Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Féltékeny anyós? Hagyjam rá?...

Féltékeny anyós? Hagyjam rá? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Én 24éves vagyok, a párom pedig 30.

Lassan 2éve vagyunk együtt, és az anyjával egyre nehezebben jövök ki. Tudni kell,hogy a párom szülei elváltak, és mi még nem élünk együtt a pasimmal, de most tervezünk közös lakást vagy házat venni. A szülei pedig elváltak, az anyukája egyedül él egy lakásban.

Hiába próbálok türelemmel és megértéssel lenni felé, egyszerűen nem tudom miért változott ilyesmi irányba.

ALapvetően a kapcsolatunk eleje óta szeretjük egymást.

Soha egy rossz szót nem mondott rám, ha ebéd van nála mindig áthív, kedves stb.


A kapcsolatunk elején, kb. havonta 1x vagy2havonta 1x volt nála ebéd, ahova hívta a páromat, a másik fiát (ugye a párom öccse) és engem.

De most hogy a pasimmal tervezzük a közös házat, egyre több a közös ebé.

Számomra kicsit olyan, mintha az anyja féltékeny lenne, és így akarna a középpontban maradni.


A fiúk átmennek hozzá, mert persze ebéd..meg csak az anyjuk...de tegnap is ott voltunk. És nekem az már sok,hogy folyton a 2fián lóg..."így raktam nektek vacsit...drágáim tegyétek a hűtőbe..." mindent a szájukba rág...

pERSZE KEDVES, HISZ HA MARADT AZ EBÉDBŐL NE DOBJA KI...ALAP HOGY ODAADJA A FIÚKNAK.


De engem ez annyira taszít.

Nem akartam szóvá tenni a páromnak, így inkább bújással és öleléssel magamra vontam a figyelmét.

Így kizökkent ebből az "anyucis körülugrálásból" és velem foglalkozott. Erre az anyja megsértődött, és előadta magát,elkezdett hangosabban és ingerültebben beszélgetni...mindenképpen középpontba akart kerülni.


Nem az zavar,hogy az anyukájuk kedves és törődik velük, hanem az hogy szabályosan ráakaszkodik a 2fiúra, és mostanában ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor megsértődik.


Ugye a párommal még külön lakunk, így anyuci még kiélheti a "jaj kisfiam rakok neked az ebédből,vidd haza"-de ha összeköltözünk akkor ez nyilván megszűnik.


Nem akarok undok lenni, mert nem akarom kizárni az életünkből, de szeretnék egy egészséges távolságot majd vele.

Én nem akarom,hogy késöbb ha lesz házunk vagy gyerek...beleszóljon az életünkbe...

és hozzáteszem,hogy ha nem megyek én is a közös ebédre, akkor megsértődik és én vagyok a különc...de elegem van abból,hogy egyre sűrübb a KÖTELEZŐ ebéd nála..már 2hetente simán van...eddig havonta volt.


És tudom,hogy a párom szereti az anyját,és tudom,hogy neki kellene lkeállítania, de meg vitát sem akarok azzzal hogy szídom az anyját.. de ha szóvá teszem hogy az anyja mostanában olyan minta fújna rám, akkor én vagyok a paranoiás...

Pedig annak ellenére hogy szeret, tutira féltékeny

És én ezt nm tudom hogyan kezelni.

Ráadásul a páromat (ő az idősebb fiú) jobban szereti, mint az öcsikét...és tudom,hogy örül hogy velem jár...de mostanában ha lát minket ölelkezni odébb zavar minket meg ilyenek...

Undorító


2016. ápr. 17. 11:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
56%
Istenem... Hogy lett párod ilyen mentalitással? Kérlek, ne szaporodj.
2016. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%

Mi hetente egyszer megyünk anyósékhoz vacsorára, pár órát ott töltünk. Ezenfelül általában egy héten egyszer anyós beugrik hozzánk, hoz kaját és egy kis időt tölt velünk. Nagyon szeretem anyósomat, és örülök annak is, ha kaját hoz, nekem annyival kevesebbet kell főzni, ráadásul finomakat csinál. Számomra fontos az, hogy a férjem tartsa a kapcsolatot a családjával, így az egészséges, és normális, kiegyensúlyozott az életünk. Nekem édesanyám nemrég halt meg, örülök annak, hogy a férjem még élvezheti az édesanyjával való kapcsolatot.

Szerintem az a gond, hogy riválisnak tekinted anyósodat (fel nem fogom, miért, egy anyósnak és egy feleségnek teljesen más a szerepe), és még nem jöttél rá, hogy párodnak is mennyire jót tesz az, hogy tartja a kapcsolatot az édesanyjával. Megpróbálhatod elszakítani őket egymástól, és kisajátítani a párodat csak magadnak, de szerintem te fogsz a legrosszabbul járni. Valahogy próbáld meg más szemszögből nézni a dolgokat, és ne csinálj problémát abból, amire igazából áldásként kellene tekinteni.

2016. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 omba ***** válasza:
68%

Én nem gondolom, hogy túlreagálod, ismerős helyzet.

Hova viszi haza vacsorára a cuccot a párod?

Az utolsó időszakban mindenki ingerült, te is - de nemsokára összeköltöztök, és akkor elkezdhetitek a ti közös életeteket, anyukától kicsit távolabbra szakadva.


Hátha ő is tud majd ehhez alkalmazkodni.

