Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogy fogadjam el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki félreértené a helyzetet leírom,hogy anyósjelöltemmel semmi problémám nincsen,nagyon jól kijövünk,aranyos nő.Nem szól bele a kapcsolatunkba,semmi ilyen baj nincs vele.A párommal viszont annál inkább.1,5 éve vagyunk együtt és eddig próbáltam azt hinni hogy ahogy telnek együtt a hónapok,majd megváltozik a dolog,de sajnos kicsit sem. :( Az a problémám hogy túlságosan ragaszkodik az anyukájához. Higgyétek el,semmi féltékenység nincs bennem,örülök hogy jó viszonyban vannak,és mint már írtam én is nagyon kedvelem.De ez amit a párom csinál már kezd elviselhetetlen lenni számomra is,pedig én nagyon türelmes típus vagyok.Bármi közös programot tervezünk,mindig attól kell függővé tenni mindent,hogy épp az anyukájának kell-e bármiben segíteni,vagy neki van-e más programja a fiával.Sőt,egyszerűen tervezni se lehet vele,mert bármit szóba hozok,hogy mikor menjünk ide vagy oda,rögtön az a válasz hogy nem tudja még mert még beszélnie kell az anyujával.Akár csak annyi az anyukájának a program,hogy elmegy nagybevásárolni,akár az hogy most épp nagytakarítást tart otthon,a párom bármilyen programunkat lemondja azért hogy neki segítsen.Ez nekem nagyon rosszul esik,hogy a 1,5 év alatt egyszer nem volt olyan hogy engem nézzen elsőnek.Amikor épp nincs az anyukájával dolga,akkor nagyon rendes,bárhova eljön velem,de ez akkor is borzasztóan bánt már engem.Lehet,hogy így úgy tűnik hogy túlreagálom ezt a dolgot,de képzeljétek bele magatokat,hogy ti mindig!!! csak a második helyen álltok a párotoknak.És engem tényleg nem az zavarna,hogy a fontos dolgokban az anyukáját nézi de tényleg MINDENBEN és ez szörnyű érzés.Próbáltam már vele megbeszélni,de kb meg is mondta hogy neki az anyja lesz az első mert nagyon szereti.Nem érti meg,hogy nem akarom őket elszakítani egymástól,csak 1,5 év után egy kicsit többet várnék már én is.Nagyon szeretem a párom,de most nagyon tanácstalan vagyok.Szerintetek tudok még valahogy változtatni a helyzeten,vagy ez örökre így marad? 20 évesek vagyunk mindketten,még jelenleg mindketten a szüleinknél élünk.Talán az összeköltözés segíthetne a helyzeten?
2016. aug. 28. 21:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja és igen,sajnos ez is a problémám hogy az anyjának mindent elmond szinte,bármit mondok neki bármivel kapcsolatban.Mivel az anyja rendes,ezért ezt a részét még el is tudnám fogadni,mert sokszor inkább velem ért egyet mint a fiával.
2016. aug. 28. 22:55
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el. Ha gyereketek lenne akkor is az anyja lenne az első? Téged meg hagyna minden gonddal egyedül kínlódni? EZ valóban nem normális.
2016. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki maga donti el, mi szamara fontos az eletben. Van, aki nem akar csaladot, part, hanem a testvereivel, szuleivel tolti az idejet, es idos korara az anyukajval el. Sok ilyen emberrol tudok, nem hazasodtak, nem szultek. Nekik ez tetszett! De ez nem az elet rendje! Szerintem mindenkinek arra kene torekednie, hogy elobb vagy utobb megallapodjon. Nagyon nehez szerelmet talalni egy eletre, ugyanis az komoly melo! Egy kapcsolatot epiteni kell! Abba beletartoznak a szulok is, mivel egy csalad eppen befogad egy kivulallot, ez teny. Nyilvan nem azt jelenti, hogy 0-24-ben csak veled foglalkozzon, de a parod erosen atesett a lo tuloldalara. Kb anyuci pici fia! Ez nem egeszseges! Mi lesz vele, mikor az anyja elmegy?! Egy 8 eves gyerek szintjen akar lenni erzelmileg, mikor az anyukaja orokre tavozik? Mert ha igy viselkedik, bizony ott lesz! Ezert nem az elet rendje felnottkent igy viselkedni. Foglalkozzon a szuleivel, de ne ok jelentsek neki az eletet! Epitse a jovot! Es ha jol kijottok, miert rontja el?! Mert te ezt meg fogod unni! Es ahogy itt irsz es fogalmazol, szerintem egy rendes, ertelmes no lehetsz. Tehat a parod nagyon buta ebben a szituacioban!
2016. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Aki ennyire rá van nőve az anyjára, az később is ilyen lesz. tehetsz egy próbát, ha elköltöztök egy külön lakásba, akkor ritkul-e a dolog. Mert ha igen, az jó. Ha nem, akkor tipli. Az ilyen típusú pasi az, aki majd munka után nem a családjához meg haza, hanem előbb felugrik anyukához, ott megvacsorázik akkor is, ha a felesége is kajával várja, vagy hétvégén lelép anyunak segíteni, a nő a gyerekkel meg otthon várja, és nézi, hogy otthon is lenne mit csinálni, de az nyilván nem fontos, min anyunál az ablakpucolás....Van ilyen példa bőven, férfiban és nőben is, nem nőttek fel, egészségtelenül kötődnek a szülőhöz. Na, és persze előbb utúbb az is jön, hogy ha vita van, akkor Te nem érhetsz föl az ő anyjához, sose leszel olyan jó mint ő. Az ilyen pasi mellé max árvalány való, aki esetleg ugyanolyan vallásos áhítattal csatlakozik és betagozódik a családba.
2016. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha rendes az anyja, megérne egy próbát, hogy négyszemközt beszélj vele és kérd meg, hogy kicsit segítsen neked. Ő maga küldje el a fiát, amikor maradna és ösztökélje, hogy több időt töltsön veled.

