Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogy fogadjam el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki félreértené a helyzetet leírom,hogy anyósjelöltemmel semmi problémám nincsen,nagyon jól kijövünk,aranyos nő.Nem szól bele a kapcsolatunkba,semmi ilyen baj nincs vele.A párommal viszont annál inkább.1,5 éve vagyunk együtt és eddig próbáltam azt hinni hogy ahogy telnek együtt a hónapok,majd megváltozik a dolog,de sajnos kicsit sem. :( Az a problémám hogy túlságosan ragaszkodik az anyukájához. Higgyétek el,semmi féltékenység nincs bennem,örülök hogy jó viszonyban vannak,és mint már írtam én is nagyon kedvelem.De ez amit a párom csinál már kezd elviselhetetlen lenni számomra is,pedig én nagyon türelmes típus vagyok.Bármi közös programot tervezünk,mindig attól kell függővé tenni mindent,hogy épp az anyukájának kell-e bármiben segíteni,vagy neki van-e más programja a fiával.Sőt,egyszerűen tervezni se lehet vele,mert bármit szóba hozok,hogy mikor menjünk ide vagy oda,rögtön az a válasz hogy nem tudja még mert még beszélnie kell az anyujával.Akár csak annyi az anyukájának a program,hogy elmegy nagybevásárolni,akár az hogy most épp nagytakarítást tart otthon,a párom bármilyen programunkat lemondja azért hogy neki segítsen.Ez nekem nagyon rosszul esik,hogy a 1,5 év alatt egyszer nem volt olyan hogy engem nézzen elsőnek.Amikor épp nincs az anyukájával dolga,akkor nagyon rendes,bárhova eljön velem,de ez akkor is borzasztóan bánt már engem.Lehet,hogy így úgy tűnik hogy túlreagálom ezt a dolgot,de képzeljétek bele magatokat,hogy ti mindig!!! csak a második helyen álltok a párotoknak.És engem tényleg nem az zavarna,hogy a fontos dolgokban az anyukáját nézi de tényleg MINDENBEN és ez szörnyű érzés.Próbáltam már vele megbeszélni,de kb meg is mondta hogy neki az anyja lesz az első mert nagyon szereti.Nem érti meg,hogy nem akarom őket elszakítani egymástól,csak 1,5 év után egy kicsit többet várnék már én is.Nagyon szeretem a párom,de most nagyon tanácstalan vagyok.Szerintetek tudok még valahogy változtatni a helyzeten,vagy ez örökre így marad? 20 évesek vagyunk mindketten,még jelenleg mindketten a szüleinknél élünk.Talán az összeköltözés segíthetne a helyzeten?
2016. aug. 28. 21:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Vannak férfiak, akiknek nem kell megnősülniük, nekik az a család, amit a szülei, testvérei nyújtanak. A párod tipikusan ilyen. A te döntésed, hogy ezt elfogadod-e, mert ez változni nemigen fog.
2016. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Írtad,hogy az elején is ez volt de te bíztál abban,hogy változni fog. Na ez is egy olyan dolog ami szinte sosem szokott megfelelő irányba változni és te akkor elfogadtad ilyennek. Egy kapcsolatba nem szabad úgy belemenni,hogy már az elején vannak olyan problémák amikkel már akkor tisztában vagy,hogy nem tudnád elfogadni.Nem kis apró cseprő hibákra gondoltam,hanem nagyobbakra.mint ez is.Addig jó fej leszel amíg szó nélkül tűröd és csinálod azt ahogy ők akarják,de ez túl nagy falat éveken át elviselni. Írtad,még csak együtt vagytok,nincs gyerek sem.Még időben tudsz lépni.Nem vagyok az a típus aki könnyen dobálózik azzal,hogy legtöbb problémára a szakítás megoldás,de erre sztem tuti az.
2016. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha elhiszed nekünk, ha nem, ez nem fog változni, es te semmit nem tehetsz.

Meggyőződésem, hogy ilyenkor az anyuka is benne van a dologban, akármilyen tündibündi is, meg csak nem is biztos, hogy tudatosan. Sajat tapasztalat.

Annyit tehetsz, hogy eldontod: megéri-e neked a fiatalember ugy is, ha ez a dolog soha nem változik?

2016. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Valoszinunek tartom h egyeduli gyermek szoval megkapot minden figyelmet ragaszkodik hozza ami normalis de ez mar inkabb beteges. Azzal nem fog valtozni semmi h ha osszekoltoztok es szerintem nem is fogja akarni vagy ha igen akkor biztos tobb idot lesz a szuloihazban mint veled. 1,5 ev alatt nem te vagy az elso 10 ev mulva se te leszel de a te dontesed h meddig birod cernaval vagy jobb inkabb nelkule. Nekem is volt ilyen kapcsolatom 4 evig huztam-huztam de elegem lett ideig rossz volt nelkule de sokkal jobban ereztem magam.
2016. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!