Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felnőtt gyerekek szülei! Hogy...

Felnőtt gyerekek szülei! Hogy élitek meg azt, ha a felnőtt gyereketek nem olyan párt választ, amilyet elképzeltetek mellé?

Figyelt kérdés

21 év feletti fiatalok szüleit szeretném kérdezni. Sok olyan eset van hogy a szülő(k) nem akarják elfogadni a felnőtt gyerek választását. Túl idős, túl fiatal, nem elég okos, nem elég buta, nem elég szép, nem elég magas, nem elég tehetős, stb. Ha valaki volt ilyen helyzetben legyen szíves írja le, milyen ideális párt képzel(t) a gyerekének és a gyerek paramétereit is. Ehhez képest milyen párt választott? Mi az ami miatt nem tudjátok elfogadni, annak ellenére hogy a gyereketek őt szereti, úgy amilyen.

Arra gondolok hogy esetleg valamilyen sértésnek veszitek. Vagy szégyenlitek pl. a szomszéd előtt, mert az ő gyereke milyen jót fogott ki a tietek meg "csak ezt".

Van olyan aki elégedett?



2015. dec. 11. 18:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem, a szülők, főleg az anyák elég jó közelítéssel el tudják képzelni, hogy milyen pér NEM lesz jó a gyerekük mellé. Aztán az adódó jelöltekben megpróbálják a jót keresni, de van úgy, hogy a lényeges dolgok hiányoznak. Végülis az anyák-apák látták, hogy a gyerekeik amíg fölnöttek, hogyan lettek olyanok, amilyenek. Ismerik a családtagokat is, látják, hogy kire mennyire, hogyan ütött a gyerekük, és hogy azoknak milyen pérok mellett hogyan alakult az életük.

Szerintem a fizikai tulajdonságok nem nagyon számítanak, bár elképzelhető, hogy másnak az is számít.


Viszont szerintem, a szülőnek kutya kötelessége kérés nélkül megmondani, amikor úgy látja, hogy a gyereke nem magához való párral kezd kapcsolatot. Időben, amikor még a gyerek képes tárgyilagos lenni.

2015. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

utolsó... aha.... szóval a szülő jobban tudja, mint a gyerek saját maga?? És amikor már 10-20 éve leéltek együtt , és minden ok, a szülő meg még mindig csak fújja, hogy nem jó?? nem fals ez egy kicsit??


A szülő "csak" szülő. Nem rendelkezik a ggereke tapasztalataival, érzéseivel, életével. A gyerekek pedig nemcsak a szülőktől tanulnak, nemcsak velük vannak egész életükben míg felnőnek. Honnan a fenéből tudná a szülő ki passzol a gyerekéhez??? nem ovodásokról van szó, hanem felnőtt emberekről saját élettel...


Szerintem a szülőnek kutya kötelessége elfogadni bárkit választ a gyereke. Nem a szülő kell vele éljen. És nem az ő életéről van szó. Jobb családokban így szokás.

2015. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%

21.22

Én nem arról írtam, hogy ki "passzol" a gyerekhez, hanem azt, hogy ki nyilvánvalóan nem.

Ha a szülő nem szól, a gyerek joggal kéri számon, hogy miért nem szólt.


Nem tetszik ez a divatosan használt "saját" élete kifejezés sem; saját ez, saját az. Igazából lakatlan szigeten élnénk,vagy mi? Nem is szólva arról, hogy hány ember éli úgy a "saját" életét, hogy teljesen kiszolgáltatja magát a párjának, és föl sem ismeri, hogy mi történik, annyira hozzászokik idővel.

Nem olyan egyszerű ez a gyakorlatban.

2015. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

"Ha a szülő nem szól, a gyerek joggal kéri számon, hogy miért nem szólt."


Azért, fiam/lányom, mert ez a te életed, neked kell majd vele együtt élned, nem nekem.

És mivel te felnőtt vagy, ennek a döntésnek a felelősségét ne akard rám kenni, hanem vállald föl magad!


Én ezt válaszolnám!

2015. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
12%

10.07.


A baj az, hogy hiába másnak az élete; akár gyerek, akár szülő, akár barát; azért nekünk fáj az ő hibája, nem?


És ha én látom, nem tarthatom meg magamnak. Akarom én évek múlva magamnak a lelkiismeretfurdalást, hogy már sokkal előbb kellett volna szólnom? Nem. Inkább vállalom ma a konfliktust.

És ez más, a gyereknek káros dologra is vonatkozik. A szélesebb, több élettapasztalat kötelez.

2015. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%

És nálad van a bölcsek köve, hogy előre tudd, hogy ők nem illenek össze és boldogtalanok lesznek?


Rengeteg szülő teszi tönkre gyereke életét, hogy ő biztos benne, hogy jobban tudja, milyen párt vagy milyen pályát kell választania a gyerekének, hogyan kell élnie stb. Itt a GYK-n is valóságos rémtörténeteket lehet olvasni olyan szülőkről, akik merő jószándékkal teszik tönkre gyerekük életét.


Normális esetben a nevelésed a garancia arra, hogy a gyereked nagyon rosszul nem választ.


De mi a választás? Neki is joga van a tévedéseihez. Az, hogy jár egy évig egy partnerrel, nem jelenti azt, hogy sosem fog rájönni, miért nem illik hozzá az a partner. És ebből a tévedésből rengeteg tapasztalatot tanulhat. Az élettapasztalatot magunknak kell megszerezni! Az nem élettapasztalat, hogy anyukám megmondta és én engedelmeskedem!

2015. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
25# az ilyen szülők jutnak oda, hogy évek múlva nincs is kinek szólni, hogy te már akkor tudtad, mert a gyereked már rég elmenekült.
2015. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
14%

17.20.


A nevelés semmire nem garancia. Mint ahogy semmi másra az életben nincs garancia. Persze van, a változásra.


A pszichológia mindent felülír. tanulmányokaz jelentetnek meg, könyveket írnak részletekbe menő útmutatással, hogy hogyan kell az élet minden területén manipulálni különböző személyiségű embereket.

Vannak ilyen könyvek nők-férfiak bepányvázására is.

Az egyetlen dolog, ami miatt sikeresek ezek a praktikák, az az emberek - család, barátok, munkatársak- egymástól való elszigeteltsége.

Hogy azt mondjuk, mindenki élje a saját életét, a saját hibáival. Hogy már magunk is keverjük a fogalmakat.


Ebből élnek jól meg a pszichológusok.

2015. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
55%

Amit eddig írtál, nekem abból az jön le, hogy te próbálnád (vagy próbálod, vagy próbáltad) manipulálni a gyerekedet az általad helyesnek vélt dolgok érdekében.

És hogy teljesen vak vagy mások érveire, csak a magadét tudod elfogadni.

Ez már önmagában erős kételyeket ébreszt bennem, hogy jót tennél-e (tettél-e) a gyerekeddel.


Mindenesetre én hálát adok az égieknek, hogy nem olyan szüleim vannak, mint te, 48%-os!

2015. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
22%

Goldmund, Goldmund, mennyire nincs igazad.


Engem próbáltak manipulálni, évekkel később derült ki, hogy hogyan.

2015. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!