Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözni vagy nem költözni? A...

Költözni vagy nem költözni? A párom akar én nem. Mit gondoltok erről vagy mit tennétek?

Figyelt kérdés

A párom szülei költözés előtt állnak. Olyan házat néztek ami két generációs, külön bejáratú.

Jóban vagyok a párom szüleivel de nem szeretnék velük lakni, méh így sem.

Viszont a párom menne, sőt ki is jelentette hogy ő megy a gyerekkel együtt biztos.

Hiába mondom neki a hátrányokat nem érdekli. Nagyon jóba vannak egymással, nagyon kompromiszum képesek. Soha nem veszekednek, de engem ez sem igazán győz meg.

Most egyszerűen nem tudom mit csináljak. Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem akarok velük költözni.



2015. dec. 15. 13:47
1 2 3 4 5
 31/44 Carragher_x ***** válasza:
4%

"biztosan nem én kapnám meg a felügyeleti jogot" - Miért? Veszélyezteted a gyereket? Tévhit, hogy ha vita van, akkor a nők kapják elsöprő arányban a gyereket, vmi 60-40 a bírósági statisztika az ilyen esetekben a nők javára hosszú ideje, egyáltalán nem reménytelen.


"Ide az albérletbe nem jelenthetem be." - Miért ne jelenthetnéd be? Nem engedi a tulaj? Más akadálya nem lehet.


"Ahova meg én vagyok bejelentve oda meg nagy herce hurca lenne" - Így van, inkább szakadj el a gyerekedtől, illetve tedd tönkre az életedet, mert "herce-hurca lenne" a megoldások egyike.

2015. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Carragher_x ***** válasza:
6%

Közben látom, hogy egyszerre írtunk. Hát nézd, a dolog nem aznap fog eldőlni, szóval ha kenyértörés lesz, azt jobb mielőbb lezavarni.


Egyébként köztes megoldásként felajánlhatod, hogy közelebb költöztök a szüleihez vmivel, de nem hozzájuk, meg melléjük. Egy úttal kereshettek olyan bérleményt, ahol épelméjű tulajdonos van és nem kényszerít törvénysértésre azáltal, hogy meghiúsítja a bejelentkezést.

2015. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
75%
A "házasodni" eredetileg szó azt jelentette, hogy a ifjú ember megházasodik, házas lesz. Lesz saját háza. Lehetőleg az utca másik végén, a szülőktől messze. A régi öregek ugyanis tudták, hogy a generációk együttélése hosszú távon nem egészséges. Ideig-óráig talán kényelmes megoldás, de jóra nem vezet, az tuti.
2015. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Azt megértem, hogy lakóhelyként nem engedett a tulaj bejelentkezni, de tartózkodási helyként sem?

Mondjuk így én biztos nem béreltem volna ki. Orvosi ellátástól kezdve a gyerek óvodába, iskolába járatásáig mindenhol lényeges, hogy körzetesek vagytok-e vagy sem.

Na mindegy, ezen most már úgysem tudsz változtatni...

2015. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Carragher_x ***** válasza:
10%

"Azt megértem, hogy lakóhelyként nem engedett a tulaj bejelentkezni, de tartózkodási helyként sem?"


Komolyan érdekelne, hogy mitől érted meg? Ez az egyik legnagyobb közkeletű baromság.

2015. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 acelsziv ***** válasza:
7%
Pl attól, hogy jó eséllyel feketén bérelik a kérót.
2015. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Carragher_x ***** válasza:
30%
És ennek mi köze a lakcímbejelentéshez? Az égvilágon semmi. A bérleti jogviszony nem a lakcímbejelentéstől valósul meg, az csupán egy a bérlőre vonatkozó törvényi kötelezettség, amiben egyébként a bérbeadó nem akadályozhat. Ha nem enged bejelentkezni konkrétan törvénysértést követ el, mivel nincs joga dönteni a dologról.
2015. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám az együttélést, bizonyos feltételekkel. Ha nem működik a dolog, bármikor elköltözhettek.


"Hiába mondom neki a hátrányokat nem érdekli." Milyen hátrányai lennének? Azt írtad, hogy jóban vagy a szüleivel. Ha nem szólnak bele az életetekbe, akkor még előnyös is lehet. Semmivel sem lehet rosszabb anyósékkal lakni (ha normálisak), mint egy panellakásban vagy társas házban, ahol a szomszédokat nem válogathatod meg.

2015. dec. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
33-as:azért szerintem olvass utána, hogy a régi időkben a vidéki, falusi Magyarországon mennyire volt jellemző több generáció együtt elese... megsugom, nagyon!
2015. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
44%

A kerdezonek szerintem többek között az sem célja, hogy egyedül elkezdjen nevelni egy 1 éves gyereket, és ezzel elszakítani az anyától!

Kérdező, a papucsozo, nyuszizo hozzászólók szerintem szintén ne befolyasoljanak a dontesben. Gondold át még egyszer te is, rengeteg előnye is van egy ilyen osszekoltozesnek...

2015. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!