Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha anyós jelölt...

Mit tegyek ha anyós jelölt beszólogat?

Figyelt kérdés

Szóval a párommal több mint egy éve vagyok együtt, de a családdal csak az elmúlt fél évben ismerkedtem össze igazán.


Sajnos a zöldségeket nem szeretem, kevés van, amit megeszek, de nem azért mert válogatok, hanem van egy gyermekkori "traumám" a hagymával kapcsolatban, a többi pedig nem ízlik valamiért, pedig kb havi szinten kóstolom meg a paprikát, uborkát, paradicsomot, hogy "biztos ízleni fog most, biztos nagyon finom" de egyszerűen nem jó számomra, nem bírom megenni, számomra rossz ízűek.


Anyós jelölt az elején még normális volt ezzel kapcsolatban, de most már valahányszor olyan étkezés van, ahol zöldség is van (étkezések 90 %-a), beszól nekem olyan vicceskedő hangon hogy "zöldség, ő olyat nem eszik". Rendszeresen ezt hallgatom most már, és ez kezd bántani. Az elején nem foglalkoztam vele, mert mindenki azt mondja hogy "le kell sz*rni az ilyet" de tényleg mindig ezt hallgatom most már és egyre jobban bánt.


Nem vagyok náluk folyton, csak van egy ilyen vattacukros jégkásás vállalkozásuk, amivel nyáron árulnak, és én még diák vagyok (egyetemista) így egész nyáron itt árultak és sokszor kijöttek ők is miközben dolgozok a párommal (se anyós jelölt se após jelölt konkrétan nem dolgozik itt, ők "csak" a tulajok, amúgy párommal dolgoztam egész nyáron + még két ember árult itt kint a standnál).

Szóval szoktak ők is hozni enni (anyukám is hozott sokszor), vagy amikor csak úgy itt vannak rendelünk, de akkor is mindig megszólja.


Tudom hogy ez olyan kis piti dolog, de ezt hallgatom lassan 3 hónapja (ha nem több) és kezd bántó lenni így hosszú távon.

Beszéljek vele? Vagy a páromat kérjem meg rá?

Én tényleg próbálok nem foglalkozni vele, de alapvetően egy érzékeny lélek vagyok és hosszú távon nem tudom ezeket elviselni.



2016. aug. 29. 12:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
39%
Hallod, EZT a műbalhét...
2016. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
anyós megváltozni nem fog. ha nem sikerül távolságot tartani anyóssal akkor ez váló ok. van gyerek? én amíg nem rendeződik ez addig nem vállalnék.
2016. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Huhh, elég régen tettem fel ezt a kérdést, és elfeljtettem válaszolni.


IGEN, oviban teletömtek póréhagymával. Szó szerint. Így, ahogy mondom. Valami zsiros kenyér mellé járt egy csomó, én meg nem bírtam megenni, mert elég volt a kenyér is. Erre teletömtek vele, én meg nem sokkal később kihánytam.

2016. dec. 18. 13:44
 24/27 anonim ***** válasza:

hasonlót az én gyerekemmel is megtettek. nála ekkora traumát nem váltott ki, de pl. egy alkalommal mikor egy svédasztalos fogadásra elvittem, a tíz méter hosszú kaviáros, libamájas, tonhalas és egyéb szendvicsek és egyéb süteményekkel tele asztal látványától besokkolt, s egy falatot se evet.


ennyit az ilyen idióta óvodákról. az evés élvezetét rabolták el tőle. míg mindenki boldogan válogatott s csemegézett, neki ez egy sokk volt. ha rajtam múlna elítélném ezeket az "óvó"nőket akik puszta kényelmi okokból ezt teszik a gyerekekkel a rendesen elvégzett munka helyett.

2016. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Én sajnos kisgyereknek nagyon bátortalan és félénk voltam, nagyon érzékeny, mindent a lelkemre vettem, nehezen illeszkedtem be és barátkoztam - ennél fogva érthető így visszagondolva, hogy ekkora nyomot hagyott bennem.


Szerintem hiába mennék ezzel pl pszichológushoz, nem hiszem, hogy tudna ezen segíteni. Hiszen ha pl eszek, és megérzek egy hagymát, rögtön elmegy az étvágyam. Ezzel ő mit tud csinálni? Hát kb semmit.

Persze, az ételekbe kell, de van pl hagymapor, vagy amit anyukám kitalált, hogy ledaráljuk a hagymát, és úgy megy az ételbe. Vagy ha kifejezetten hagymás dolgot készít, akkor csinál egy kis adagot nekem hagyma nélkül, ilyenek.

Magamra pedig nyilván úgy készítem el az ételeket, hogy ezzel ne legyen gond.

Egyébként vannak nálam is válogatósabbak, nem vagyok én annyira vészes, mint ahogy a kommentek elején itt kiakadtak hogy jajj kell a zöldség, pláne hogy felsoroltam hogy eszek azt is, csak sokkal kevesebb félét, de pl sok gyümölccsel kiváltom őket szerintem...


Na mindegy, köszönöm a választ mindenkinek!

2016. dec. 18. 17:59
 26/27 anonim ***** válasza:
Azért ne becsüld le ennyire a pszichológusokat. Az is egy komoly szakma. Attól, hogy nem ismered még tudnak olyan tenni ami csodaszámnak tűnhet. Gondolj más szakmákra. Egy szoftverfejlesztő is olyasmit tehet amit el se tudtál képzelni. Egy autóversenyző is kihozhat olyasmit a kocsidból amit nem hittél volna. Egy tanár is kihozhat olyan képességeket a gyerekedből, vagy akár belőled is amit nem hittél volna. Egy sima szemész vagy optikus is egy új világot ad, amikor szemüveget ad. Nincs ez másképp egy pszichológussal se.
2016. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem kell neked egy fillért sem kiadni agyturkászra! Ezen pár zöldség nélkül remekül le lehet élni az életet, az emberi kor végső határáig. Nincs semmi olyan bennük, ami pótolhatatlan. Hogy a társad anyja mindig szóvá teszi, arra van megoldás, valaki már le is írta: derítsd ki, hogy mit nem szeret, és kínáld minden alkalommal vele. Vegyél neki, főzzél olyat, rendelj neki, ha az egy kész étel. Sűrűn tedd ezt, hadd érezze a törődést!
2017. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!