Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Féltékeny anyós? Hagyjam rá?...

Féltékeny anyós? Hagyjam rá? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Én 24éves vagyok, a párom pedig 30.

Lassan 2éve vagyunk együtt, és az anyjával egyre nehezebben jövök ki. Tudni kell,hogy a párom szülei elváltak, és mi még nem élünk együtt a pasimmal, de most tervezünk közös lakást vagy házat venni. A szülei pedig elváltak, az anyukája egyedül él egy lakásban.

Hiába próbálok türelemmel és megértéssel lenni felé, egyszerűen nem tudom miért változott ilyesmi irányba.

ALapvetően a kapcsolatunk eleje óta szeretjük egymást.

Soha egy rossz szót nem mondott rám, ha ebéd van nála mindig áthív, kedves stb.


A kapcsolatunk elején, kb. havonta 1x vagy2havonta 1x volt nála ebéd, ahova hívta a páromat, a másik fiát (ugye a párom öccse) és engem.

De most hogy a pasimmal tervezzük a közös házat, egyre több a közös ebé.

Számomra kicsit olyan, mintha az anyja féltékeny lenne, és így akarna a középpontban maradni.


A fiúk átmennek hozzá, mert persze ebéd..meg csak az anyjuk...de tegnap is ott voltunk. És nekem az már sok,hogy folyton a 2fián lóg..."így raktam nektek vacsit...drágáim tegyétek a hűtőbe..." mindent a szájukba rág...

pERSZE KEDVES, HISZ HA MARADT AZ EBÉDBŐL NE DOBJA KI...ALAP HOGY ODAADJA A FIÚKNAK.


De engem ez annyira taszít.

Nem akartam szóvá tenni a páromnak, így inkább bújással és öleléssel magamra vontam a figyelmét.

Így kizökkent ebből az "anyucis körülugrálásból" és velem foglalkozott. Erre az anyja megsértődött, és előadta magát,elkezdett hangosabban és ingerültebben beszélgetni...mindenképpen középpontba akart kerülni.


Nem az zavar,hogy az anyukájuk kedves és törődik velük, hanem az hogy szabályosan ráakaszkodik a 2fiúra, és mostanában ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor megsértődik.


Ugye a párommal még külön lakunk, így anyuci még kiélheti a "jaj kisfiam rakok neked az ebédből,vidd haza"-de ha összeköltözünk akkor ez nyilván megszűnik.


Nem akarok undok lenni, mert nem akarom kizárni az életünkből, de szeretnék egy egészséges távolságot majd vele.

Én nem akarom,hogy késöbb ha lesz házunk vagy gyerek...beleszóljon az életünkbe...

és hozzáteszem,hogy ha nem megyek én is a közös ebédre, akkor megsértődik és én vagyok a különc...de elegem van abból,hogy egyre sűrübb a KÖTELEZŐ ebéd nála..már 2hetente simán van...eddig havonta volt.


És tudom,hogy a párom szereti az anyját,és tudom,hogy neki kellene lkeállítania, de meg vitát sem akarok azzzal hogy szídom az anyját.. de ha szóvá teszem hogy az anyja mostanában olyan minta fújna rám, akkor én vagyok a paranoiás...

Pedig annak ellenére hogy szeret, tutira féltékeny

És én ezt nm tudom hogyan kezelni.

Ráadásul a páromat (ő az idősebb fiú) jobban szereti, mint az öcsikét...és tudom,hogy örül hogy velem jár...de mostanában ha lát minket ölelkezni odébb zavar minket meg ilyenek...

Undorító


2016. ápr. 17. 11:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Tehát te féktékeny vagy az anyosódra, ráadásul már összakaptatok párszor a pároddal, aki azt vágta a fejedhez, hogy hazaköltözik a mamához. Te meg játszmázol az anyósoddal. De egyébként a párod az apjával él. Kezdem elveszíteni a fonalat...

Lehetséges, hogy te nagyítasz fel dolgojat, és aki féltékeny, az elsősorban te, és nem az anyósod? Miért baj, ha anyósod ad kaját? Mi is szoktunk anyóstol kapni, örülünk, megköszönjük, legalább nem kell főzni. Nem mindent értek a kommentjeidben....

