Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti a párotok kedvéért laknátok...

Ti a párotok kedvéért laknátok időszakosan az anyóséknál, úgy, hogy közben az nektek egy rémálom?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, tervezzük az összeköltözést, de egyelőre még gyűjtünk a lakásra(1-2 éven belül lenne aktuális).

Párom másik városba jár dolgozni, ingázik, hogy többet lehessen velem és a családjával, illetve itthon. Én most vizsgára készülök, úgyhogy nem dolgozom jelenleg.


Párom kitalálta, hogy felváltva legyünk az én szüleimnél és az ő szüleinél (1-2 hét). Ebbe én nem akartam belemenni, mert a családjában mindenki nehéz eset. Igazából semleges a viszonyom a szüleivel, a testvére viszont egyenesen gyűlöl, valószínűleg azért, mert féltékeny rám. Ő állandóan ássa a kapcsolatunkat, beárul anyósnak, ha valamin összeveszünk, ekéz a páromnak stb. Párom eddig nála lakott albérletben, úgyhogy amióta ingázik és nem vele él, ezért is gyűlöl, mert neki nincs semmilyen férfi az életében.


Anyósom folyton parancsoló hangnemben beszél, mintha a katonaságnál lennénk, kedves hangon még nem hallottam soha megszólalni. Egyfolytában beszólogat a rend miatt, hogy meddig maradunk fenn, mikor iszunk kávét vagy hogy hova megyünk. Legutóbb az volt a baja, hogy fejből kell tudnom főzni (és nem receptből), és minden nap meleg ételt kell a párom elé tennem, mert ha nem az már rég rossz. Persze a párom megvédett, hogy ő is szeretne főzni és együtt is, ha van rá mód, meg majd aki épp ráér munka után. Valamint kijelentette, hogy ő majd megtanít minket a rendre, meg mindenre.

Amióta náluk vagyok folyton 110%-ig figyelek a rendre, tisztaságra, mosogatok, törölgetek, pakolok, élére hajtva teszem be a ruhákat a szekrénybe, de mindig talál valamit, ami nem tetszik neki.

Megőrülök ettől, hogy folyton ezen kell gondolkoznom, hogy mindent tökéletesen csináltam-e és ha igen, akkor megint mit fog mégis kitalálni, ami miatt beszólhat.


Após nem sok vizet zavar, mert általában hiperudvarias, de amikor nem, akkor aztán a legalja undorító mocskolódások hagyják el a száját, a leggusztustalanabb stílusban, ami csak létezik. De korábban többször eljátszotta már, hogy nekem ecsetelgette, hogy mennyire semmirekellő és haszontalan idióta nyomorék a párom, aki nem ért semmilyen műszaki dologhoz, pedig az a férfi dolga. Természetesen nem tudok ezzel egyetérteni, akármennyire győzköd, mert vele ellentétben én szeretem...


Az előzményekhez tartozik, hogy amióta együtt vagyunk a párommal rendszeresen összebalhéztak, bántották, megalázták, szó szerint kijelentették, hogy ő csak egy rabszolga, aki ugorjon, amikor ők mondják. Emellett semennyi tiszteletet nem adnak meg neki, csak mintha valami utolsó pondró lenne, úgy beszélnek sokszor vele. Ez engem nagyon bánt, főleg, hogy nem szólhatok bele, mert ha megmondom a véleményem, akkor bizonyára többet ők sem fogják akarni, hogy menjek és valószínűleg én se mennék.


A probléma ott kezdődik, hogy párom mélységesen tiszteli a szüleit ennek ellenére, és az ő kedvéért nem szólok vissza, mert ő akarja, hogy jóban legyünk. Én legszívesebben soha nem mennék oda, mert ezeket a dolgokat nem tudom elfelejteni, se megbocsátani nekik.


Most ameddig a párom dolgozik nekem náluk kell lennem az apóssal és tanulni, és nem mehetek sehova még haza se, mert akkor párom szerint menekülök haza és nem teszek meg érte ennyit, hogy megpróbáljam. Mert szerinte, majd ettől jóban leszünk. Én meg kuksolok a szobában és görcsben van a gyomrom ettől a bezártságtól, hogy tilos elmennem, mert akkor az anyósék és a párom is megsértődik rám.


