Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó dolog megszabni, mennyit...

Bunkó dolog megszabni, mennyit jöhet a nagyszülő babát látogatni?

Figyelt kérdés

A párom testvérénél most lett meg az első baba, egy szép kislány.

Anyósom egyébként is szeret a közvetlen családjára nyakára járni, mert se párja, se barátai, és nem tud magával mit kezdeni.

Aznap este, amikor frissen hazamentek a kórházból, este 8-tól fél 10-ig ott ült a sógornőméknél. A legelső napon, amit otthon töltöttek a babával, délután fél 4-től este 9-ig nonstop ott ült. Mi is voltunk akkor babát látogatni, de én úgy éreztem, egy óra után haza kéne menni.


A sógoromról, és a sógornőmről is magasról lerítt, hogy fáradtak, ingerültek, semmi kedvük a vendégekhez, és azt sem tudják, hova kapjanak, mert még abszolút nincsenek a picivel összeszokva. Sógornőm tök ideges volt, hogy jól csinál-e mindent, mondta, hogy nagyon fáj a gátmetszés helye, és, hogy ma még semmit sem pihent. Nem is beszélgettek velünk, mert ahhoz sem volt se kedvük, se enegriájuk (én ezt meg is értettem). Finom mondták is, hogy már elég volt nekik a rokoni seregekből a legelső napokon. Én vettem a lapot, és a párommal 1 óra hossza után haza is mentünk. Anyósom csak egy mosollyal közölte, hogy "tudjuk, hogy ez nektek most csak egy nyűg, pihenj le ne is foglalkozz velem, még megvárom a fürdetést".


Sógornőmet az is idegesítette, hogy az összes családtag egyszerre becsődült a kiságy köré, és úgy körülállták a gyereket hatan, hogy alig kapott levegőt.


Anyósom azóta is ha úgy gondolja, csak úgy felugrik oda látogatóba, ha épp akkor ér rá, és ott ül este fél 8-tól fél 10-ig.


Nekem ezt látni is sok volt. Mondtam a páromnak, ha nekem újszülöttem lesz, és frissen jövünk a kórházból, ezt biztos nem fogjuk megengedni. Mi eleve kis lakásban lakunk, biztosan idegesíteni, ha egyszerre 8-an ott nyüzsögnénk 1,5 szobában, 5! óra hosszán keresztül, miközben még én magam sem tudom, hogy bánjak a gyerekkel.


Bunkóság megszabni, hogy egyszerre csak 2 ember jöjjön látogatóba (közvetlen családtagok), és 1 óra menjenek haza? Főleg a legelső hétre értem ezt, mikor hazajön az ember a babával.

A másik, hogy szerintem, főleg a legelső időkben, a párnak kéne összeszokni a babával, és megtanulni élvezni a hármasban töltött időt. Nekem a legkevesbé sem hiányozna, hogy valaki (mindegy, ki) este 8-tól 10-ig a nyakunkon üljön.


Mások hogyan, mennyit járnak babalátogatóba? Mi ebben a "normális"?


2016. aug. 17. 09:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én még a kórházban megmondtam anyámnak, hogy nem lesz átszaladgálás "szomszéd Bözskével", csak úgy, dicsekvés képpen hazamenetel után. (falun lakunk, itt szokás) Anyám állítólag végig hisztizte a haza utat.
2016. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
én is a régi szokásokat tudom. az első hetekben egyáltalán nem mentek látogatóba. max annyi,hogy a főzésben segítettek. magyarul a nagymamák vittek előre megfőzött kaját. de nem lábatlankodtak ott,hanem csak odaadták és kész, elmentek. ez azért nagy segítség az első hetekben,főleg hogyha a párod nem tud főzni
2016. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam gyermekágyas időszakban egyetlen idős nénike jött át hozzám minden nap pár percre. Ennivalót hozott. nem kértem tőle, évekkel azelőtt voltunk munkatársak, nem is találkoztunk azóta, bár a munkahelyen kedveltük egymást. Nem is tudom, hogy honnan tudta meg, hogy baba van, és mikor születik. Azt mondta, hogy amikor ő szült, náluk az volt a szokás, hogy a gyermekágyas anyának összejártak segíteni az első időszakban, hogy össze tudjanak szokni a kicsivel. Azt mondta, hogy ha nem sért meg, ő úgy gondolta, egy kis ennivalóval kedveskedik, mert úgy tudja, anyukám nem él már. Nagyon jól esett, hogy gondolt rám, és finomakat is hozott, bár nem kellett volna. Felajánlottam, hogy kifizetem neki, de nem fogadta el. Végül olyan lett ő, mintha a nagyija lett volna a babámnak. Tapintatosan minden alkalommal csak max fél órát maradt. Sajnos ő sem él már.
2016. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
minek ment ennyi rokon rogton az elso nap? pl. ti minek mentetek? meghivtak benneteket? avgy tényleg ennyire agyatlan a társaság, hogy elso nap beállitanak babát látogatni?
2016. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

