Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi tévő legyek, hogy netíltsák...

Mi tévő legyek, hogy netíltsák tőlem a lányukat?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves "fiú" vagyok.A barátnőm szintén velem egy idős.Az édesanyja azt hiszi rólam,hogy roma vagyok.Részben igaza van részben nem.Van bennem egy kevés nagymamám ágáról.A család többi tagja pedig magyar mind.Szóval én magyarnak tartom magam.Az édesanyja nem tud elfogadni és az édesapja se ... Mi tévő legyek ? Nagyon szeretjük egymást de lassan mind a ketten kikészülünk idegileg...Amúgy szerintem nem bennem van a probléma.A tanulási eredményeim kitűnőek.Anyagilag is elég jól állunk.Kicsit barnább a bőröm de nem arra a "barna" bőrre kell gondolni.Kinézetre is válalható vagyok.Nem egy lány akarna velem járni de nekem csak ő kell.Mielött jönne a kérdés nem az első szerelmem de benne valami megfogott nem tudom mi de nem enged el és lassan a drogommá vált.7 hónapja vagyunk már együtt és azóta titkolja a szülei elött.Itthon meg nem merem elmondani hogy mit gondolnak a szülei rólam mert itthon se tartják magukat romának.Nem is nézünk úgy ki.

2016. máj. 27. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
10%
Neked meg fogalmad sincs, hogy mi a rasszizmus.
2016. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 omba ***** válasza:
63%

Nem lesznek öngyilkosok a szülei, azon cseppet se aggódjatok.

Az apám egész más okból de nem bírta a feleségemet, hát vagy két évig nem találkoztunk.

Szóval ne félig légy férfi, hanem egészen, aztán rajta!

2016. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

1-esnek!


A "rasszkeveredés" gyűlölete önmagad gyűlölete.


Aki a Kárpát-medencében született, senki nem tiszta származású.

Ha bárki végigmegy a családfáján visszafelé, akkor egészen biztos, hogy talál szlovák, horvát, szerb, zsidó, akár lengyel "betérést" a családfába.


Erdélyben szinte alig van család, amelyikbe valamikor, régen legalább egy örmény ne házasodott volna be.


És így tovább.


A kunok kerek arca, résnyi szeme, kicsit kreolos bőre is a mai napig érzékelhető Kunságon. De a jászok is felismerhetők.

Sok félcigány, cigány polgár lett hasznos tagja a magyar nemzetnek: művészek, jogászok, világhírű zenészek stb. Nincs mit szégyelleni.

Nem a származás, hanem az intellektus, az életminőség a fontos.

2016. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

10-es!


Nem biztos, hogy rasszisták.

Egyszerűen a több évszázados tapasztalatok alapján féltik a lányukat.

Majd megismerik ezt a fiút, és megváltozik a véleményük.


Fölöslegesnek tartom, hogy egyáltalán szóba került, hogy a fiúnak vannak-e cigány felmenői.

Akár lehetnének szerb, bolgár, vagy zsidó felmenői is, ha a bőre színét tekinti valaki.

Abszolút lényegtelen.


Ha ő eleve úgy áll hozzá, hogy "engem biztos nem fogadnak el, mert cigány felmenőim is vannak, s ez látszik a külsőmön", akkor csak magának generálja a gondokat.

Úgy kell felfogni, hogy: "lehetne cigány is, más is, de én büszkék vagyok rájuk, ha olyanok voltak, mint én".

2016. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ifjú Csoóri Sándor mondta, aki nem cigány ugyan, de acra kunféle származék. :-)


" Önmagam elfogadásával mérem ki az identitásom határait. Innen egyenes út vezet a jó felé, hogy elfogadom azt, aki vagyok, a hátrányaival együtt."


Érdemes átgondolni, meggondolni és elfogadni a gondolatát. :-)

2016. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt cigány párom (aki úgy is néz ki, és apáról-anyáról tényleg cigány), anyuméknak ez volt a legkisebb bajuk vele. Lehet, rólad is hallottak valamit, ami pont ráillik a cigány sztereotípiára, és nem is ismernek. Meg kéne ismertetned magad velük.
2016. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, hogy rasszisták.

Egyszerűen a több évszázados tapasztalatok alapján féltik a lányukat."


Nem a fenét nem... Pont ezaz, hogy meg se akarják ismerni, elkönyvelték bűnözőnek, és kész. Ezért undorítóak a rasszisták. Szegény csaj meg van áldva ezekkel a fantasztikus szülőkkel, akik öngyilkossággal fenyegetőznek. Érzelmi zsarolás, rasszizmus, túlféltés, mondhatom, gyönyörű.

2016. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,ne adjátok fel,18 évesen távkapcsolatba voltam egy lánnyal,amikor a szülei megtudták hogy abba a suliba járok,ahova a lány nővére,tiltottak minket egymástól,ki is készültünk,ne adjátok fel,majd elfognak idővel fogadni :)
2016. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Szóval nektek vége lett?Szerinted érdemes kitartani ? Nem tudom mással elképzelni az életem...Azt hogy más csókolja más öleli meg,más válán sír vagy bármi...De a szülei kikészitik...Szerintetek mit tegyek ?
2016. jún. 3. 19:08
 20/24 anonim ***** válasza:
46%
Ugye nem ölöd meg, ha szakít veled?
2016. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!