2016. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Most mi a nem ertheto.

A pasimmal jelebleg kulon lakunk.

En a szuleimmel. O meg az apjaval a nagy hazban (mivel a szulei elvaltak) igy egymas kozeleben lakunk. Viszont az apjaval rosszabb a viszonya . O inkabb anyas.

Az anyja masik varosban lakik de egyedul.

Es erre mondta a parom h jelenleg azert van az apjanal hogy addig is a kozelemben legyen amig nem talalunk lakast kettonknek.

De ha osszevesznenk vagy szakitanank akkor elkoltozne az anyjahoz a masik varosba aki amugyis egyedul el.

.igy nyugton lenne es mivel messzebb kerulne tolem igy a szakitast is hamarabb feldolgozna.

2016. ápr. 18. 14:56
 33/37 anonim ***** válasza:
80%
Minek akartok összeköltözni ha a párod ilyeneket mond és már a szakításon gondolkozik? :D
2016. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Ez egy jo kerdes.

Negis amikor ma megkerdeztem h szakitsunk.e es engedjuk el egymast, azt valaszolta hogy NEM akar szakitani mert erez irantam...de a balhek miatt ez az erzes egyre gyengebb.


Most akkor magyarul nem szerelmes belem csak nem meri megmondani???

De erdekes mert ahhoz kepest hogy nem szeret este felgiv. Reggel is felhiv ha nem alszunk egyutt. Habegyutt vagyunk simogat. Becez. Bujik....

2016. ápr. 18. 18:44
 35/37 anonim ***** válasza:
72%
Ajj... Itt a legkisebb baj az anyóssal van. Remélem, ezt te is érzed.
2016. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerinem sem az anyóssal vana baj. Ha így folytatod te magad üldözöd el a párod. A korod ellenére gyerekes Vagy, de nagyon. Meg mi az, hogy bújással vonod magadra a figyelmét? Neked a az fura, hogy tesi kontakt nélkül üljetek végig egy családi ebéd? Ez kb 15 évesen elmegy, de nem értett felnőtt nőre vall. Még a Tescoba bevásárolni vagy banki ügyet intézni is kézenfogva mentek vagy mi? Egyi ismerősöm mesélte múltkor (vezető egy hivatalnál) és van ott egy pár, egy munkahely, kézenfogva járnak be a munkahelyre, meg bent a munkahelyen pl szüntbe. Nem nézik jó szemmel, szólni is fognak neki.
2016. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

A korábbiakat nem olvastam el. Szerintem fél a párod anyukája attól, akár tudat alatt is, hogy "elveszíti" a fiát, ha az összeköltözik veled, még ha nem is tudatosan, ezért zsongja most körül ennyire. Ez jellemző az elvált szülőkre, főleg a nőkre, és főleg, ha ők maguk egyedül vannak, új pár nélkül. Ne vedd magadra, ez nem neked szól, hanem az egész helyzetnek.

Ha zavar ez a sok ebéd, ne menj el mindre, vagy a pároddal együtt ne menjetek el mindre.

Plusz próbáld meg kihúzni ezt az időt, míg össze tudtok bútoroni, utána minden könnyebb lesz, és úgy alakítod az életed, életeteket, ahogy te akarod. Példának okáért, ebédelni külön fogtok, ti, ketten, a saját lakásotokban. Családi ebédre csak akkor kell menni, ha kedvetek van, meg lehet szépen mondani, hogy most kettesben szeretnétek lenni, ez is egy természetes dolog.


Amúgy megértelek, mert én is voltam ilyen helyzetben. 2,5 év után költöztünk össze, már jócskán nem kamaszként, de anyósom rögtön jött a szent szöveggel, hogy "sürgős ez most valamiért?" (a lakás keresés) "Ha csak egy év múlva találtok lakást, nem ráér még akkor is?" - nevetséges volt. Elvált, a párom vele élt, se új pasija, se barátai nincsenek, attól rettegett, mi lesz vele "egyedül".

2016. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!