Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó dolog megszabni, mennyit...

Bunkó dolog megszabni, mennyit jöhet a nagyszülő babát látogatni?

Figyelt kérdés

A párom testvérénél most lett meg az első baba, egy szép kislány.

Anyósom egyébként is szeret a közvetlen családjára nyakára járni, mert se párja, se barátai, és nem tud magával mit kezdeni.

Aznap este, amikor frissen hazamentek a kórházból, este 8-tól fél 10-ig ott ült a sógornőméknél. A legelső napon, amit otthon töltöttek a babával, délután fél 4-től este 9-ig nonstop ott ült. Mi is voltunk akkor babát látogatni, de én úgy éreztem, egy óra után haza kéne menni.


A sógoromról, és a sógornőmről is magasról lerítt, hogy fáradtak, ingerültek, semmi kedvük a vendégekhez, és azt sem tudják, hova kapjanak, mert még abszolút nincsenek a picivel összeszokva. Sógornőm tök ideges volt, hogy jól csinál-e mindent, mondta, hogy nagyon fáj a gátmetszés helye, és, hogy ma még semmit sem pihent. Nem is beszélgettek velünk, mert ahhoz sem volt se kedvük, se enegriájuk (én ezt meg is értettem). Finom mondták is, hogy már elég volt nekik a rokoni seregekből a legelső napokon. Én vettem a lapot, és a párommal 1 óra hossza után haza is mentünk. Anyósom csak egy mosollyal közölte, hogy "tudjuk, hogy ez nektek most csak egy nyűg, pihenj le ne is foglalkozz velem, még megvárom a fürdetést".


Sógornőmet az is idegesítette, hogy az összes családtag egyszerre becsődült a kiságy köré, és úgy körülállták a gyereket hatan, hogy alig kapott levegőt.


Anyósom azóta is ha úgy gondolja, csak úgy felugrik oda látogatóba, ha épp akkor ér rá, és ott ül este fél 8-tól fél 10-ig.


Nekem ezt látni is sok volt. Mondtam a páromnak, ha nekem újszülöttem lesz, és frissen jövünk a kórházból, ezt biztos nem fogjuk megengedni. Mi eleve kis lakásban lakunk, biztosan idegesíteni, ha egyszerre 8-an ott nyüzsögnénk 1,5 szobában, 5! óra hosszán keresztül, miközben még én magam sem tudom, hogy bánjak a gyerekkel.


Bunkóság megszabni, hogy egyszerre csak 2 ember jöjjön látogatóba (közvetlen családtagok), és 1 óra menjenek haza? Főleg a legelső hétre értem ezt, mikor hazajön az ember a babával.

A másik, hogy szerintem, főleg a legelső időkben, a párnak kéne összeszokni a babával, és megtanulni élvezni a hármasban töltött időt. Nekem a legkevesbé sem hiányozna, hogy valaki (mindegy, ki) este 8-tól 10-ig a nyakunkon üljön.


Mások hogyan, mennyit járnak babalátogatóba? Mi ebben a "normális"?


2016. aug. 17. 09:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem egyformák az emberek, nem mindenki reagál le egyformán dolgokat, ezért, ha valami a számunkra zavaró, azt meg kell mondani.

Mindenkinek, mindent meg lehet mondani, csak nem mindegy, hogy hogyan!

Nyilvánvaló, hogy a családtagokat, a nagymamát, csak a szeretet vezérli, ezért nem kell a lelkébe belegázolni, szépen el kell neki magyarázni mi a pálya, ... leginkább a saját gyereke alkalmas erre a feladatra.

Mondott szóból ért az ember!

Ha emberi, normális hangon el van neki mondva és mégis megsértődik, hát az legyen az ő problémája!

Előbb-utóbb úgyis megbékül és az unokának ahogy cseperedik, nagyon jó dolog, ha vannak szerető nagyszülei, mamája.

2016. aug. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem olvastam az eddigi válaszokat, az én véleményem, hogy a rokonok intelligenciájától függ, hogy megsértődnek-e ezen, de nyugodtan kérheted, hogy úgy menjenek, ahogy te akarod. Nem tesz jót a nyüzsgés ilyenkor. Én kértem, hogy az első héten ne jöjjenek, anyósomék hazaérkezésünk után 1 órával itt voltak, após ittasan jött, és 1 héttel a szülés után anyós Közölte, hogy "hogy nézek ki"...aki segíteni megy, és tényleg annyi időt tölt ott, hogy pl. kaját visz, segít mosogatni vagy valami, csak azt engedd be, a saját érdeketekben!
2016. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
83%

Aki "hülye" az se szépen se csúnyàn bem fog érteni nem kell egyszerüen beengedi.

Nekem anyosom a hasfogdosast nem fogta fel h nem szeretem szóltam neki én is szépen pàrom is,utàna màr ugy kiabàlt vele de nem fogta fel és àllandóan tàvolsàgot kellett tartanom hogyha ràmozdulna arrébb tudjak lépni.

2016. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Volt egy baràtnőm a főiskola alatt. Nyàron nála nyaraltam pár napot meg ő is nàlam.... Akkor született az apukàja unokaöccsének a kisfia, a kisgyerek apjànak beteges anyjàval laktak barátnőméktől pàr szàz méterre. Napi kötelező program volt nénjéhez járni Marcit nézni. Nénje vagy kétszer megemlìtette, hogy a Krisztikével(gyerek anyja) nézeteltéréseik vannak,gyerek nevelést illetően. Még exem meg anyukàja gügyögtem űltem ott mint egy darab sz.. amit nem húztak le a wcn. Na akkor eldöntöttem, anya se lessz oda költöztetve de exemé se, ha hazahozzuk a gyereket. Ha lessz egyszer. És ha tatàrjàrás lessz megmondom magamnak csinàltam nem mutiba....Mondtam annyira gyerekezhetne diplomaosztó utàn szépen megoldjuk.... Bàr akkor még messzi magànklinikàn akartam, hogy szülessen a gyerekem ne gyerekgyàrtók közt. De exem meg exanyósom nyomatták az msct másod diplomàt

Erre ment rà a kapcsolatunk. Szóval egyet értek kérdező... Szerintem alapvetően 2ember dolga a gyerek. Ha nem megy akkor ha hívnak akkor kell menni segìteni, làtogatni bejelentkezés alapjàn. Pl: mikor mehetünk megnézni a babàt? Válasz gyertek fel 1-2óràra szombaton 4re biztos felvan 6os fürdetésig szìvesen làtunk titeket... Na de nem részre hajlani minden rokonra egyformán vonatkozzon ne legyen anya baràti köre előnyben. Legroszabb apa dolgozik, hazamegy a kicsihez és ugy kell a legyeket elhesegetni.....

2016. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!