Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti a párotok kedvéért laknátok...

Ti a párotok kedvéért laknátok időszakosan az anyóséknál, úgy, hogy közben az nektek egy rémálom?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, tervezzük az összeköltözést, de egyelőre még gyűjtünk a lakásra(1-2 éven belül lenne aktuális).

Párom másik városba jár dolgozni, ingázik, hogy többet lehessen velem és a családjával, illetve itthon. Én most vizsgára készülök, úgyhogy nem dolgozom jelenleg.


Párom kitalálta, hogy felváltva legyünk az én szüleimnél és az ő szüleinél (1-2 hét). Ebbe én nem akartam belemenni, mert a családjában mindenki nehéz eset. Igazából semleges a viszonyom a szüleivel, a testvére viszont egyenesen gyűlöl, valószínűleg azért, mert féltékeny rám. Ő állandóan ássa a kapcsolatunkat, beárul anyósnak, ha valamin összeveszünk, ekéz a páromnak stb. Párom eddig nála lakott albérletben, úgyhogy amióta ingázik és nem vele él, ezért is gyűlöl, mert neki nincs semmilyen férfi az életében.


Anyósom folyton parancsoló hangnemben beszél, mintha a katonaságnál lennénk, kedves hangon még nem hallottam soha megszólalni. Egyfolytában beszólogat a rend miatt, hogy meddig maradunk fenn, mikor iszunk kávét vagy hogy hova megyünk. Legutóbb az volt a baja, hogy fejből kell tudnom főzni (és nem receptből), és minden nap meleg ételt kell a párom elé tennem, mert ha nem az már rég rossz. Persze a párom megvédett, hogy ő is szeretne főzni és együtt is, ha van rá mód, meg majd aki épp ráér munka után. Valamint kijelentette, hogy ő majd megtanít minket a rendre, meg mindenre.

Amióta náluk vagyok folyton 110%-ig figyelek a rendre, tisztaságra, mosogatok, törölgetek, pakolok, élére hajtva teszem be a ruhákat a szekrénybe, de mindig talál valamit, ami nem tetszik neki.

Megőrülök ettől, hogy folyton ezen kell gondolkoznom, hogy mindent tökéletesen csináltam-e és ha igen, akkor megint mit fog mégis kitalálni, ami miatt beszólhat.


Após nem sok vizet zavar, mert általában hiperudvarias, de amikor nem, akkor aztán a legalja undorító mocskolódások hagyják el a száját, a leggusztustalanabb stílusban, ami csak létezik. De korábban többször eljátszotta már, hogy nekem ecsetelgette, hogy mennyire semmirekellő és haszontalan idióta nyomorék a párom, aki nem ért semmilyen műszaki dologhoz, pedig az a férfi dolga. Természetesen nem tudok ezzel egyetérteni, akármennyire győzköd, mert vele ellentétben én szeretem...


Az előzményekhez tartozik, hogy amióta együtt vagyunk a párommal rendszeresen összebalhéztak, bántották, megalázták, szó szerint kijelentették, hogy ő csak egy rabszolga, aki ugorjon, amikor ők mondják. Emellett semennyi tiszteletet nem adnak meg neki, csak mintha valami utolsó pondró lenne, úgy beszélnek sokszor vele. Ez engem nagyon bánt, főleg, hogy nem szólhatok bele, mert ha megmondom a véleményem, akkor bizonyára többet ők sem fogják akarni, hogy menjek és valószínűleg én se mennék.


A probléma ott kezdődik, hogy párom mélységesen tiszteli a szüleit ennek ellenére, és az ő kedvéért nem szólok vissza, mert ő akarja, hogy jóban legyünk. Én legszívesebben soha nem mennék oda, mert ezeket a dolgokat nem tudom elfelejteni, se megbocsátani nekik.


Most ameddig a párom dolgozik nekem náluk kell lennem az apóssal és tanulni, és nem mehetek sehova még haza se, mert akkor párom szerint menekülök haza és nem teszek meg érte ennyit, hogy megpróbáljam. Mert szerinte, majd ettől jóban leszünk. Én meg kuksolok a szobában és görcsben van a gyomrom ettől a bezártságtól, hogy tilos elmennem, mert akkor az anyósék és a párom is megsértődik rám.


