Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tiszteletlenség, ha a szülők...

Tiszteletlenség, ha a szülők mennek karácsonyra a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Párommal külön háztartásban élünk,első közös,külön töltött karácsonyunk lenne. Párom 31/F,én 30/N vagyok. 24-ét úgymond kikértük mindkét oldalról,hogy szeretnénk külön,kettesben tölteni,25-én csak 5 km-t kell menni az én családomhoz,és azt is valószínűleg apukám vezeti le,eljön értünk,mert közben mindketten megbetegedtünk,lázasan fekszünk itthon. Úgy volt,hogy párom szüleihez 26-án megyünk,már ezen is megsértődtek,hogy miért 26-án,mert ők huszadrangúak,miért nem az én családomhoz megyünk 26-án,hogy legyenek ők a huszadrangúak. De most,hogy lebetegedtünk,felhívtuk őket,hogy jöjjenek ők 26-án,várjuk őket szeretettel. Kaja úgyis lesz,a szobában meg elmozgunk valahogy lázasan is,de 60 km-t veszélyes hegyi terepen most nem vezetnénk. Erre ma felhívott minket az apukája,hogy Ő ÚGY DÖNTÖTT,és ez a végleges,és megmásíthatatlan DÖNTÉSE,hogy 3 választásunk van: vagy 23-án,azaz holnap megyünk (amikor ma fel se bírtunk kelni a láztól),vagy 24-én (ezt világosan kértük mindkét oldaltól,hogy az a miénk),vagy 25-én megyünk,mert ők nem fognak jönni,mert nem játszunk olyat,hogy a hegy megy Mohamedhez. Szó szerint így,és ilyen stílusban támadtak le minket egyből. Ezután 45 percig hallgattuk mindkettőjüktől,hogy milyen hálátlanok vagyunk,hogy nekünk nem fontos a család,hogy nem tiszteljük őket,szülőket,mert az tiszteletlenség,ha nekik kell jönni. És ha nem megyünk,ők eladják az ajándékunkat. Mondtuk,hogy jó,akkor adjátok el. Erre jött az,hogy mi nem tiszteljük azt a munkát,amiből az ajándékot vették,biztos azért nem,mert apukája szakmunkás,mi meg diplomások vagyunk. Tiltakoztunk,hogy szó nincs erről. Mondtuk,hogy ha nem lennénk betegek,akkor is jöhetnének ők is,mert még nem látták,hol lakunk,hogyan élünk,büszkén megmutattuk volna,mert nem albérlet,ketten hoztuk össze a sajátot,még nem is látták. Autójuk is van,ahogy nekünk is. Ti mit gondoltok erről?

2015. dec. 22. 19:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem akar rosszban lenni a szüleivel, de a szülő sem dirigálhat a felnőtt gyerekének, nem zsarolhatja érzelmileg sem. Meg KELL tanulnotok nemet mondani, és kész.

Sehová nem mennék karácsonykor. Otthon kúrálnám magunkat, és nem lenne vita, feszültség, veszekedés, duzzogás.

2015. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Istenem, 3 nap van 25-ig, de nem tudtok 5 km-t vezetni majd? Akkor nagyon betegek lehettek...


De ma ilyen nap van.

Zaklat apám, aztán az apósom

Beteg a gyerek, betegek vagyunk, mi legyen...

2015. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Olvasd már végig,legyél szíves.
2015. dec. 22. 21:10
 24/31 anonim ***** válasza:
97%

Nem a távolság a lényeg. Betegen, lázasan a szomszéd utcába se kell átmenni, a saját és mások egészsége érdekében. Otthon kell gyógyulni, nem vendégségben, akár karácsony van, akár nincs.

Tuti nem várnám el a gyerekemtől, hogy hozzám mászkáljon, amikor dögrováson van, hanem én mennék át hozzá pár percre, egy kis forró levessel vagy diétás kajával (attól függ, mi baja), megkérdezni, segíthetek-e, vagy boldogulnak nélkülem is. Ajándék odaad, és hátraarc.:-)

2015. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

"Ezután 45 percig hallgattuk mindkettőjüktől,hogy milyen hálátlanok vagyunk,hogy nekünk nem fontos a család,hogy nem tiszteljük őket,szülőket,mert az tiszteletlenség,ha nekik kell jönni."


MINEK hallgatjátok öket 45!!! PERCEN keresztül? Én 10 perc után kikapcsoltam volna a telefont.


Emellett 30 év fölött már nem kellene a hisztis szülökkel foglalkozni, ha nem akarnak jöni hozzátok, amikor betegek vagytok, akkor karácsonyoztok nélkülük.

2015. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%

Jelenleg otthon lazasan fekszetek. De a 25-e meg messze van. Nem helyes, hogy az aposod kilatasba helyezte az ajandekok ertekesiteset. De en talan elengedtem volna ezt a kijelentest a fülem mellett. Olaj volt a tüzre, (a)hogy reagaltatok: "jo, akkor adjatok el". Az aposotoknak - az alacsonyabb iskolai kepesites miatt - nagy a kisebbsegi erzese veletek szemben. Talan diplomatikusabb lett volna ugy fogalmazni, hogy akkor jöttök 25-en, ha mar "vezetökepes allapotban" lesztek.

Ha en annyira lazas beteg lennek, mint te, akkor ezt a hosszu kerdest nem tudtam volna kiirni a GYIK-ra. Ha az aposod ugy erzi, hogy nem veszitek öt komolyan, talan nem egeszen "levegöböl kapott" gondolat.

2015. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 acelsziv ***** válasza:
74%

Azért az meredek, hogy túl a harmadik X -en még mindig nem bújtatok ki a szülők valagából.

Mert egyáltalán nem viselkedtek párként. Csak két ember összezárva akiket a szülők rángatnak hátulról és megy a torzsalkodás. Ideje volna gerincet növeszteni és leoltani a két oldalt.

Betegen meg nem megyünk sehová hiába óbégatnak. Pihenni kell és gyógyulni.

2015. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha két ember lázas beteg, akkor nem megy vendégségbe és vendéget sem fogad!!

Tök mindegy, hogy éppen mekkora ünnep van vagy nincs.


Legalábbis a normális családoknál!

2015. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
53%

küldenék egy sms-t h akkor várjuk őket mikor lenyugodtak mert betegen kizárt h kocsiba üljetek és levezessetek


ha nem jönnek akkor nem ...

ezen nem akadnék ki

2015. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%

Megoldanám: egyik évben egyik jön 25-én, másik évben a másik.

Három gyerekünk van. Körforgásszerűen minden évben másiknál vagyunk 24-én, Istnván napra mindenki hazajön, s akkor van együtt az egész család, menyedtül, vejestül, unokástul. :)

2015. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!