Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó dolog megszabni, mennyit...

Bunkó dolog megszabni, mennyit jöhet a nagyszülő babát látogatni?

Figyelt kérdés

A párom testvérénél most lett meg az első baba, egy szép kislány.

Anyósom egyébként is szeret a közvetlen családjára nyakára járni, mert se párja, se barátai, és nem tud magával mit kezdeni.

Aznap este, amikor frissen hazamentek a kórházból, este 8-tól fél 10-ig ott ült a sógornőméknél. A legelső napon, amit otthon töltöttek a babával, délután fél 4-től este 9-ig nonstop ott ült. Mi is voltunk akkor babát látogatni, de én úgy éreztem, egy óra után haza kéne menni.


A sógoromról, és a sógornőmről is magasról lerítt, hogy fáradtak, ingerültek, semmi kedvük a vendégekhez, és azt sem tudják, hova kapjanak, mert még abszolút nincsenek a picivel összeszokva. Sógornőm tök ideges volt, hogy jól csinál-e mindent, mondta, hogy nagyon fáj a gátmetszés helye, és, hogy ma még semmit sem pihent. Nem is beszélgettek velünk, mert ahhoz sem volt se kedvük, se enegriájuk (én ezt meg is értettem). Finom mondták is, hogy már elég volt nekik a rokoni seregekből a legelső napokon. Én vettem a lapot, és a párommal 1 óra hossza után haza is mentünk. Anyósom csak egy mosollyal közölte, hogy "tudjuk, hogy ez nektek most csak egy nyűg, pihenj le ne is foglalkozz velem, még megvárom a fürdetést".


Sógornőmet az is idegesítette, hogy az összes családtag egyszerre becsődült a kiságy köré, és úgy körülállták a gyereket hatan, hogy alig kapott levegőt.


Anyósom azóta is ha úgy gondolja, csak úgy felugrik oda látogatóba, ha épp akkor ér rá, és ott ül este fél 8-tól fél 10-ig.


Nekem ezt látni is sok volt. Mondtam a páromnak, ha nekem újszülöttem lesz, és frissen jövünk a kórházból, ezt biztos nem fogjuk megengedni. Mi eleve kis lakásban lakunk, biztosan idegesíteni, ha egyszerre 8-an ott nyüzsögnénk 1,5 szobában, 5! óra hosszán keresztül, miközben még én magam sem tudom, hogy bánjak a gyerekkel.


Bunkóság megszabni, hogy egyszerre csak 2 ember jöjjön látogatóba (közvetlen családtagok), és 1 óra menjenek haza? Főleg a legelső hétre értem ezt, mikor hazajön az ember a babával.

A másik, hogy szerintem, főleg a legelső időkben, a párnak kéne összeszokni a babával, és megtanulni élvezni a hármasban töltött időt. Nekem a legkevesbé sem hiányozna, hogy valaki (mindegy, ki) este 8-tól 10-ig a nyakunkon üljön.


Mások hogyan, mennyit járnak babalátogatóba? Mi ebben a "normális"?


2016. aug. 17. 09:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%

Mivel én 25 évvel ezelőtt szültem, akkor voltak szokások amit az idősebbek mondtak, hogy

-" ez a szokás, ehhez kell tartani magunkat"

Az egyik ilyen, hogy babalátogatásra csak 3 héttel később megy az ember. Vagyis nem megy rögtön látogatóba senki. Idős nénik mesélik, hogy ez a baba érdekében van, ,mert még nem tud a szervezete védekezni a külső ingerekkel, fertőzésekkel.

A másik szabály, hogy addig maradnak a vendégek amíg az anyuka nem jelzi, hogy szoptatási idő van. Lehet ez furcsa a mai fiatalságnak, de a szoptatást mindig anya- és gyermeke bensőséges kapcsolatának nézték, és ez csakis a kismamára és babára tartozott. Külön kettesben, meghitten, és senki nem akarta bámulni.

Emlékszem ezeket a szokásokat mindenki betartotta még az anyósok is.. Én ma is betartom.

Szóval ha ma nem ismerik a szokásokat akkor nyugodtan lehet közölni az elvárásokat mindenki felé. Így legalább tudják, hogy mit lehet mit nem.

De ha senki nem szól akkor nem is szabad morogni ha valaki fél napokat ott marad.

2016. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk majd februárban jön a baba. Párom itthon marad velünk 1-2 hétig és első hetekben biztos nem szeretnék senki látogatót akivel pluszba bajlódni kell.

