Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tiszteletlenség, ha a szülők...

Tiszteletlenség, ha a szülők mennek karácsonyra a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Párommal külön háztartásban élünk,első közös,külön töltött karácsonyunk lenne. Párom 31/F,én 30/N vagyok. 24-ét úgymond kikértük mindkét oldalról,hogy szeretnénk külön,kettesben tölteni,25-én csak 5 km-t kell menni az én családomhoz,és azt is valószínűleg apukám vezeti le,eljön értünk,mert közben mindketten megbetegedtünk,lázasan fekszünk itthon. Úgy volt,hogy párom szüleihez 26-án megyünk,már ezen is megsértődtek,hogy miért 26-án,mert ők huszadrangúak,miért nem az én családomhoz megyünk 26-án,hogy legyenek ők a huszadrangúak. De most,hogy lebetegedtünk,felhívtuk őket,hogy jöjjenek ők 26-án,várjuk őket szeretettel. Kaja úgyis lesz,a szobában meg elmozgunk valahogy lázasan is,de 60 km-t veszélyes hegyi terepen most nem vezetnénk. Erre ma felhívott minket az apukája,hogy Ő ÚGY DÖNTÖTT,és ez a végleges,és megmásíthatatlan DÖNTÉSE,hogy 3 választásunk van: vagy 23-án,azaz holnap megyünk (amikor ma fel se bírtunk kelni a láztól),vagy 24-én (ezt világosan kértük mindkét oldaltól,hogy az a miénk),vagy 25-én megyünk,mert ők nem fognak jönni,mert nem játszunk olyat,hogy a hegy megy Mohamedhez. Szó szerint így,és ilyen stílusban támadtak le minket egyből. Ezután 45 percig hallgattuk mindkettőjüktől,hogy milyen hálátlanok vagyunk,hogy nekünk nem fontos a család,hogy nem tiszteljük őket,szülőket,mert az tiszteletlenség,ha nekik kell jönni. És ha nem megyünk,ők eladják az ajándékunkat. Mondtuk,hogy jó,akkor adjátok el. Erre jött az,hogy mi nem tiszteljük azt a munkát,amiből az ajándékot vették,biztos azért nem,mert apukája szakmunkás,mi meg diplomások vagyunk. Tiltakoztunk,hogy szó nincs erről. Mondtuk,hogy ha nem lennénk betegek,akkor is jöhetnének ők is,mert még nem látták,hol lakunk,hogyan élünk,büszkén megmutattuk volna,mert nem albérlet,ketten hoztuk össze a sajátot,még nem is látták. Autójuk is van,ahogy nekünk is. Ti mit gondoltok erről?

2015. dec. 22. 19:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

Vagy "vidám" hangon közlitek velük, hogy jó a holnap, ha a kedves papa eljön értetek és haza is visz utána.

Na erre mit mondanának a szülők?

2015. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
21%

Itt azért befigyel a többiek által leírtak mellett valami irigység/önértékelési probléma is após részéről a "mert ti diplomások, én szakmunkás" duma miatt.

Gondolom sehol nincs tekintélye (milyen beosztásban dolgozik? alkalmazott?), így ilyen helyzetekben próbál ő lenni a Jani.

2015. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Alkalmazott,fizikai szakmunkás,anno a saját szülei is kitagadták,mert a húga volt a kedvenc.

Ezt is mondták,hogy csak felesben vállalják az utat,busszal akkor is el kellene mennünk,és csak hazafelé hoznának haza. Buszozást meg még úgyse vállaltuk.

2015. dec. 22. 20:16
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

. Miért nem a kedves párod tárgyalta le az egészet a kedves apukájával? Valószínűleg a te személyed még jobban irritálta az apósodat ebben a helyzetben.

ha pedig betegek vagytok, nem kell mászkálni sehova sem. Főleg nem idősebbekhez. Mert azok már könnyebben kapnak el betegséget.

Ha felépültök hamar, meg lehet mindkét szülőpárral beszélni, hogy pótkarácsonyoztok a két ünnep között.

2015. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Most hívtuk őket vissza,kikapcsolták a telefonjukat,nem hajlandók velünk beszélni. Párom lassan idegösszeroppanást kap,nem tudja nem felvenni a dolgot.
2015. dec. 22. 20:20
 16/31 A kérdező kommentje:
Négyen beszéltünk,ők is kihangosították a telefont,meg mi is. Sajnos a párom köpni-nyelni nem tudott,mikor letámadták,csak hebegett-habogott.
2015. dec. 22. 20:23
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

Ebben a helyzetben sehova sem mennék, a te szüleidhez se. Miért jó lázasan kínlódni és mindenkit összefertőzni, ahelyett, hogy otthon kifeküdnétek a bajt? Két ünnep között is lehet látogatni, amikor már jobban vagytok. Szerintem sem kéne ebből ügyet csinálnia, gondolom, ha előző nap nem mennétek a szüleidhez, nem is lett volna balhé.

Annak idején anyósomtól hallgattam a rikácsolást, hogy "az a gyerek mindig beteg?!!", amikor felhívtam karácsony előtti nap, hogy ne várjanak, kórházban vagyunk, mert a 1,5 éves gyerekünknek tüdőgyulladása van. Lehet, hogy bunkóság, de 2 perc után én csaptam le a telefont - ha valakinek ez a reakciója komoly egészségügyi problémára, azzal nem kell foglalkozni.

2015. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%
Lezarnam az egeszet a francba es onnantol kezdve elfelejtenem az egeszz csaladi karacsonyosdit.
2015. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
0%

Sok minden megváltozik, ha unokák lesznek.

Gyakorlatból tudom!

2015. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ezért utálom már a karácsonyt,mert mindkét oldalról mindig rángattak minket,és ez karácsonykor élesedik igazán. Az is beszédes,hogy a lakásunkat ők egyszer sem látták,az én szüleim meg egyszer,ott anyukámnak kellett könyörögni. Mindkét oldal nagyon erős,állandóan ledumálnak minket a *csába úgy,hogy mindig mi vagyunk a szemetek. Párom reakciója se tetszik. Most azért rontjuk el az első közös ünnepünket magunknak is,mert maga alá került,velem nem beszél,csak fejére húzta a takarót,hogy ő nem akar rosszban lenni a szüleivel,és kész. Holott az én anyukámmal azóta vagyunk rosszban,ahogy őt megismertem,nem fogadta el a kapcsolatunkat,és azt a terhet nekem kell cipelnem őérte,de az láthatóan nem számít neki,csak az ő szülei.
2015. dec. 22. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!