2016. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat. Én egyet nem értek. Miért kell a szülő előtt ölelkezni? Mivel az édesanyja egyedül él, nem lát mást csak, hogy előtte ölelgeted a fiát. Ő is veheti annak, hogy direkt csinálod mivel neki senkije nincs azzal, hogy féltékennyé tedd. Nem hiszem el, hogy nem bírjátok ki, hogy ne ölelgessétek meg puszilgassátok egymást pár óráig. Mi is szerelmesek vagyunk egymásba a párommal mégsem akkor enyeljünk mikor épp otthon vagyunk a családdal. 1. nem illik. 2. ez intim dolog - szerintem - ami két felnőtt ember dolga, másra nem tartozik.


26N

2016. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Azt gondolom hogy ezt a fajta babusgatosntorodest nem most kellene kielnie.hanem akkor kellett volna amikor kicsik voltak

A parom elmobdasa szerint nem volt jo gyerekkora es a szulei miatt foleg nem... Innentol kezdve ennyi a sztori.

Anyucinak meg van elettarsa csak nem laknak egyutt. Babusgassa ot.


Ismetelten elmondom hogy anyuci nem fogja fel hogy ez nem rola szol hanem rolunk. Nem az a bajom hogy kajat csomagol.hanem az hogy ha valaki esetleg vegre haza akar menni tole este 9kor akkor ne vagja be a durcat.

Es ne sertodjon meg azon ha a parom odahuz magahoz...


Anya es fia kozott van egeszseges hatar.

Nekem is van 2 felnott 32es 35eves batyam.

Erdekes. Anyam egyikkel sem ilyen. Habem betartja az egeszseges kereteket.


Es ha osszekoltozunk a parommal azt akkor sem fogom sem elviselni sem jo szemmel nezni hogy anya fobtoskodva hozza nekunk a kajat meg hasonlok.

Mert aki eddig nem foglalkozott a gyerekevel azbne 30ev utan kezdje el bepotolgatni mert ez az undorito viselkedes nem az enyem.


Es erdekes.

Az en szuleim is segitokeszek sot nalunk en vagyok a legkisebb gyerek.megis anyam tudja hol a hatar es ne akaszkodna soha rank mert ha azt mobdjuk hogy mennenk vagy ez meg ez nem kell akkor nem duzzog hanem megerti es nem eroszakoskodik.


Ennyi

2016. ápr. 17. 18:27
 26/37 anonim ***** válasza:
63%

Azzal hogy a monológod végére odatetted hogy "Ennyi", azzal igazad van és ez le van zárva? :)


Jobbat mondok. Idióta vagy.


Ennyi.

2016. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Es tisztan emlekszem arra hogy a kapcsolatunk elejen,mikor meg csak ismerkedtunk anyuci nyugodtabb volt...

Most hogy komolyodna a dolog koztunk, most o is teper...es kozos ebed...kozos kavezas...kozos ez kozos az.

Nem tudja felfogni azt hogy a 2fianak Eddig lett volna szuksege erre a torodesre...ne most...

Es az igenis ubdorito dolog tole hogy ha beszelek a parommal vagy osszenezunk akkor o elkezd tapsolni vagy felemeli a hangjat vagy szolongatja a paromat...higy ra kell figyelnunk...

Azert jomodor ide vagy oda..nehogymar vigyazba .testi kontakt nelkul kelljen ulnunk egymas mellett azzal az emberrel akivel ejjelente osszebujok

2016. ápr. 17. 18:32
 28/37 anonim ***** válasza:
22%
Le leszek pontozva, de én megértelek! Nálunk is hasonló volt a helyzet de nem ennyire betegesen... Az anyuka félti a fiát hogy elveszed (valamilyen szinten riválist lát benned) de közben tudja hogy szeretitek egymást és ennek örül is de mégis ő akar a központban lenni... Ha majd megtörténik az összeköltözés és eltelik egy kis idő akkor hidd el változni fog a helyzet! Ha látja hogy kezdesz "háziaskodni" akkor megnyugszik majd hogy a fia jó kezekben van. (Főzöl rá, mosol stb..) Sőt javaslom hogy akár süss otthon sütit és vigyél anyóséknak is, főleg az összeköltözés elején.. ;) Tudom mert dettó így voltam... Ha küldd majd nektek kaját (hogy nehogy éhen halljon a kicsi fia) akkor főzz te is és kűldj neki másnap :D Be fog jönni...Aztán majd elfogadja a dolgokat
2016. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
41%

Én is teljesen megértelek. Akkor is, ha lepontoztok. Nálunk is ez van, csak az én párom egyedüli gyerek. Tudom,hogy nem akar rosszat az anyja, de akkor is szarul esik az a mentalitás hogy " éhen hal a kisfia, ha ô nem fôz" "meg biztos csak szendvicset eszünk hétközben" Egy ilyen kijelentés után hetekig tényleg nem volt hangulatom fôzôcskézni...

Amúgy az ilyen anyákra szoktam mondani, hogy le is c.opná a sajàt fiât, ha az engedné...Teljesen beteges...egy 30x éves fèrfit ne abajgasson az anyja úgy, mint egy 5évest...

2016. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Jaaa es azt hozzatennem.hogy a kedves parom (akivel ugye jelenleg kozos hazat vagy alberletet keresunk. Es o az apjaval el egy nagy hazban) kijelentette hogyha megegyszer akarmiert is osszebalhezunk akkor O osszepakol es odakoltozik az anyjahoz mert ott nincsenek idezem "gyokerek" ...


Tehat ez is egyfajta ellenszenvet ebreszt bennem.

Mi az hogy egy e0eves ferfibaz anyjahoz menekul hogy KETTESBEN lakjanak kb 40m2-en?????

2016. ápr. 18. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!