANACS" - meg ha jo szivvel is adjak - többet arthat, amennyit hasznal.
2015. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. A jó tanácsot én úgy gondoltam, ha valami konkrét dolog miatt gondolja hogy nem szerencsés összekötni az életét az adott emberrel, pl. Tudva levő hogy zűrös ügyei vannak, gyakran verekszik, veszélyes embereknek tartozik, esetleg már 6 felesége/férje volt, ilyesmi. De lehet nehéz megmondani hol a határ, mert valakinek már az is lehet "komoly probléma" hogy hallott valami pletykát vagy elképzelt valamit, vagy csak simán nem áll jól az illető szeme szerinte.
2015. dec. 13. 01:19
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim mindig beleszóltak abba, hogy kivel járok. Minden kapcsolatomnál ment a fülbe duruzsolás, hogy ez nem jó az nem jó (persze később kiderült hogy igazuk volt...én is beláttam, mert visszahúzott mind). Az egyik barátomnál csúnyán el is mérgesedett a viszony otthon. Így nagyon keveset jártam haza és voltak csúnya dolgok is. Jelenlegi barátomat (remélem férjemet) nagyon szeretik, meg vannak vele elégedve.

Én a korábbi párkapcsolataim alapján érzem a jellemfejlődésemet és kellettek is ahhoz hogy ide jussak ahol most vagyok - a részletek hosszú mese.

Nem mondom hogy ez helyes út, de azt gondolom hogy ez szülő nem nézheti tétlenül hogyha valaki kifordítja magából a saját gyerekét és egy olyan irányba tereli ami nem az ő útja....sosem egy oldalról kell nézni ezt sem.

26/N

2015. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
71%

"milyen ideális párt képzel(t) a gyerekének"


Nem képzelgek.

Bár úgy gondolom ismerem, tudott meglepetéseket okozni a párkapcsolataival. De mindegyikkel jó viszonyt ápoltam, és szerencsére amilyen az adjon isten, olyan volt a fogadj isten is. Tök normálisak voltak velem. Szóval nem nekem kell párt választani, hanem neki. Egy huszonéves - remélhetőleg - tudja mit csinál.

De ezek a mai fiatalok a legremekebb nőt is képesek megunni :-)

2015. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!