Számomra ez az egész egy rémálom, de a párom kedvéért próbálkoztam, de már eljöttem ma haza, ami miatt összeveszett velem. Szerinte én nem próbálkozok és nem feszegetem a határokat, meg nem erőltetem a dolgot egyáltalán. Így igazából nem is éri meg, hogy ha ezt nullára minősíti emiatt.


Ti mennyit tennétek meg a párotok kedvéért, amikor valamit a hátatok közepére se kívántok?


Előre is köszönöm, ha elolvastad. Muszáj volt kiírnom magamból...



2016. ápr. 7. 15:05
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a szülei tesztelgessenek meg nevelgessenek téged a saját kényükre-kedvükre, de te se vagy az ő idomárjuk. Nem kell neked ebbe a kapcsolatba beleragadni, mert ez neked nem jó. Ráadásul a fickót se érdekled. Boldogság helyett csak a gondokat hozza. Kapcsolatot befejezni, új kapcsolat felé nyitni, haladéktalanul. Teljesen értelmetlen az időt húzva a csodára várni.
2016. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

De én is úgy látom, hogy benne van a hiba. Illetve mindannyiunkban van, de ezt ő tudná egyedül megoldani, márpedig nem akarja.

Ezt érzem én is, hogy a családja mellett labdába sem rúghatok, mégha velük ellentétben én nem zsarolom és nem bántom. Félek a jövőnktől is, hogy gyereknevelés esetén(amit nagyon szeretne már) mennyire követnénk az otthoni mintákat, mert ha máskor nem ott biztosan válás lesz, ha ezt a stílust veszi elő mint az ő szülei...

Ettől eltekintve tényleg nagyon jól működik a kapcsolatunk. Így nagyon nehéz lenne szakítani, de nem tudok erről a dologról nem tudomást venni. És nagyon motoszkál a fejemben hogy így gyerek biztos hogy nem lesz. De így meg ha családot nem merek tervezni együtt, akkor sehova nem vezet a kapcsolat. :(

2016. ápr. 11. 18:37
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte a szülőknek van köze ahhoz, hogy én milyen vagyok, és hogy milyen a kapcsolatunk és jó, ha véleményezik, de beleszólásuk állítólag nincs."


Tényleg nincs?


"Anyósom folyton parancsoló hangnemben beszél, mintha a katonaságnál lennénk, kedves hangon még nem hallottam soha megszólalni. Egyfolytában beszólogat a rend miatt, hogy meddig maradunk fenn, mikor iszunk kávét vagy hogy hova megyünk. Legutóbb az volt a baja, hogy fejből kell tudnom főzni (és nem receptből) ...."


"Szeretne a családjukba integrálni engem"


"Az előzményekhez tartozik, hogy amióta együtt vagyunk a párommal rendszeresen összebalhéztak, bántották, megalázták, szó szerint kijelentették, hogy ő csak egy rabszolga, aki ugorjon, amikor ők mondják. Emellett semennyi tiszteletet nem adnak meg neki, csak mintha valami utolsó pondró lenne, úgy beszélnek sokszor vele."


Te szeretnél egy ilyen családba integrálódni, az ő értékrendjük szerint élni, és egy olyan férfival családot alapítani, aki a fenti szülői viselkedést követendő mintának tartja, (vagy egyáltalán elfogadhatónak), helyesnek, ellentétben a tiétekkel, ahol a szülők nem nem próbálnak meg felnőtt embereket irányítani, kontrollálni, utasítani, nevelni, "idomítani", érzelmileg manipulálni?

2016. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Azóta valami előrelépés?
2016. ápr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

(Nem olvastam el minden hozzászólást, bocs, ha Off van benne)

Leírtál olyan kulcsszavakat amik nálam kb fél perc után verték volna ki a biztosítékot! És nem csak az anyósék hanem a párom "felé" is!

pl.:

- "az ő kedvéért nem szólok vissza, mert ő akarja, hogy jóban legyünk"

Bakker valakit nem egy harmadik személy jókedve miatt kedvelünk!

- "folyton ezen kell gondolkoznom, hogy mindent tökéletesen csináltam-e"

Magadnak felelj meg.

- "náluk kell lennem az apóssal és tanulni, és nem mehetek sehova még haza se"

Basznám rájuk az ajtót! (nem tudtam finomabban kifejezni magam!)

- "mert akkor párom szerint menekülök haza és nem teszek meg érte ennyit"

Mennyit nem teszel meg érte? És mennyit nem teszel meg magadért?