Számomra ez az egész egy rémálom, de a párom kedvéért próbálkoztam, de már eljöttem ma haza, ami miatt összeveszett velem. Szerinte én nem próbálkozok és nem feszegetem a határokat, meg nem erőltetem a dolgot egyáltalán. Így igazából nem is éri meg, hogy ha ezt nullára minősíti emiatt.


Ti mennyit tennétek meg a párotok kedvéért, amikor valamit a hátatok közepére se kívántok?


Előre is köszönöm, ha elolvastad. Muszáj volt kiírnom magamból...



2016. ápr. 7. 15:05
1 2 3 4
 21/39 acelsziv ***** válasza:
100%

Olvasd el még egyszer a hozzászólásom második felét. Ez a probléma nem jelenidejű, hanem előrevetíti az egész jövőtöket amíg anyósékat el nem viszi az ördög.

Itt már nem a pároddal kell beszélned hisz ő is ellened fordul, ha nem nyalsz az anyjáéknak akik - ahogy írtam - fontosabbak, mint te és mindig előtted lesznek prioritásban. Inkább gondold át a dolgaidat és nézd meg, hogy megéri -e ilyen emberhez kötnöd magadat.

2016. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz szándékkal írom, amit írok, csak kérlek rá, hogy gondold ezeket végig.


"A párom szerint a mi családunk a nem normális, mert hogy mi tojunk egymásra, csak mert nem szólunk bele a másik életébe. Amikor ő van nálunk, akkor neki senki nem szól be semmiért, el se várnak tőle semmit, nem akarják megtanítani semmire, mindenki kedveli és elfogadja őt. "


Akkor most ülj le, hunyd be a szemed, és képzeld el, hogy van egy kisgyereketek. Olyan nemű, amit szeretnél elképzelni. Tíz éves kor alatt. Képzeld el, hogy összetör egy vázát (véletlenül), vagy nem tökéletes szendvicset csinál magának uzsonnára.


A párod pontosan úgy fog reagálni a gyereketek tetteire, ahogy a szüleitől látta otthon, mert ezt tartja normálisnak. Őt nem zavarja, hogy a szülei beszólnak neki, ő ebben kényelmesen elvan, és később ilyen lesz az ő személyisége is, ahogy egyre idősebb lesz.


Te is pontosan úgy fogsz reagálni a gyereketek tetteire, ahogy te láttad otthon. Te azt tartod normálisnak, hogy a családtagok nem ordítanak egymással, ha rosszul áll egy szalvéta. Tehát te sem fogsz ordítani a gyerekkel torkod szakadtából, ellenben nézheted majd a párod reakcióját.


Most is van már egy gyerek a kapcsolatban, meg is mondom, ki az:


Te.


A párod tesz azzá. Ott ülsz a szobában, rettegsz, hogy az anyós rád töri az ajtót, és beleköt valami mondvacsinált hülyeségbe, te meg nem mozdulhatsz el onnan, csak mert a_ párod_azt_mondta.


Kérlek, hogy gondold át ezeket a dolgokat. Nem rossz szándékból írtam: ismerek olyan családokat, ahol ez a folyamatos beszólgatás megy, és én se viselem el. Most szereted a párod, de próbáld meg egy kicsit kívülről nézni a viselkedését, azt is, amit veled csinál. A saját érdekedben.


Hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak: Nem szólnék a nekem beszólogató anyóshoz és apóshoz, meg se látogatnám őket, nem még, hogy ott lakjak. Engem is ugyanúgy idegesítene a szituáció, mint most téged.


27N

2016. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem laknék. Sőt vizsgaidőszakban még a saját szüleimmel se kívántam egy fedél alatt lakni, maradtam a koliban.
2016. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

nagyon ajánlom, hogy egy pár hónapot lakjál a kedves pároddal mielőtt kölcsönbe verítek magatokat és ingatlant vesztek.


talán majd oda is bezár?

én kidobnám az fix

2016. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó természetű emberek, vagy egyenesen tündérek lennének a Párom szülei, akkor sem szeretnék velük élni, az meg, amit leírtál, nekem egy rémálom lenne.