Nem kell természetesen minden segítséget visszautasítani, de egy részénél elfogadható lenne.

2016. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

ha ő kerek perec kijelentette,hogy neki az anyja az első,akkor mi a kérdés?

én nem maradnék ilyen kapcsolatban. még nem éltek együtt,lehet nem is olyan vészes a helyzet.de mi lesz,ha összeköltöztök és komolyabbra fordul a kapcsolat?(házasság,gyerek). akkor is elfogod viselni,hogy mindenben az anyja lesz az első? én ezt nem bírnám ki.

nincs azzal baj,hogy szereti az anyját. de csak felnőtt ember,saját élettel. ergo ha programja van a barátnőjével,akkor lemondani,mert anyunak kell segíteni bevásárolni...hát érdekes. nem igazán vált még le a szülőkről. nem mondom,hogy később nem lesz jobb a helyzet, de én nem kínlódnék vele. ha 1,5 év alatt nem vagy legalább olyan fontos neki, mint az anyja,akkor miről beszélünk?

az lenne a normális,hogy azt a programot választja,amit előbb egyeztett le. szóval ha már veled megbeszél egy programot,akkor ne mondja le azért amit később talált ki az anyja. és fordítva is.

2016. aug. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

"Ja és igen,sajnos ez is a problémám hogy az anyjának mindent elmond szinte,bármit mondok neki bármivel kapcsolatban."


utolsó vagyok, ez a mondat elkerülte a figyelmem. hát nem tudom,szerintem ez már önmagában szakítóok. egy párkapcsolatban fontos,hogy meglegyen a bizalom. ha elmondok neki valamit bizalmasan,akkor ne adja tovább másnak. ha történik valami kettőnkkel,ami csakis kettőnkre tartozik, akkor ne adja tovább másnak. ha összevitázunk,akkor ne rohanjon máshoz kibeszélni engem, hanem oldjuk meg ketten. legalábbis én így gondolom.vannak dolgok amik csak kettőnkre tartoznak. ha másnak is elmondja ezeket és kb nyitott könyv a párkapcsolatunk, hát nálam az kizáró tényező lenne.

te tudod, de szerintem 20 évesen ne kösd le magad egy ilyen kapcsolatban.

2016. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Még fiatal vagy azért nem látod, ennek a típusnak l lelkiismeret furdalást okoz nem az anyját tenni első helyre. Sajnos ezen te kívülről nem változtathatsz, pszichológus vagy családterapeuta segíthet. Nézz utána a neten az anyafüggő férjeknek ill. érzelmi zsarolás eseteknek. Meg fogsz lepődni, milyen gyakori és milyen nehéz felismerni időnként.

Szerintem igenis gond van anyóssal. Én ha egy programra nem jönne el velem, közölném vele, akkor elmegyek egy barátnőmmel vagy azzal a jóképű sráccal, aki folyton mozizni hív, neki pedig kellemes nagy bevásárlást anyucival.

Természetes, hogy otthon segítenie kell, de azt egyensúlyba kell hozni a barátnőjével való törődéssel.

Engem egy mondat zavart nagyon: mindig az anyja lesz az első. Ez elgondolkoztató. Ilyen alapra nem lehet se kapcsolatot, se házasságot építeni. Gondold át jól maradsz-e a kapcsolatba. Sajnos több 50 feletti pasit ismerek, akik pont ilyen anyuka miatt máig otthon élnek, az alkalmi és anyjuk elől is titkolt kap csolataik pedig rendre tönkre mennek.

2016. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha neki az anyja az első miert nem házasodik ossze vele? :D

Elore szólok ez valtozni nem fog apám is ilyen anyámmal szemben mar 25 eve. Azt tanacsolom fuss, szaladj menekülj a mi csaladunkat az ilyen dolog teljesen szetzuzta. Nem szabad ezt a kapcsolatot komolyra fordítani mert hosszútávon nagyon keserű lesz. Hidd el nekem az én anyám ebbe teljesen belebetegedett. Ha szeretnel errol beszelni irj üzenetet es bővebben elmeselem.

2016. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos az látszik a leírásodból, hogy a barátod tipikus anyuci pici fia és sosem fog elszakadni az anyjától, de hát ezt ő meg is mondta. Szerintem ne várj ezek után semmit, sajnos vagy megszokod ezt vagy megszöksz. Én utóbbit javaslom, mert neki mindig az anyja lesz az első.
2016. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!