- "Valamint kijelentette, hogy ő majd megtanít minket a rendre"

És akkor mi van, ha te szereted a kupit, a fiának meg így is jó vagy?

- "amióta együtt vagyunk a párommal rendszeresen összebalhéztak, bántották, megalázták, szó szerint kijelentették, hogy ő csak egy rabszolga, aki ugorjon, amikor ők mondják"

Mennyit "ad haza" párod? Lehet csak féltik az aranytojást tojó tyúkot?!

- "főleg, hogy nem szólhatok bele, mert ha megmondom a véleményem, akkor bizonyára többet ők sem fogják akarni, hogy menjek és valószínűleg én se mennék"

Mondjuk ez lenne a megoldás!



1 megoldás van albérlet! Ha nem megy a barátod akkor őt is ott kel hagynod!

Igazából már ennyiért ott kellene!

2016. ápr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a párom megértette és elfogadta, hogy ez nem lesz így...

De most hogy szabadságon van 1 hetet megint náluk vagyunk. Bár ez is kényszer mert mikor kértem hogy mostmár holnap legyünk nálunk rögtön elutasította, arra hivatkozva hogy neki itt a ház körül dolga van (fűnyírás, autómosás, ásás stb.) és a szabi után úgyse leszünk itt megint sokáig. (ebből gondolom hogy felfogta)

Viszont ma is balhé volt, ami miatt most sem tudok aludni mert görcsben van a gyomrom. Ugyanis hétvégén elhoztuk párom cuccait a nővérétől végleg, aki ott bőgött mintha párom meghalni készülne és nem látná soha többé. Anyós ráparancsolt a páromra hogy köszönje meg a lehetőséget hogy albérletben nála lakhatott...Ezután hazaúton anyós nehezményezte hogy rossz a testvéri kapcsolat köztük pedig sose tudhatják hogy a jövőben mikor szorulnak majd egymásra. Erre annyit mertem megjegyezni hogy nem érdekből kéne szeretniük egymást, mert az nem szeretet, hogy azért jópofizzunk, hátha egyszer kelleni fog valami a másiktól...

Na ezt mint ma kiderült anyós sértőnek tálalta, pedig csak rosszul fogalmazta meg a mondandóját, én pedig aszerint válaszoltam amit mondott. Ezt is úgy hallottam meg hogy a konyhában sutyorogta páromnak miközben a mosdóba mentem. Ezután párom megvédett de kiborult mert rájött jogy az anyja se szeret. Mivel anyós szerint minden megnyilvánulásom negatív, amiben van igazság, mivel nem merek megszólalni, csak ha már elpattan a cérna nálam is. Arról nem is beszélve hogy ő állandóan beszólogat, de persze az őt nem zavarja, hogy engem mennyire sért...

Na mindegy a szembesítés alatt megbeszéltük a dolgot, a párom megnyugodott, hogy visszaállt a rend és újra van remény, hogy minden álomszerű legyen, én viszont azóta is remegek az idegtől...Azon kattogok a szembesítés alatt milyen sértőket mondhattam még és mennyire kínos volt az egész. Hab a tortán hogy penészes pogácsát vacsoráztam, mert halkrém lett volna csak, amit nem szeretek. Tegnap reggelire pedig lejárt müzlit ettem, amit még hónapokkal ezelőtt vettünk csak nem voltunk itt, hogy megegyük, és mikor mondtam hogy nem szeretném megenni én voltam a "finnyás királylány".

Köszi, ha még olvassa valaki, a párom jókat horkol itt mellettem én meg ezen emésztem magam megint és holnap haza akarok menni végre... :(

2016. ápr. 20. 02:42
 37/39 acelsziv ***** válasza:
100%
Erre nincs mit mondani. Ezt a kakit már magadnak kavarod.
2016. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi az isten tart téged ennél az alaknál? Félsz, hogy egyedül maradsz? Jobb a gyomorgörcs, mint az ideiglenes egyedüllét? Nem lesz jobb, értsd már meg!
2016. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Savlekotő ***** válasza:
52%

Gondolom nem mentél haza,és továbbra is eszed a lejárt szemet a börtönödben,és már el is hiszed hogy ezt érdemled,és még mindig nem látod ki a probléma forrása.. Mert nem az anyósék.. Sajnálatos mikor valaki önként lesz látássérült. Azért valahol mélyen remélem hogy már futva el menekültél onnan mert ez nem élet..

70F

2020. aug. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!