Őszintén szólva azt is nehezen képzelem el, hogy olyan férfihoz kössem az életemet, aki gyakorlatilag belekényszerít(ene) egy olyan élethelyzetbe, amiben én nem hogy nem érzem jól magam, hanem kifejezetten a lelki egészségem rovására meg, másrészt felnőtt, dolgozó férfi létére még olyan szinten nem vált le a köldökzsinórról, hogy a szülei érzelmi játszmáinak az áldozata, ezt érzi normálisnak és természetesnek, és tőlem is azt várná, hogy az egészséges önbecsülésemet félretéve én ugyanennek tegyem ki magam.


Tényleg nem szeretném megbántani az érzéseidet, de a leírtak alapján nekem az a benyomásom, hogy a párodnak teljesen torz képe van arról, hogy hogyan működik egy többé-kevésbé normális család, és hogyan nem.


Te úgy érzed egyébként, hogy téged egyenrangú partnerként kezel ebben a kapcsolatban, és fontos neki, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyél?

2016. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
95%
"rémálom, szenvedés, lakás, együttélés, beszólás, küzdelem, bezártság, fogság, kalitka, anyós". Tudod, mit csináltam? Bemásoltam ide a hívószavaidat... Önmagáért beszél! Szerintem az életedet mentetted meg azzal, hogy feltetted ide ezt a kérdést. A választ tudat alatt már meg is fogalmaztad magadnak. Ennek a kapcsolatnak véget kell vetni.
2016. ápr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt a legfőbb probléma nem anyósékkal van, hanem a pároddal. Már kezdik átmosni az agyad, hogy még Te érzed Magad rosszul. Mi az, hogy ha ott Vagy náluk nem oda mész ahova akarsz, azzal akivel akarsz, akkro amikor akarsz ? Az a baj, hogy ha Ti együtt is maradtok és még külön is költöztök akkor sem lesz jobb, csak máshogy lesz rossz. Előre lehetne vetíteni a következő 5-10 évet. Talán 10 éve nem lesz, mert ha össze is házasodtok talán el is fogsz válni arra, mert pokol lesz. Semmi önálló döntésed nem lesz, csak mint egy bábú.
2016. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb menj el anyóséktól, míg gyomorfekélyt nem kapsz, vagy infarktust.
2016. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Újra beszéltem vele. Azt mondta a párom, hogy ez egy folyamat, ami alatt a szülei láthatják, hogy képesek vagyunk felnőtt módjára kezelni a dolgainkat.

Szerinte a szülőknek van köze ahhoz, hogy én milyen vagyok, és hogy milyen a kapcsolatunk és jó, ha véleményezik, de beleszólásuk állítólag nincs.

Azt is mondta, hogy az idős szülei olyanok, mint a gyerekek, ezért fokozatosan kell őket hozzászoktatni, hogy egyre kevesebbet lesz otthon és, hogy nem tud egyfolytában segíteni nekik.

Én viszont nem értem az összefüggést a költözzünk oda 2 hetente 1 hétre és a leválás között. Valamint szerintem ez pont arra jó, hogy megnézhessek, hogy mit NEM vagyunk képesek jól csinálni az ő meglátásuk szerint.

Szeretne a családjukba integrálni engem és ő ezt nálunk nem érzi, mert anyáék keveset beszélnek vele szerinte. (Azért szoktak kezdeményezni és rendszerint ő sem görgeti a beszélgetést tovább.)

Minden fényképet meg kellett néznem a szüleiről fiatal korukból, az enyéimet is megmutattam neki, de fél perc alatt végigpörgette...

2016. ápr. 11. 17:51
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Az itt a legnagyobb baj, hogy még mindig nem látod, hol a hiba..


Igen, a barátodban. Hazudhatsz magadnak, hordhatod a szemellenzőt, de majd egyszer te is rájössz, mennyi időt elpazaroltál egy olyan kapcsolatra, ahol soha nem érsz apucianyuci nyomába, sosem leszel prioritás, ahol nem fontosak az érzéseid, vágyaid.

2016. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!