Anyósommal nem tartjuk már a kapcsolatot (csunya ilyet mondani de szerencsére) de már terhesség elején ő eldöntötte ha meglesz a baba majd ideköltözik és éjszaka kel hozzá én aludjak (felmerült a kérdés hogy hogy akarja megszoptatni) de ha minden jólmegy meguszom anyósom.

Édesanyám se szeretném ha itt ülne a nyakunkon mert már kijelentette h szabit vesz ki mikor jön a baba. Neki megmondom ha kell segitség majd szólok. Szeretnénk hármasban tölteni az első napokat itthon.

2016. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Mikor ott voltunk a legelső napon, nekem kellemetlen volt, hogy a sógornőm berohant a hálószobába kifejni a tejét, és magára csukta az ajtót, miközben másik 5 ember ott ült kint a nappaliban. Könnyen lehet, hogy neki is az volt. Én nagyon azt éreztem, hogy nem kéne ott nyüzsögnünk, ezért is jöttünk haza.


Ha én leszek otthon kisbabával, akkor biztosan meg fogom indítani a vendégeket hazafelé, ha maguktól nem mennek.

2016. aug. 17. 09:42
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem egyértelmű,hogy a nagymama kinek az anyukája.Csak amiatt lényeges,mert annak kell leállítani őt,akinek az anyukája.Azt még valahol megértem,hogy esetleg átmegy segíteni a háztartásban,de hogy ott ül órákig,az egy kicsit durva.Egyetértek az első hozzászólóval,hogy régen jobban tudták az embereke ezeket az íratlan szabályokat,és tényleg nem nyüzsögtek ott a fiatalok nyakán.

Muszáj lesz megmondani a mamának,és a többieknek is,hogy ez így sok.

A kérdésre válaszolva,szerintem nem bunkóság megkérni őket,hogy egyszerre csak 2 ember jöjjön.

2016. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 fru_ ***** válasza:
100%

Látogatóba az menjen, akit hívnak.

Tapintatlan és ostoba dolog ezzel terhelni a családot.

2016. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 sankarea válasza:
100%
Nem bunkóság sőt én kifejezetten kértem az összes rokont és barátokat hogy 2hétig ne jöjjön senki, egyrészt mert ősz volt és járvány volt másrészt apa 2 hét szabit kapott amit csak hármasban szerettünk volna eltölteni.Így is volt csak a doki meg a védőnő jöttek ki másnap utána senki nem zavart minket.Ìgy én is ki tudtam pihenni magam és addigra a gátsebtől is tudtam normálisan járni, kiszolgálni a vendégeim. Megértéssel fogadták és természetes volt számukra a kérésem.
2016. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magasról letojtam, ki hogy sértődik meg, előre megmondtam mindenkinek, hogy ha hazamentünk, a gyerekágyas időszakban (első hat hét) nem szeretnék látogatókat fogadni. Pont.
2016. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
jesszusom..én is biztos kiakadtam volna.az én szüleimnek és anyósoméknak volt annyi eszük hogy csak félórát maradnak-de hozzátették hogy ha valamiben segíthtenek akkor szóljunk. a többi rokonságnak még terhesen mondtam hogy az első kéthétben nem szeretnék látógatót fogadni. utána is ha "bejelentkeztek" akkor én mondtam h mikortól és meddig alkalmas
2016. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Minden családban más a normális. De ugye néma gyereknek.... határozottan, de nem bunkón meg lehet kérni mindenkit hogy mikor jöjjön, meddig maradjon, menjen haza.


Nálunk úgy volt, hogy a szüleink és a testvéreink jöttek amikor hazajöttünk a kórházból. Hoztak főtt kaját meg üdítőt, nem zavartak. Jó nagyon a kapcsolatunk, a saját családom előtt simán szoptattam, nem éreztem cikinek. Azt sem, hogy elmentem zuhanyozni aztán bealudtam míg itt voltak :-) Beszélgettek, csodálták a babát. Apósom és a sógorom előtt nem szoptattam, átmentem a másik szobába, ebben sem volt semmi kellemetlen.

A távolabbi rokonok, barátok később jöttek. Nem emlékszem pontosan, 4-6 hét után.

2016. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Sógornőmékem látszott, hogy tele a hócipőjük, de direktben nem szóltak neki (a hölgy a sógornőm édesanyja, tehát a saját anyukája).

Köszönöm a válaszokat. Én ki fogom kötni a látogatások feltételeit, ha hazajövünk a kórházból. Egyszerre csak 2 ember (csak a közvetlen családból) és fél óra után menjenek haza.

2016. aug. 17. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!