az első hat hétben nem fogadtam senkit sem

max telefon ...

előreszóltam h majd jelzem mikor jöhetnek addig ne nyaggassanak vele

2016. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki hogy van vele, de én még a szülés előtt jóval elkezdtem felkészíteni a rokonságot aki esetlen lenne annyira iq huszár hogy azonnal a nyakamra jön hogy legalább 3 hétig nem vagyok kíváncsi senkire! DE szó szerint senkire! Csak anyamra (első babasak vagyunk)hogy kéznél legyen ha netán szükség lenne rá! (200kmre lakik, így ő nem tud csak úgy felugralni ) utólag kiderült nagyon is nagy szükség volt rá mert nem hogy 3 hétig de 3 hónapig alig bírtam mozogni! 5 napos volt a baba mikor a keresztapjaek atutazoban voltak , felugrottak meglesték a babát míg aludt már szó váltás és mentek , nem volt 5 perc! 2 hét múlva jött egy szomszéd barátnőm de ő is azért mert bevásárolt a boltba! Beszeld meg a pároddal hogy legyen szíves felvilágosítani anyukát hogy menet van! Oda ne menjen mert haza zavarjatok ha a szép szóból nem ért
2016. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős házaspárnál is nemrég lett újra gyermekáldás, ráadásul ikrek, persze mindenki rámozdult a témára. A szülők kerek perec megmondták, hogy az első hat hétben senkit nem fogadnak és akkor is csak előre leegyeztetve lehet látogatóba jönni, nem random felugrani. Szerintem ez tök normális. Az első időszak a szülőké, összeszokni a babával/babákkal, szegény anyukának van így is elég baja, stb. stb. Aki ezt nem érti meg az a bunkó.
2016. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki normális, az nem csinál ilyet.. és csak ott ül és nyomja a süketelést vagy esetleg segít is valamiben? Pl megfőz egy levest vagy valamit? Vagy csak teher?

A férj dolga volna szólni, hogy most az első 2-3 hétben fokozottabban jöjjön bárki is (főleg ha az ő részéről jön a kedves anyós és a vendégsereg).

Én ezt nem hagynám, biztos, hogy mikor anyós "felugrana" pár (10 ) órácskára, alapból be sem engedném, hogy éppen alszik a baba és a feleség is, ne zavarkodjunk.

Aki meg nem ért a szép szóbol, annál meg át kell menni bunkóba.

Olyan aztán nincs, hogy pár napos/hetes babával nem tudok nyugodtan pihenni, mert valaki mindig szükségét érzi, hogy ott legyen reggeltől estig.

2016. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2016. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
24%

"Én ki fogom kötni a látogatások feltételeit, ha hazajövünk a kórházból. Egyszerre csak 2 ember (csak a közvetlen családból) és fél óra után menjenek haza."


És pontosan itt kezdődik a hisztis p**saság, az elsárkányosodás, mert valahogy a legtöbb nő azt hiszi, hogy ha elvették feleségül, és szült egy gyereket, ő a világ leges legközepe, és semmi más nem létezik ő és a gyerekén kívül, se szülők, se testvérek, se barátok, se férj, senki nem számít. Aztán 2 év múlva sírva ül a játszótéren, és hasonlóan elba.szott anyukáknak picsog majd, hogy a barátai elfordultak, a férje elhidegült, a szülei nem segítenek, pedig ő mindent jól csinált.


Jöhet a lepontozás, éljétek ki benne magatokat, ha magatokra ismertetek. ;)

2016. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!